skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Gotowi na góry: Nowe oferty w Tyrolu na lato 2023

2023.05.24
Gotowi na góry: Nowe oferty w Tyrolu na lato 2023 fot. Peter Maier
Kliknij, aby powiększyć.
Gotowi na góry: Nowe oferty w Tyrolu na lato 2023 fot. Peter Maier
W butach trekkingowych, na rowerze lub na linie: latem 2023 roku miłośnicy gór, miłośnicy przyrody, smakosze i rodziny z dziećmi po raz kolejny będą zachwyceni licznymi nowościami i atrakcjami, które czekają na nich w Tyrolu: pierwszy w Austrii kryty park rowerowy, długodystansowe wycieczki po koronę Glocknerkrone i nowe singletracki. Przegląd nowych atrakcji letnich w Tyrolu.

Turystyka piesza


„Glocknerkrone”: nowy długodystansowy szlak turystyczny we Wschodnim Tyrolu
„ Glocknerkrone ”, nowy długodystansowy szlak turystyczny w Osttirol, wije się wzdłuż najbardziej imponujących szczytów grupy Glocknersüdseite na sześciu etapach. Trasa o długości 65,6 km i przewyższeniu 3737 m umożliwia wędrowcom bezpośredni kontakt z alpejskim krajobrazem kulturowym i dziewiczymi szczytami w Parku Narodowym Wysokich Tauerów. Trasa sklasyfikowana jako średnio trudna rozpoczyna się w Matrei w Osttirol i prowadzi w sześciu etapach do Kals am Großglockner. Po drodze spędzisz noc w perłach tyrolskich schronisk takich jak Sudetendeutsche Hütte, Kalser Tauernhaus lub Lucknerhütte.

„Tiroler Silberpfad“: nowy długodystansowy szlak wędrowny w Silberregion Karwendel


Piesza pętla Tyrolski Srebrny Szlak („ Tiroler Silberpfad“)”) zatacza pełne okrążenie doliny Inntal. Biegnie przez wszystkie dwanaście gmin regionu Silberregion Karwendel. Punktem wyjścia jest stacja kolejowa Jenbach, skąd przez pięć dni wędruje się na średniej wysokości przez góry Karwendel i Tuxer Vorderalpen. Wędrówka o łatwym lub średnim stopniu trudności jest szczególnie przyjemna dzięki licznym atrakcjom po drodze. Niektóre etapy są również odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Podczas 86-kilometrowej trasy wędrowcy pokonują łącznie około 3360 metrów różnicy wysokości. Po drodze jest wiele miejsc, w których można się zatrzymać i przenocować.

Top of Alpbachtal: nowa platforma widokowa z widokiem 360°


Renomowana norweska firma architektoniczna Snøhetta z siedzibą w Innsbrucku zaprojektowała nową platformę widokową w dolinie Alpbachtal : „Top of Alpbachtal” to 13-metrowa wieża widokowa przy stacji kolejki linowej Hornbahn 2000. Dzięki dużym oknom widokowym wewnątrz i platformą widokową 360° na górze goście mogą podziwiać niepowtarzalne widoki. Zgodnie z tradycją doliny Alpbachtal, wieża jest drewniana i pokryta ręcznie robionym gontem. Wnętrze inspirowane jest architektonicznie zinterpretowaną tyrolską sztubą. Latem 2023 r. zainteresowani będą mogli zwiedzać nową platformę widokową podczas wycieczek z przewodnikiem lub wycieczek indywidualnych.

60. rocznica: ​​rezerwat przyrody Kaisergebirge i Kaiserlift Kufstein


Góry Kaisergebirge są rezerwatem przyrody od 1963r., a popularny teren wędrówek między Zahmer Kaiser i Wilder Kaiser obchodzi w tym roku swoje 60. urodziny. Miłośnicy pieszych wędrówek, rodziny i miłośnicy wspinaczki górskiej docenią dziewiczą przyrodę, do której można łatwo dotrzeć wyciągiem krzesełkowym Kaiserlift. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego 29 kwietnia 2023r. rozpocznie się również rok jubileuszowy. Dzięki temu odwiedzający będą mogli latem uczestniczyć w małych warsztatach i wykładach w górach Kaisergebirge. Celem jest podnoszenie świadomości i dostarczanie informacji na temat rezerwatu przyrody.

„BergWaldWeg Penken”: wycieczka widokowa w Mayrhofen


Nowa „BergWaldWeg” na Penken prowadzi na długości 4,7 km od górnej stacji kolejki linowej Penkenbahn do środkowej stacji Finkenberger Almbahnen. Podczas około 1,5-godzinnej wędrówki wędrowcy mogą podziwiać malowniczy krajobraz i niepowtarzalny widok na przeciwległą górę Ahorn i dolinę Stilluptal. Ci, którzy chcą nieco przedłużyć trasę, mogą wjechać Finkenberger Almbahn do Penkenjoch i przejść PanoramaRundWeg Penken z powrotem do Penken. Stamtąd do punktu wyjścia. Alternatywnie można wrócić autobusem do Mayrhofen, który odjeżdża z dolnej stacji kolejki Finkenberger Almbahn.

