skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Gdzie spędzić sylwestra na stoku?

2017.12.30
Gdzie spędzić sylwestra na stoku?
Kliknij, aby powiększyć.
Gdzie spędzić sylwestra na stoku?
Zaśnieżony stok to dla wielu nie jest dobre miejsce na spędzenie ostatniego wieczoru w roku. Ale są tacy, dla których przywitanie Nowego Roku na nartach, często przy padającym śniegu i trzaskającym mrozie, to święta rzecz. Tradycja, która od lat nie ulega płytkim modom i globalnym trendom. Dla tych wszystkich zapaleńców, część ośrodków narciarskich przygotowało, jak co roku - sylwestrową zabawę na świeżym powietrzu. Oto krótkie zestawienie miejsc, gdzie będzie można pojeździć do północy, albo i dłużej!
Nasz krótki przegląd rozpoczniemy od regionu, gdzie w tej chwili warunki do jazdy są bodaj najlepsze - czyli wschodniej części Sudetów. W największych ośrodkach tego regionu - Zieleńcu i Czarnej Górze pokrywa śnieżna jest stabilna i przekracza 70 cm. Także pogoda jest tutaj sprzyjająca - w najbliższym czasie nie przewidywane są większe ocieplenia czy silny wiatr.

W Zieleńcu pracuje większość wyciągów, jeździć można praktycznie na większości tras. Ośrodek pracuje w tej chwili pełną parą, a z jazdy wieczornej można korzystać codziennie do 22.00. Jednak w ten wyjątkowy wieczór będzie można w Zieleńcu jeździć do godziny 1.00. Cena karnetu sylwestrowego to 85 PLN za bilet normalny oraz 75 PLN bilet ulgowy. W Sylwestra czynne będą wszystkie oświetlone stoki, czynna będzie także część wypożyczalni i szkółek narciarskich. Przy niektórych barach i restauracjach na stoku zapowiada się także dobra zabawa w rytm muzyki. Oczywiście o północy czeka narciarzy efektowny pokaz sztucznych ogni.

Nowy Rok na stoku przywitać będzie można także w Czarnej Górze. Do 1.00 czynna będzie szybka kanapa Luxtorpeda z oświetloną trasą B - jedną z najlepszych tego typu w Polsce. Działać będzie także kolej Efka. Zagrzać będzie można się Ski Barze przy kolei Efka - będzie otwarty w godzinach pracy wyciągów. Obowiązują normalne ceny karnetów z cennika sezonu wysokiego.

Sylwestra na stoku będzie można spędzić także w pobliskim Lądku-Zdroju. Kolej linowa czteroosobowa będzie czynna do godziny 1.00, specjalny karnet sylwestrowy, obowiązujący od godziny 19.00 do 1.00 będzie można nabyć w cenie 45 PLN. W trakcie szusowania można w każdej chwili "uciec" na zabawę sylwestrową do namiotu znajdującego się przy Grill-Barze na parkingu. Imprezę będzie rozkręcał DJ Czarny i DJ Strike. Na swoje toki w ten wieczór zaprasza także Stacja Narciarska Kamienica - od godziny 20.00 do 1.00 czynna będzie kolej linowa Bolek od strony Bolesławowa i wyciąg talerzykowy rr 1 od strony Kamienicy. Cena karnetu sylwestrowego 50 PLN, jak informują organizatorzy - "bez względu na wiek, płeć i urodę"…

W zachodniej części Sudetów Nowy Rok na nartach przywitać będzie można w Świeradowie-Zdroju. Trasa będzie otwarta od 18-tej do 2-iej w nocy, oprócz muzyki organizatorzy przewidzieli pokaz sztucznych ogni i gril. Zamknięta impreza sylwestrowa odbędzie się przy górnej stacji gondoli, natomiast wszyscy narciarze będą mogli korzystać z restauracji na dole - wstęp za okazaniem karnetu - bezpłatny. Z kolei w Karpaczu impreza sylwestrowa na stoku dredzie się w Białym Jarze. Wyciąg będzie czynny do 01:00 w nocy. Karnet sylwestrowy kosztuje 75 PLN (ulgowy 65 PLN) i będzie ważny od 19:00 do 01:00. Narciarze i snowboardziści będą mogli korzystać z Bistro i Restauracji WinterFood, gdzie na zewnętrznym tarasie sąsiadującym ze stokiem do godziny 2:00 będzie grał DJ. Tradycyjnie o północy Nowy Rok przywita pokaz sztucznych ogni.

