skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce! Rusza sezon narciarski w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka

2022.12.19
Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce! Rusza sezon narciarski w Jaworzynie Krynickiej.
Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce! Rusza sezon narciarski w Jaworzynie Krynickiej.
Już od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z udostępnionych tras narciarskich w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Dla entuzjastów sportów zimowych ten sezon zapowiada się wyjątkowo. Nowością jest tutaj 6-osobowa kolej krzesełkowa - najnowocześniejsza kanapa narciarska w Polsce.
Nadszedł moment na który z utęsknieniem czekali wszyscy entuzjaści sportów zimowych. Od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli ruszyć do ośrodka Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej i skorzystać z tamtejszych udostępnionych tras narciarskich. Dlatego już proponujemy przygotować narty oraz deski. W ośrodku do dyspozycji narciarzy będą trasa nr 1 o długości 2600 m, trasa nr 3 mierząca 700 m oraz trasa szkoleniowa na szczycie. Zostanie otwarta również trasa nr 2 (1000m).

PKL dla entuzjastów sportów zimowych również w tym miesiącu przygotowały sporą niespodziankę! W grudniu narciarze skorzystają z nowoczesnej 6-osobowej kolei krzesełkowej Jaworzyna Express.

- "Zależy nam, by ciągle rozwijać i poszerzać ofertę w naszych ośrodkach, a także dostosowywać ją do zmieniających się trendów tak, by miłośnicy białego szaleństwa byli usatysfakcjonowani warunkami, które im oferujemy. Modernizacja kolei w ośrodku narciarskim Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej to inwestycja, która zakłada nie tylko uruchomienie najnowocześniejszej na rynku 6-osobowej kolei krzesełkowej, ale także zmodernizowanie trasy narciarskiej nr 6 pod kątem oświetlenia. Będzie ona tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były atrakcyjne tak samo, jak w godzinach porannych" – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Grupy PKL.

Ośrodek narciarski PKL Jaworzyna Krynicka
Ośrodek narciarski PKL Jaworzyna Krynicka

Zima na Jaworzynie Krynickiej


Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Dlatego miejsce to i ośrodek narciarski Grupy PKL od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych.

Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 6 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km. W tutejszym ośrodku znajduje się również wymagająca 1000-metrowa homologowana przez FIS trasa nr 5. To jednak nie wszystko! Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik.

Gospodarze stacji pomyśleli także o wszystkich, którym nie wystarcza zwykle szusowanie. Na Jaworzynie Krynickiej można też spróbować jazdy na „tyczkach” z pomiarem czasu. Slalom znajduje się na trasie nr 2. Przy dolnej stacji na najmłodszych czeka strefa dzieciaka z Magicznym Dywanem i atrakcyjnymi przeszkodami.

Wyratrakowane trasy w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka czekaja na narciarzy
Kliknij, aby powiększyć.
Wyratrakowane trasy w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka czekaja na narciarzy

Większość trasy znajdujących się w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka jest oświetlonych, wszystkie ratrakowane i sztucznie dośnieżane. Osoby, które nie posiadają swojego sprzętu narciarskiego mogą być spokojne, ponieważ na miejscu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol i Kastle. Dodatkowo w ośrodku znajduje się również serwis oraz licencjonowana szkoła i Akademia Misia Polarnego.

Jaworzyna Express – nowa kolej zostanie udostępniona w tym sezonie narciarskim


Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce!
Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce!

Ośrodek PKL Jaworzyna Krynicka co roku oferuje narciarzom trasy o różnym stopniu trudności dostosowane do umiejętności oraz malownicze widoki. W tym sezonie dodatkowo kusi nie tylko pięknymi i rozległymi panoramami na Beskid Sądecki, ale przede wszystkim sześcioosobową gondolą oraz najnowocześniejszą w Polsce sześcioosobową koleją krzesełkową Jaworzyna Express firmy Doppelmayr. Nowoczesna 6-osobowa kolej krzesełkowa zastąpi – dobrze znaną w ośrodku – 4-osobową kolej, znajdującą się na trasie nr 6.

