skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Huczny sylwester za granicą? Bez ubezpieczenia się nie obejdzie!

2022.12.24
Huczny sylwester za granicą? Bez ubezpieczenia się nie obejdzie!
Kliknij, aby powiększyć.
Huczny sylwester za granicą? Bez ubezpieczenia się nie obejdzie!
Wszyscy doskonale znacie ten moment, gdy 31 grudnia wskazówki zegara zbliżają się do godziny dwunastej i zaczyna się końcowe odliczanie. A co gdyby tak w tym roku spędzić tę chwilę w innym kraju, a nawet w innej strefie czasowej? Przecież to żaden problem – pomysłów na spędzenie sylwestra za granicą jest mnóstwo, wystarczy wybrać ten odpowiedni dla siebie i dobrze się bawić, nie zapominając przy tym o ubezpieczeniu.
Piszemy o nim nie bez przyczyny, bo w końcu co roku słyszy się o tym, do ilu fatalnych w skutkach wypadków dochodzi w noc sylwestrową. Alkohol, fajerwerki, huczne imprezy – to wszystko może oznaczać świetną zabawę, ale może też kiepsko się skończyć. Warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne (mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne), aby koniec tej historii nie był jednak taki zły.

Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne?


W teorii odpowiedź jest prosta – zawsze, gdy wyjeżdżasz za granicę. I choć jest to bez dwóch zdań racja, można tę odpowiedź nieco uszczegółowić. Zatem, ubezpieczenie turystyczne przyda Ci się m.in. gdy:
• przydarzy Ci się wypadek, po którym trafisz do szpitala za granicą;
• zamierzasz spędzić czas aktywnie, np. jeżdżąc na nartach lub snowboardzie, uprawiając sporty wodne czy ekstremalne;
• jesteś chory przewlekle, np. na astmę lub nadciśnienie i istnieje ryzyko, że w czasie podróży nasilą się objawy choroby, przez co będzie potrzebna pomoc lekarska;
• jesteś jedynym opiekunem niepełnoletnich dzieci, przez co w razie Twojego wypadku pozostałyby bez opieki;
• spowodujesz wypadek, w wyniku którego szkody dozna osoba trzecia;
• używasz własnego lub wypożyczonego sprzętu sportowego i obawiasz się jego uszkodzenia lub kradzieży.

Przykłady można oczywiście mnożyć, bo liczba sytuacji, w których może Ci się przydać ubezpieczenie turystyczne jest ogromna. Bardziej niż je wymienić, chcieliśmy więc raczej pokazać, że nie sposób ich wszystkich przewidzieć, dlatego tak ważne jest, żeby przed podróżą zadbać o kompleksową ochronę.

Ubezpieczenie na sylwestra za granicą – o czym powinieneś pamiętać?


Oczywiście nie oznacza to wcale, że w każdym przypadku należy zawsze wybierać najszerszą możliwą wersję polisy. Jasne, możesz to zrobić i niczym się nie przejmować, ale najprawdopodobniej zwyczajnie przepłacisz, bo taka ochrona rzadko jest komuś potrzebna. O wiele lepszym pomysłem jest w taki sposób dopasować ją do indywidualnych potrzeb, aby polisa była w sam raz dla Ciebie. O czym powinieneś pamiętać w pierwszej kolejności?

- O ubezpieczeniu kosztów leczenia, o którym na pewno nie zapomnisz, bo to podstawowy element każdej polisy. Warto jednak zwrócić uwagę, by opiewało na jak najwyższą sumę ubezpieczenia, abyś nie musiał dopłacać różnicy z własnej kieszeni, gdyby wydatki na leczenie za granicą okazały się zbyt duże.

- O ubezpieczeniu NNW, najlepiej także na wysoką sumę, bo bez niej odszkodowanie po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu może okazać się zbyt niskie, aby pokryć np. koszty rehabilitacji i powrotu do zdrowia.
- O ubezpieczeniu assistance, które może obejmować szeroki lub bardzo szeroki zakres usług, ale może też ograniczać się np. do całodobowego dostępu do infolinii.
- O ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym na wypadek, gdy to Ty staniesz się przyczyną czyjegoś nieszczęścia, za co zażyczy on sobie pokaźnego odszkodowania.
- O ubezpieczeniu bagażu, bez którego każdy niefortunny wypadek z udziałem Twoich rzeczy osobistych będzie niewypowiedzianą tragedią.

A to tylko najważniejsze elementy polisy, którą można rzecz jasna dalej rozszerzać. Ot, choćby o klauzulę alkoholową, która rozszerza ochronę o zdarzenia pod wpływem procentów i w sylwestrową noc powinna być wręcz obowiązkowa. Albo o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, przydatne jeśli Twoje noworoczne plany zostaną storpedowane przez jakieś kompletnie nieprzewidziane okoliczności.

Gdzie szukać ubezpieczenia na sylwestra za granicą?


Dobra wiadomość – nie musisz w tym celu wychodzić z domu. Jeszcze lepsza wiadomość – nie musisz nawet wstawać z fotela. Wystarczy, że weźmiesz do ręki smartfona lub laptopa, wejdziesz na mubi.pl, klikniesz w “Porównaj ubezpieczenia podróżne” i wypełnisz banalnie prosty formularz, podając w nim:
- dokąd się wybierasz,
- kiedy się tam wybierasz,
- ile osób wybiera się razem z Tobą,
- w jakim wszyscy są wieku,
- czy ktoś z Was jest chory przewlekle,
- czy wszyscy znajdujecie się aktualnie w Polsce,
- co właściwie będziecie robić.

Na koniec trzeba jeszcze kliknąć w “Pokaż oferty” i zająć się czymś przez najbliższe kilka sekund, a potem będziesz już mógł przebierać w specjalnie dla Ciebie przygotowanych ofertach ubezpieczeniowych. Porównywać, sortować i zestawiać tak, jak Ci pasuje, żeby tylko wybrać tę jedną jedyną, zapłacić za nią online i cieszyć się polisą na wyjazd. Albo zapomnieć o niej i już zacząć przygotowania do szampańskiej zabawy sylwestrowej!

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #ubezpieczenia na narty #ubezpieczenie narciarske #polisa narciarska

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com