skionline.pl stacje Hiszpania Penibetic Mountains wyślij link znajomemu dodaj opinię

Sierra Nevada

Sierra Nevada
Kliknij, aby powiększyć.
Sierra Nevada
Sierra Nevada – śnieg, słońce i wiele, wiele więcej!
Ośrodek narciarski oraz łańcuch górski Sierra Nevada jest najbardziej na południe wysuniętą stacją narciarska oraz masywem górskim Europy, położony w Andaluzji, 30 minut samochodem od Grenady oraz 90 minut od wybrzeża Costa Tropical. To fantastyczne położenie gwarantuje nie tylko łagodne temperatury i dużą liczbę godzin słonecznych w ciągu dnia, ale możliwość połączenia jazdy na nartach rano z wypoczynkiem na plaży lub zwiedzaniem pięknej zabytkowej Grenady po południu.

W Sierra Nevada położony jest Mulhacén, najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskim liczący 3.478,6 metrów wysokości oraz Pico Veleta o wysokości 3.392 metrów. Wykorzystując te szczyty Sierra Nevada jest najwyżej położoną stacją narciarską w Hiszpanii (od 2.100 m. n.p.m. do 3.300 m. n.p.m.). Położenia ośrodka na tych wysokościach gwarantuje odpowiednie warunki narciarskie i dużo śniegu.

Posiada łącznie 105 km tras narciarskich, na które składa się 118 oznakowanych tras, w tym 18 zielonych, 40 niebieskich, 52 czerwonych i 8 czarnych. Najdłuższa trasa prowadzący z góry Veleta do Pradollano o długości 6 km z różnicą poziomów wynoszącą 1.175 m. Infrastruktura wyciągów jest dobrze rozwinięta i obejmuje 21 wyciągów, w tym 2 wyciągi gondolowe i 15 krzesełkowych. Przepustowość wyciągów to ponad 44.000 narciarzy na godzinę.
W stacji tej odbywały się liczne międzynarodowe zawody, włącznie z Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Alpejskim w 1996 roku, kandydowała również do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich. Sierra Nevada została wybrana jako miejsce organizacji zimowej Universiady w 2015 roku.

Na wysokości 2.100 m.n.p.m. znajduje się Pradollano, wspaniale zorganizowane i oferujące wszystkie niezbędne narciarzom usługi centrum: wypożyczalnie sprzętu, punkty serwisowe, hotele restauracje, liczne bary , kawiarnie czy miejsca na wyciszenie się przy chilloutowej muzyce.

Sierra Nevada - śnieg i dobry klimat
Dzięki położeniu w południowej części Półwyspu Iberyjskiego Sierra Nevada ma większą liczbę godzin słonecznych niż jakakolwiek inna europejska stacja narciarska, natomiast z powodu wysokiego położenia tras narciarskich (około 3.000 m) doskonałe warunki śniegowe utrzymują się do kwietnia, a nawet maja (o ile temperatury umożliwiają użycie 390 armatek śnieżnych, które posiada stacja).

Poza nartami wiele innych zajęć i rozrywek
Poza obszernymi kompleksami rekreacyjno-handlowymi przeznaczonymi nie tylko dla narciarzy stacja oferuje Snow-Park, trasę do narciarstwa biegowego, sobotnie nocne szusowanie (pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych), golfa na śniegu, tor do testów samochodowych, mini olimpiadę, gry zręcznościowe, budowanie igloo, zjazdy na sankach, nocne przejażdżki skuterami śnieżnymi, łyżwiarstwo na sztucznym lodzie.

Sierra Nevada dla dzieci
W Sierra Nevada zapewniona jest możliwość zostawienia dzieci pod opieką. Ośrodek dysponuje szkółkami do nauki jazdy oraz zabawy na śniegu: śnieżne zjeżdżalnie, śnieżne rowery, narto-krzesła, mininarty, minisnowboardy, strzelanie z łuku i inne atrakcje.

Rano narty, po południu plaża
Tak, tak, plaża! Sierra Nevada znajduje w odległości mniej niż 100 km od położonego na grenadyjskim wybrzeżu Motril, dlatego skoro samochodem trasę tę pokonuje się w nieco ponad godzinę, to tego samego dnia można pojeździć na nartach i wykąpać się w morzu.

Dodatkowo stacja narciarska w większej części położona jest na terenie Parku Narodowego Sierra Nevada, nad którym góruje Mulhacén o wysokości 3.481 m, najwyższy szczyt Półwyspu Iberyjskiego; park wypełniają lasy, stawy, doliny, razem tworzące niezrównany pejzaż przyrody obfitującej we florę i faunę. Z tego powodu został ustanowiony rezerwat biosfery i park narodowy, który dzisiaj rozciąga się na obszarze ponad 86.000 hektarów i zaprasza do różnorodnej aktywności, takiej jak kolarstwo górskie, turystyka piesza czy wędrówki wąwozami rzek.
Jakby tego wszystkiego jeszcze było mało, to stacja narciarska Sierra Nevada znajduje się zaledwie 27 km od miasta Grenady. Koniecznie trzeba to zobaczyć!
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 15 2 tak
Ilość tras zjazdowych:120 szt.
Długość tras zjazdowych:105.6 km
- trasy łatwe52.6 km
- trasy średnie48.2 km
- trasy trudne4.8 km
Ilość tras biegowych:1
Długość tras biegowych:5 km
Wysokość: 2100 - 3300 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2021.11.26 do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:45
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Sierra Nevada
Dla narciarzy
heli-skiing:niedostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:niedostępne
kuligi:niedostępnepsie zaprzęgi:niedostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:niedostępne
basen termalny:dostępnesauna:niedostępne
centrum fitness:dostępnekamping:niedostępne
paragliding:niedostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Sierra Nevada
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Sierra Nevada
Adres:Plaza de Andalucia, 4 18196 Sierra Nevada Granada
Telefon:+34 958249100
Fax:+34 958249131
WWW:www.sierranevada.es
Sierra Nevada
Zobacz
Sierra Nevada 2013 2014
Booking.com