Bergwelt Hahnenkamm: nowa oferta dla osób niepełnosprawnych w regionie Naturparkregion Reutte


Od wiosny 2023 roku oferta turystyczna regionu parku przyrody Reutte wzbogaci się o nową atrakcję. Okrężna ścieżka na grzbiecie nowej tamy alpejskiego jeziora będzie dostępna bez barier, podobnie jak ogród rododendronów pod górną stacją kolejki. Dzięki nowym ścieżkom zwiedzający mogą dostać się do odrodzonego ogrodu alpejskiego nawet na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym. Po rozbudowie ścieżki Alpenrosenweg z Höfener Alm do Lechaschauer Alm, Bergwelt Hahnenkamm poczyniła dalsze kroki w swojej ogólnej koncepcji dostępności.


Więcej ofert dla turystów:


Region Seefeld – Płaskowyż Tyrolski : Nowa trasa widokowa na wzgórzu Seefeld z widokiem na region i okoliczne góry od Hohe Munde do Parku Przyrody Karwendel.
Ötztal : nowy szlak turystyczny z Gampe Alm do Hochsölden, równolegle do Gahe Line w Bike Republic Sölden.
Ötztal : nowe miejsca odpoczynku i platformy widokowe z punktem fotograficznym i widokiem na wodospad Rotmoos w Gurgl.
Pitztal – nowy panoramiczny szlak turystyczny ze wspaniałymi widokami od
Sechszeiger do Hochzeiger.
Stubai : nowy punkt widokowy przy wodospadzie Mischbach składający się z drewnianej platformy widokowej z widokiem na wodospad.
Tiroler Oberland : nowy szlak panoramiczny pod płynącym strumieniem w rejonie Anton-Renk i Stalanz z widokami na góry i wodospad.

Rower i rower górski


Area47: Pierwszy kryty park rowerowy w Austrii w dolinie Ötztal
Pumptrack, flowline, kicker, drop i nie tylko: pierwszy kryty park rowerowy w Austrii został otwarty 28 kwietnia 2023 roku w Area47 w Ötztal, największym parku outdoorowym w Austrii. Miłośnicy rowerów mogą zatem cieszyć się całoroczną zabawą na rowerze, niezależnie od pogody i poziomu umiejętności. Bike park znajduje się w pawilonie o powierzchni 3700 m2. W przedniej części znajduje się asfaltowy pumptrack o powierzchni 1000 m², w tym pumptrack dla dzieci. Flowline za nią obiecuje ekscytujące skoki z dwoma wjazdami (od średniozaawansowanego do eksperta), w tym z poduszką do lądowania, a dalej 140-metrowa szutrowa linia z dwiema liniami o łatwym i średnim stopniu trudności. Do tworzenia konstrukcji wykorzystano różnorodne elementy wykonane z naturalnych materiałów.

fot. Jenny Haimerl
fot. Jenny Haimerl

Bike Area Fieberbrunn: Neuer Singletrail & neue geshapte Line


Biker:innen bekommen im Sommer 2023 einen neuen Singletrail und eine komplett neu geshapte Hänsn Line im Easy Park Obingleitn. Der neue Singletrail (1 Kilometer Länge, mittelschwierig / rot / S2) ergänzt den flowigen Schweinestbergtrail und bietet fort-geschrittenen Biker:innen noch mehr Herausforderungen. Gestartet wird beim Tor „Schweinestberg Trail“ etwas unterhalb der Mittelstation Streuböden in Fieberbrunn; nach wenigen Metern zweigt der neue Trail dann nach rechts in den Wald ab.

Sonnenrast Trails: nowy projekt rowerowy w Alpach Kitzbühelskich


Niedawno otwarty Bike ARGE w Alpach Kitzbühelskich koncentruje się na rozbudowie infrastruktury rowerowej w regionie. Od lata 2023 r. czynny będzie teren Sonnenrast Trails przy kolejce Sonnenrastbahn w regionie Kitzbüheler Alpen – Brixental. Powstaną tu trzy nowe trasy dla mniej wprawnych rowerzystów i dzieci, będzie też możliwość przewożenia rowerów kolejką linową. Od tego momentu strefa rowerowa będzie co roku powiększana o nowe atrakcje.

Tiroler Zugspitz Arena: nowy flow trail


Nowy szlak Marienberg w Biberwier w Tiroler Zugspitz Arena zaczyna się tuż przy schronisku Sunnalm na Marienberg. Nowa trasa flow o długości 3,6 km i niebieskim poziomie trudności (S1) oferuje zabawę nawet niedoświadczonym rowerzystom. Podjazd trasą MTB nr 835 lub wygodnie kolejką Marienbergbahnen. Trasa Marienberg rozpoczyna się wzdłuż stoku narciarskiego, następnie prowadzi leśną drogą do „Mure”, gdzie ostatecznie wije się przez las pełen przeszkód. Trasa kończy się na stacji pośredniej i prowadzi bezpośrednio do „Ścieżki zabawy”.

