skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Inwestycje w Skicircus przed sezonem 2016/2017

2016.07.20
Schönleitenbahn dolna stacja
Kliknij, aby powiększyć.
Schönleitenbahn dolna stacja
Skicircus, czyli połączony region narciarski Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, szykuje kilka nowości w nadchodzącym sezonie. Pojawią się tam dwie nowe gondole, zostanie rozbudowany wyciąg talerzykowy dla dzieci, a także powstanie nowy zbiornik retencyjny. W dalszej przyszłości region chce umożliwić narciarzom przedostanie się do ośrodka Schmittenhöhe-Zell am See.
W wyniku połączenia ośrodków Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn na granicy Ziemi Salzburskiej i Tyrolu powstał jeden z największych regionów narciarskich w Austrii, oferujący 270 kilometrów tras (140km niebieskich, 110km czerwonych i 20km czarnych), z których 90% jest regularnie naśnieżana. Znajduje się tu również 70 kolei i wyciągów narciarskich a także wiele innych atrakcji, m.in. snowparki czy tory saneczkowe.

Nowa gondola Schönleitenbahn


W miejsce 30-letniej kolei linowej Schönleitenbahn powstanie nowoczesna 10-osobowa gondola. Choć dotychczas w jednej kabinie mieściło się na stojąco aż 12 narciarzy, nowa kolej będzie w stanie przetransportować w ciągu godziny o 1200 osób więcej. Tym razem wszyscy pasażerowie będą mogli odpocząć na siedząco. Gondola połączy Vorderglemm i szczyt Wildenkarkogel. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 21 milionów euro.


Krótka gondola ułatwi przemieszczanie się po ośrodku


Druga gondola powstanie w Hinterglemm i połączy tereny Westgipfel z dolną stacją kolei Zwölferkogel. 12er Xpress pomieści 10 narciarzy, ułatwiając im przedostanie się z obszaru zmodernizowanego wyciągu talerzykowego Oberschwarzach (przesuniętego nieco w kierunku funparku) do Karl-Renner Haus/Xandl Stadl. Przepustowość tej krótkiej gondoli wyniesie 2400 os./h, a jej budowa rusza już w sierpniu.

Ceny skipassów w sezonie 16/17

Schönleitenbahn dolna stacja
Schönleitenbahn dolna stacja

Pozostałe inwestycje


W Leogang przy stacji pośredniej kolei Asitzbahn powstanie nowy zbiornik retencyjny Asitz II o objętości 74000 m³. Ośrodek zainwestuje również w system naśnieżania i ratraki. Jak podaje strona www.seilbahn.net, gromadząca informacje dotyczące kolei linowych, od 2000 roku Skicircus zainwestował w modernizację ośrodka ponad 390 milionów euro. W przyszłości ośrodki Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn połączą się z Schmittenhöhe-Zell am See.

bk/skionline.pl

Tagi: #austria #narty #alpy #skicircus #saalbach #hinterglemm #leogang #fieberbrunn

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021