skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Jakim urazom najczęściej ulegają polscy narciarze?

2019.01.21
Jakim urazom najczęściej ulegają polscy narciarze?
Kliknij, aby powiększyć.
Jakim urazom najczęściej ulegają polscy narciarze?
Polscy narciarze najczęściej doznają kontuzji nóg. 35% urazów dotyczy kolan, 20% kostek i stóp. Do wypadków najczęściej dochodzi w Alpach. Rzadziej w Czechach i na Słowacji.
Osoby, planujące jazdę na nartach, powinny odpowiednio się ubezpieczyć. Bez ochrony dopasowanej do celu i miejsca wyjazdu, koszty udzielonej za granicą pomocy medycznej mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Najczęstsze kontuzje narciarzy


Podczas jazdy na nartach najbardziej narażone na kontuzję są nogi. 35% obrażeń dotyczy kolan, a 20% kostek i stóp. Rzadziej kontuzjom ulegają górne części ciała, takie jak ramiona, barki, ręce czy plecy. Sporadycznie dochodzi również do urazów głowy.Najczęściej wypadkom ulegają narciarze w wieku 41-50 lat (20,2%). Niewiele mniej kontuzji zdarza się wśród osób między 21. a 30. rokiem życia (19,4%) oraz w grupach wiekowych 11-20 lat (18,4%) i 51-60 lat (18,3%). Znacznie mniej urazów doznają narciarze pomiędzy 31. a 40. rokiem życia (10%). Najrzadziej wypadki na stokach przytrafiają się osobom powyżej 61. roku życia (9,3%) oraz dzieciom do 10. roku życia - 4,4%.

Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków?


Polscy narciarze najczęściej ulegają wypadkom w Alpach. Do największej ich liczby dochodzi we Włoszech, Austrii i Francji. Znacznie rzadziej kontuzje zdarzają się na stokach w Czechach i na Słowacji.Ubezpieczenie chroni przed wysokimi kosztami leczenia


Zakup odpowiedniego ubezpieczenia jest szczególnie ważny w przypadku zagranicznych wyjazdów. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) refunduje bowiem wyłącznie podstawowe świadczenia medyczne.

- Nieubezpieczona osoba, która dozna urazu podczas jazdy na nartach w Austrii lub we Włoszech, musi samodzielnie pokryć koszty przewozu ze stoku do szpitala. Z własnych środków musi zapłacić także za transport medyczny do Polski. Koszty tego rodzaju pomocy medycznej mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - komentuje Robert Pelczar, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl.

Cena najtańszego ubezpieczenia narciarskiego dla osoby dorosłej w Europie wynosi tylko 3,70 zł za dzień ochrony. Warto jednak pamiętać, że zakres ochrony należy dopasować indywidualnie do celu i miejsca wyjazdu. W krajach alpejskich oraz w Czechach i Słowacji optymalna suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a akcji ratowniczej min. 5000 euro.

Ubezpiecz się online na stronie: ubezpieczenia.skionline.pl

Opracowanie rankomat.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #ubezpieczenia narciarskie #wypadki na nartahc #polsa narciarska

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020