W Beskidach przed samym Sylwestrem sypnęło śniegiem, zapowiada się więc dobra zabawa - zarówno na stokach, jak i przy muzyce. Świetna zabawa szykuje się na Czarnym Groniu w Beskidzie Małym. Na wszystkich chętnych czeka specjalny karnet na wyciągi - obejmujący kilka godzin szusowania, powitanie Nowego Roku na nartach lub desce oraz wspólny magiczny zjazd z pochodniami, który odbędzie się tuż przed północą. Zabawa w "Knajpie Ski" będzie trwała od 18:00 do białego rana (gra DJ "Tomek"), natomiast na szczycie przy "Chatce na Stoku" będzie się można bawić do 2:00 (gra DJ "Andrej"). Skipass na 7 godzin jazdy od 18:00 do 1:00, na oba wyciągi można nabyć w dwóch wersjach - Karnet 1 w cenie 60 PLN obejmuje zjazd z pochodniami, zabawa z DJ'em na szczycie przy "Chatce na Stoku" i zabawa z DJ'em w "Knajpie Ski" (nie obejmuje rezerwacji stolika), natomiast Karnet 2 (10 zł więcej - czyli 75 PLN) dodatkowo zawiera posiłek wzmacniająco-regeneracyjny - doskonały tradycyjny bigos! Oczywiście - posiadacze karnetu 365 DNI szusują gratis!!!

Dobra zabawa szykuje się także w stacji KasinaSki. Nowy Rok przywitać będzie tu można pod szczytem Śnieżnicy. A przy okazji oczywiście także pojeździć na jednym z lepszych stoków w okolicach Krakowa. Karnet Sylwestrowy obejmuje jazdę od 19.00 do 1.00, ognisko przy górnej stacji kolei - od 23.30. Podobnie jak w przypadku Czarnego Gronia dostępne są dwie opcje cenowe: 60 PLN - karnet sylwestrowy od 19.00 do 01.00 (sama jazda), natomiast za 75 PLN dodatkowo dostaniemy bigos lub kwaśnicę i piwo 0,3l (grzane lub zimne). Dla tych, którzy chcą powitać Nowy Rok na szczycie stoku, a nie jeżdżą na nartach i snowboardzie - przygotowano specjalny karnet - wjazd i zjazd w cenie 20 PLN.


Dość duży wybór możliwości spędzenia Sylwestra na stoku będą mieć wszyscy, którzy wybiorą się w okolice Krynicy. Tradycyjnie już przywitać będzie można Nowy Rok w stacji Słotwiny Arena. Kolej będzie pracować tutaj do godziny 23.50 - ostatni zjazd odbędzie się z pochodniami, a przewodzić mu będzie maskotka stacji - Pingwin. Przy dolnej stacji zapłonie ognisko, przy którym będzie można sobie złożyć noworoczne życzenia. Tutaj także znajdziemy "Zimowy słodki bar" (gofry, kartacze, wata cukrowa, czekolada na gorąco, kawa, herbata, wino grzane).

Tradycyjnie też sylwestrową noc będzie można spędzić w lubianej stacji Master-Ski w Tyliczu. W karczmie organizowana będzie impreza sylwestrowa, natomiast kolej pracować będzie od 20.00 do północy. W programie - zjazd z pochodniami a także wspólne grillowanie przy ognisku. Najdłużej w Polsce będzie trwała zabawa w Dwóch Dolinach. Tutaj wyciągi będą działać od 19.00 do 3.00, a specjalny sylwestrowy karnet narciarski kosztuje jedynie 60 PLN. W międzyczasie można będzie się udać na rozgrzewający żurek, kwaśnicę i inne regionalne smakołyki do Szałasu Bacy i Restauracji pod Wyciągiem lub na sycącą pizzę z pieca do Pizzeri. Przed północą warto znaleźć się koło Szałasu Bacy, by wspólnie przywitać Nowy Rok i zobaczyć kolejny punkt programu - widowiskowy zjazd z pochodniami.

