skionline.pl stacje Hiszpania Catalonian Pyrenees wyślij link znajomemu dodaj opinię

Baqueira / Beret
Val d`Aran

Opis stacji
Ośrodek narciarski Baquiera-Beret położony jest w wyjątkowym miejscu na mapie Pirenejów, w dwóch magicznych dolinach Val d'Aran i Valls d'Àneu. Licząca ponad 2270 ha powierzchni stacja, gwarantuje doskonałą jakość śniegu, a wyjątkowe położenie geograficzne, pozwoliło na wytyczenie 167 km tras narciarskich z czego 162 km to oznakowane trasy, a 5 km do szlaki do jazdy poza trasami. Wszystko to sprawia, że Baqueira Beret jest znanym i uznanym na całym świecie miejscem spędzania zimowego urlopu.

Położenie ośrodka miedzy Atlantykiem i Morzem Śródziemnym, gwarantuje duże opady śniegu, który zapewnia idealne warunki narciarskie na 115 trasach o różnych stopniach trudności. Miłośnicy jazdy w puchu, także nie będą zawiedzeni. Wytyczono dla nich trzy szlaki, o łącznej długości 5 km, na których dobre warunki śniegowe panują do późnej wiosny.
Między Baciver na wysokości 2610 m a stacją Baqueira 1500 m jest 1100 m różnicy wysokości, co zapewnia wyjątkowe wrażenia z freeride'u w Pirenejach nawet dla najbardziej wymagających narciarzy.

We wszystkich sektorach stacji transport jest szybki i efektywny dzięki 36 wyciągom o łącznej przepustowości ponad 61.024 osób/godzinę. Co za tym idzie poruszanie się po 4 obszarach: Baqueira, Beret, Bonaigua i Baciver stwarza idealne warunki do jazdy i zabawy na śniegu.