Inne oferty dla rowerzystów:


Alpy Kitzbühelskie – PillerseeTal : nowy singletrack i nowa przygotowana trasa w regionie rowerowym Fieberbrunn
Alpy Kitzbühelskie – Ferienregion Hohe Salve : nowa wymagająca trasa rowerowa z KRAFTalm do Alpengasthof Rigi.

Steinplatte Triassic Park
Steinplatte Triassic Park

Dla rodzin


Park Triasu: Nowe zabawy wodne na Steinplatte Waidring

Znany Park Triasu na Steinplatte w Waidring w dolinie Pillerseetal będzie miał nową atrakcję latem 2023 roku. „Primal Mini Sea” to plac zabaw z zupełnie nową drogą wodną i innymi atrakcjami dla dzieci. Po emocjonującej przejażdżce tratwą i gigantycznej zjeżdżalni dinozaurów mali prehistoryczni odkrywcy mogą pluskać się, bawić, wspinać lub po prostu odpocząć. Do Triasowego Parku dołączył też nowy dinozaur.

Timoks Wilde Welt: Neuer Entdecker-Checker-Pfad in Fieberbrunn


Science Freaks aufgepasst: Timoks Wilde Welt, der Familien- & Freizeitpark im PillerseeTal, erfährt im Sommer 2023 eine neue Attraktion. Zwischen der Mittelstation Streuböden und dem Wildalpgatterl entsteht Timoks Entdecker-Checker-Pfad. An sechs interaktiven Stationen verrät Timok spielerisch Flora- und Fauna-News über den alpinen Raum und seine kleinen, spannenden Geheimnisse. An jeder Station gibt es ein Rätsel zu lösen. Wer alle Fragen richtig beantwortet und das Lösungswort weiß, erhält eine kleine Belohnung an der Kassa.

Wąwóz Leutascher Geisterklamm: renowacja popularnego celu wędrówek w regionie Seefeld


Wąwóz duchów Leutasch jest jednym z najpopularniejszych celów wędrówek na płaskowyżu Seefeld. Wąwóz zostanie gruntownie wyremontowany i przeprojektowany i otwarty ponownie latem 2023 r. Odwiedzający mogą zatem spodziewać się przyjaznego rodzinom projektu szlaku tematycznego i wspaniałymi interaktywnymi stacjami (niemieckimi i angielskimi).

Więcej ofert dla rodzin z dziećmi:


Paznaun-Ischgl : nowy tor łuczniczy nad jeziorem Schwarzwassersee w Ischgl.
Pitztal : zabawa zjazdowa na wysokości od 2000 do 1450 metrów na nowej trasie Hochzeiger Family Trail do dolnej stacji Hochzeiger.
Pitztal : nowy tor wyścigowy XXL na Zirbenwasser, nowy domek na drzewie sosnowym w ZirbenPark Hochzeiger.
Alpy Kitzbühelskie – Pillerseetal : nowa trasa dla odkrywców w Fieberbrunn z sześcioma interaktywnymi stacjami

Więcej nowości


Zillertal: Otwarcie nowego centrum parku przyrody w Ginzling 17 czerwca 2023 r.
W wysokogórskim Parku Krajobrazowym Alp Zillertalskich w Ginzling zostanie otwarte nowe centrum przyrody Naturparkhaus. Centrum oferuje odwiedzającym wyjątkową okazję do odkrycia geologicznych skarbów Alp Zillertalskich i prezentuje obszerną ekspozycję na tematy związane z historią ziemi, geologią, kryształami i minerałami. Atrakcją jest wyjątkowa kolekcja granatów. Oprócz ekspozycji w centrum parku krajobrazowego znajduje się nowy ogród przyrodniczy z atrakcyjnym miejscem do wspinaczki i zabaw. Ofertę uzupełnia duży taras oraz dwa punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Reutte: nowa ukośna winda „Top Liner” w Burgenwelt Ehrenberg


W świecie zamkowym Ehrenberg w regionie Naturpark Reutte znajdują się cztery twierdze. Latem 2023r. miejsce to powiększy się o jeszcze jedną atrakcję: zostanie uruchomiona nowa skośna winda „Top Liner… up to the top”, która wygodnie zabierze gości do najwyższych ruin twierdzy na wysokości około 1250 metrów nad poziomem morza. Wyciąg łączy górną stację obecnego „Ehrenberg Liner” z Schlosskopf.

Alpenbad Leutasch: Nowa strefa saun


Basen Alpenbad Leutasch rozpoczyna sezon letni 2023 z całkowicie odnowioną koncepcją wellness: nową, nowoczesną sauną panoramiczną z widokiem na Hohe Munde, nową sauną zewnętrzną, przestronnymi pokojami relaksacyjnymi z leżankami na podczerwień, strefą basenowa z krytym i odkrytym basenem oraz relaksującymi łóżkami do masażu. Goście mogą skosztować kulinarnych przysmaków w restauracjach Vabene lub Dorfstadl oraz w nowej kawiarni z sauną.

skionline.pl
Tagi: #tyrol #aktywne lato #aktywne wakacje #zillertal #góry #austria #matrei #zugspitz

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com