Jeśli chodzi o zachodnią część Beskidów - zdecydowanie najbardziej imprezową miejscowością będzie w tym rejonie Wisła. W Nowej Osadzie sylwestrowa jazda rozpocznie się o 20.00 i będzie trwać do 24.00. Cena karnetu na ten wieczór wynosi 80 PLN, a do atrakcji wieczoru należeć będą zawody z nagrodami. Do 19.00 można jeździć ze skipassami z regularnej sprzedaży. Od 19.00 do 20.00 odbędzie się ostatnie ratrakowanie, by wszyscy Nowy Rok rozpoczęli w jak najlepszych warunkach. O 23.30 ostatni wyjazd na górę. Tam razem będzie można oczekiwać na północ i zobaczyć, jak dolina Wisły rozjaśni się od fajerwerków, by wreszcie ostatni raz zjechać na dół.

Na niedalekim Cienkowie jeździć będzie można od 20-ej do 1-ej (karnet 65 PLN), ale już od 18-ej będzie się można bawić przy muzyce na stoku (w tym czasie pracować będą ratraki). O północy przewidziany jest wspólny szampan i pokaz sztucznych ogni. Później już tradycyjnie będzie można bawić się przy ognisku nad potokiem Malinka. Od 20 do 2.00 będzie się można bawić na trasach Skolnitego. Karnet kosztuje 80 PLN, w cenie skipassa sylwestrowego: pyszna micha żurku domowego Babci Zuzi oraz kieliszek szampana w punkcie gastronomicznym na szczycie oraz przy dolnej stacji. Na stoku narciarzy czeka także pokaz sztucznych ogni i muzyka. Natomiast na Soszowie do godziny 17.00 jeździć będzie można na normalnych karnetach, potem, po dwugodzinnej przerwie na ratrakowanie będzie można jeździć od 19.00 do 1.00 na specjalnym karnecie sylwestrowym. Koszt - 80 PLN.

Dobra zabawa zapowiada się także w Szczyrku. Tutaj sylwestra na stoku będzie można spędzić na nowo otwartej Beskid Sport Arena. Będzie tutaj można jeździć w godzinach 20.00 - 1.00. W cenie sylwestrowego pakietu (99 PLN) obejmuje ciepły posiłek i grzaniec (herbatę) przy górnej stacji, a oprócz tego dwie sceny muzyczne - DJ Karola (górna stacja) i DJ Zorka (dolna stacja). Skipass "Pieszy" obejmujący możliwość uczestnictwa w imprezie na stacji górnej oraz dolnej i także ciepły posiłek z grzańcem - w cenie 59 PLN.

Po raz pierwszy organizowany będzie sylwester na stokach Szczyrk Mountain Resort. Do dyspozycji narciarzy będzie 10-osobowa kolej gondolowa i aż 5 km oświetlonych tras - doskonale przygotowane trasy czerwona i niebieska. W pakiecie - ciepły posiłek oraz toast, a o północy "świetlna niespodzianka". Będzie można oczywiście bawić się przy muzyce - od 18:00 gra DJ, a od 21:00 muzyka na żywo na scenie. Wystąpi zespół coverowy, grane będą przeboje lat 80. i 90.-tych. Wszystko przeplatane będzie rozgrzewającą Zumbą.
Specjalny karnet sylwestrowy będzie obejmował jazdę w godzinach 18.00 - 00.30. Oczywiście - inne ceny obowiązują przy zakupie online dla posiadaczy GoPass, inne - w kasie. Więcej szczegółów można znaleźć na tronie ośrodka - http://www.szczyrkowski.pl/aktualnosci/sylwester-na-stoku/

Oprócz Wisły i Szczyrku sylwester na stoku przygotował Złoty Groń w Istebnej - wszystkie trasy i wyciągi w ośrodku będę otwarte od 18.00 do 1.00. Punkty gastronomiczne czynne będą natomiast do 3.00. Na narciarzy czeka nie tylko kilka godzin jazdy, ale także zabawa taneczna przy muzyce. Koszt karnetu - od 80 PLN.

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #sylwester #na stoku #polskazileniec #szczyrk #kasina #słotwiny
poprzednia stronastrony: 1  2  następna strona

Powrót

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
UntervernatschUntervernatsch

39020 Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za osobę
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
7 noclegów - od 699,50 € za pokój
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018