skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Gościnne schroniska Doliny Stubai

2015.12.07
Gościnne schroniska Doliny Stubai
Kliknij, aby powiększyć.
Gościnne schroniska Doliny Stubai
Ośnieżone trasy narciarskie, piękne widoki oraz apetyczne, regionalne jedzenie w tyrolskich schroniskach to prosty przepis na udany urlop zimowy. W Dolinie Stubai pozytywne wrażenia kulinarne zapewnia ok. 40 restauracji, górskich chat i barów.

Zobacz także:

Narty, nartami, ale przychodzi taki moment, kiedy trzeba odstawić deski i zregenerować siły. Wtedy najlepiej zjeść - dużo, smacznie, i do tego lokalne specjały. W Dolinie Stubai wybór jest duży - od wyrafinowanej kuchni w restauracji Schaufelspitz po tyrolskie rarytasy w schroniskach.

Sztubajskie menu


Różnorodność obiektów gastronomicznych można przedstawić jako kuszące menu: aperitif w barze Schneekristall Pavillon na lodowcu Stubai, wykwintne danie główne w najwyżej ocenionej przez przewodnik Gault Millau restauracji w Alpach - Schaufelspitz (przy górnej stacji kolejki Eisgrat) lub obfity posiłek w schronisku na Schlick 2000. Deser, np. słodki omlet cesarski z rodzynkami - Kaiserschmarrn, można zamówić w jednej z przytulnych chat przy torach saneczkowych. Na digestif najlepiej wybrać się do barów après-ski zlokalizowanych przy wyciągach i kolejkach linowych oraz w miasteczkach w dolinie.

Gościnne schroniska Doliny Stubai
Gościnne schroniska Doliny Stubai

Z podwózką do schroniska


W Dolinie Stubai wszystko to, co potrzebne, zlokalizowane jest w bliskiej odległości od siebie. Tuż przy trasach zjazdowych, wyciągach i w centrach miasteczek znajdują się rozmaite lokale gastronomiczne. Co ciekawe, niektóre schroniska zapewniają klientom transport. W Schlick 2000 ze stoku do schroniska Galtalm kilka razy dziennie kursuje ratrak "Galtalm Express" (www.galtalm.at). Narciarze i snowboardziści trzymają się kijków przymocowanych do dwóch długich lin i w ten sposób są wciągani na górę.


W tej miłej praktyce podwożenia klientów przodują przede wszystkim właściciele schronisk położonych przy torach saneczkowych. Jako że Dolina Stubai jest największym terenem saneczkarskim w Tyrolu, udogodnienie to jest bardzo przydatne - pozwala zaoszczędzić siły i czas. "Saneczkowe safari" oferuje m.in. schronisko Pinnisalm w ośrodku Elfer. Goście, siedząc na własnych sankach, są wciągani na górę przez jeep codziennie o godz. 12 ze schroniska Issenangeralm (w połowie trasy saneczkowej Pinnistal). Po pożywnym posiłku, turyści mogą kontynuować zjazd do doliny.
Odbiór gości i wynajem sanek oferują również inne schroniska, np. Brandtstattalm i Auffangalm w dolinie Oberbergtal (koło Neustift) oraz gospoda Sonnenstein w ośrodku Serles. Zalecana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna sanek oraz miejsca w pojeździe.
Oczywiście, goście mogą dojść do schronisk o własnych siłach, korzystając z zadbanych szlaków. Cały teren w Serles posiada własne zimowe drogowskazy. Te różowe pokazują najbliższe miejsce odpoczynku.

Gościnne schroniska Doliny Stubai
Gościnne schroniska Doliny Stubai

Produkty regionalne


Sztubajskie restauracje i schroniska, tam gdzie jest to możliwe, używają do przygotowania potraw składników wytworzonych lokalnie. Bardzo prawdopodobne, że zaserwowany boczek, ser i masło będą pochodzić od świń i krów z własnego gospodarstwa, a zioła użyte do przyprawienia zupy - z przydomowego ogródka.
W prawie każdym alpejskim schronisku znajdziemy takie lokalne specjały, jak kluski serowe Kasspatzln z surówką coleslaw, wieprzowe żeberka z pieczywem czosnkowym, różnego rodzaju kluski Knödel oraz puszysty, słodki omlet cesarski, a na dobre trawienie - sznaps.

Więcej informacji nt. doliny można znaleźć na: www.stubai.at

Tagi: #austria #tyrol #stubai #wyjazdy na narty #dolina stubai

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com