skionline.pl stacje Hiszpania Catalonian Pyrenees wyślij link znajomemu dodaj opinię

Baqueira / Beret
Val d`Aran

Baqueira Beret
Baqueira Beret dlaczego warto odwiedzić
2022.01.19
Ośrodek narciarski Baquiera-Beret położony jest w wyjątkowym miejscu na mapie Pirenejów, w dwóch magicznych dolinach Val d'Aran i Valls d'Àneu. Licząca ponad 2270 ha powierzchni stacja, gwarantuje doskonałą jakość śniegu, a wyjątkowe położenie geograficzne, pozwoliło na wytyczenie 167 km tras narciarskich z czego 162 km to oznakowane trasy, a 5 km do szlaki do jazdy poza trasami. Wszystko to sprawia, że Baqueira Beret jest znanym i uznanym na całym świecie miejscem spędzania zimowego urlopu.
Otwarcie sezonu w Baqueira-Beret ze skionline.pl
Otwarcie sezonu w Baqueira-Beret ze skionline.pl
2021.11.10
Hiszpania, słońce, dobre jedzenie... a do tego góry, śnieg i wspaniale przygotowane trasy narciarskie. Podoba się Wam? W takim razie zapraszamy na pierwszy, wspólny wyjazd narciarski ze skionline.pl.
Razem z biurem Perfecttour przygotowaliśmy dla Was nietuzinkową ofertę - otwarcia sezonu narciarskiego w ośrodku narciarskim Baqueira Beret w Pirenejach w terminie 12-18.12.2021. Będą wspaniałe widoki, będzie dobre jedzenie, a przede wszystkim będzie najlepsze... wspólna jazda na nartach.
Hiszpania - nowości na sezon 21/22 w ośrodku Baqueira Beret
Hiszpania - nowości na sezon 21/22 w ośrodku Baqueira Beret
2021.10.30
Hiszpania, to dla nas, wciąż jeszcze egzotyczny kierunek narciarski. Kojarząca się z pięknymi plażami i ciepłem południowego słońca, zimą Hiszpania oferuje równie dużo atrakcji jak latem. Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że w Pirenejach, ośrodki narciarskie rozpoczynają sezon zimowy wcześniej, niż znane, alpejskie stacje. Największym ośrodkiem i zarazem najbardziej prestiżowym, do którego po prostu trzeba pojechać, jest leżący w sercu Pirenejów Baqueira Beret.
Val d’Aran - narty po wyjątkowej stronie Pirenejów
Val d’Aran - narty po wyjątkowej stronie Pirenejów
2017.03.26
Leżąca w zachodniej części Katalonii, na pograniczu Francji i Aragonii dolina, wraz z trzydziestoma trzema niewielkimi osadami zajmuje powierzchnię zaledwie 620 km². Zamieszkuje ją niespełna 10 tys. mieszkańców (8 tys. mieszka w stolicy Vielha), którzy swą odrębność kulturową i historyczną współtworzyli na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. Co ciekawe, do dziś - prócz katalońskiego i hiszpańskiego - obowiązującym tu językiem jest arański będący dialektem języka oksytańskiego / prowansalskiego. Val d’Aran w tłumaczeniu na polski oznacza "Dolinę dolin". Czy faktycznie zasługuje na tak prestiżowe miano i dlaczego warto udać się w tej, jakże uroczy zakątek Pirenejów postaram się przekonać, mając w pamięci ostatni, grudniowy wyjazd do stacji narciarskiej Baqueira - Beret. Wstęp mało narciarski, prawda? Ale bez obaw, Val d’Aran odwiedzić warto nie tylko ze względu na wyjątkowy klimat regionu, na który składa się charakterystyczna, kamienna architektura, zabytkowe - liczące kilkaset lat - zabudowania i fantastyczne knajpki. Dla nas, nie ukrywam, głównym powodem zajrzenia do nazywanej "Perłą Pirenejów" stacji były tereny narciarskie. Tak więc, bez obaw, o nartach też będzie.
Maciek Bydliński najszybszy na Nosalu
Maciek Bydliński / fot. J.Ciszak2005.03.31
Zakopane (skionline.pl) W piątek, 31 marca odbyły się na stokach Nosala w Zakopanem Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w slalomie. Najlepszy okazał się 17. letni Maciej Bydliński (Sokół Szczyrk), który wygrał zawody z łącznym czasem 1,29.51. Drugie miejsce zajął Wojciech Zagórski, a trzeci z Polaków - Jan Wojtiuk uplasował się na czwartym miejscu.
Tatrzański Paszport, czyli 30 miejsc w Tatrach, które warto odwiedzić
2005.01.12
"Tatranský pas" to nowość dla turystów, którzy w tym sezonie zimowym wybierają się na Słowację w Wysokie Tatry.
poprzednie1 - 6 z 6następne