Jaworzyna Express - nowa 6-osobowa kolej w ośrodku
Jaworzyna Express - nowa 6-osobowa kolej w ośrodku

Do tej pory w ośrodku narciarskim PKL na Jaworzynie Krynickiej miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogli skorzystać z czteroosobowej kolei krzesełkowej, czterech wyciągów orczykowych, atrakcji dla najmłodszych narciarzy, a także 10 km malowniczych tras zjazdowych, w tym najdłuższej oświetlonej w Polsce (2600 metrów). W tym sezonie zimowym ośrodek Grupy PKL przygotował sporo nowości.

Dolna stacja nowej kolei Jaworzyna Express znajduje się tuż obok stacji dolnej Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. W tym sezonie zimowym narciarze na wzniesienie dotrą na wygodnych, podgrzewanych i kubełkowych kanapach z osłoną. Jaworzyna Express będzie poruszać się z prędkością 5 m/s, dzięki temu miłośnicy białego szaleństwa kilometrową trasę, pokonają w trzy minuty. Docelowa przepustowość kolei Jaworzyna Express wyniesie 2800 os/h.

Trasy narciarskie w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej
Trasy narciarskie w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej

Ale to nie wszystkie niespodzianki, jakie czekają na entuzjastów sportów zimowych w ośrodku na Jaworzynie Krynickiej. Nowością będzie także zmodernizowana pod kątem oświetlenia trasa narciarska nr 6, która tradycyjnie będzie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były tak samo atrakcyjne, jak w godzinach porannych.

Na Jaworzynie Krynickiej przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie już od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny kupimy w sezonie niskim w cenie od 90 zł a w sezonie wysokim już od 115 zł.

Cennik skipassów - Jaworzyna Krynicka

Skipassy można rezerwować w sklepie internetowym PKL

Wieczorne wyjazdy na narty


Jeśli chcecie spędzić Sylwester na stoku zachęcamy do skorzystania z oferty PKL Tours, w ramach której dostępny jest wieczorowy wyjazd do Jaworzyny Krynickiej i aktywnie spędzony czas na trasach w ośrodku PKL. Startujemy 31 grudnia 2022 o godz. o 16:30 z Nowego Sącza, a wracamy półgodziny po północy już w 2023.

Oświetlone trasy w ośrodku Grupy PKL Jaworzyna Krynicka
Kliknij, aby powiększyć.
Oświetlone trasy w ośrodku Grupy PKL Jaworzyna Krynicka

Od 6 stycznia narciarze będą mogli skorzystać z regularnych wieczornych wyjazdów na narty do Jaworzyny Krynickiej, które dostępne są w ofercie PKL Tours. Udział w jednodniowej wycieczce, która umożliwia skorzystanie z tras narciarskich wieczorową porą może wziąć każdy. W sezonie zimowym w piątki i w soboty na uczestników wycieczki o godzinie 16:45 będzie czekać autobus przy Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Aleja Wolności) w Nowym Sączu. Narciarze autobusami z logo PKL Tours zostaną transportowani bezpośrednio do ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka.

Podczas podróży miłośnicy sportów zimowych otrzymają przygotowany skipass, który pozwoli na wieczorową jazdę i korzystanie ze stoku w ośrodku PKL. W ramach jazdy po zmroku do dyspozycji narciarzy udostępnione będą dwie dobrze utrzymane, w pełni oświetlone oraz lubiane trasy - ponad kilometrowy odcinek trasy nr 1 i cała wyratrakowana i przygotowana trasa nr 6.

W ramach wycieczki z PKL Tours narciarze mają również zapewnione ubezpieczenie oraz powrotną podróż. Powrotny autobus z Krynicy-Zdrój do Nowego Sącza przewidziany jest o godzinie: 21:15.

Godziny otwarcia ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka oraz informacje o atrakcjach dostępne są na stronie internetowej PKL.

skionline.pl
Tagi: #ośrodkinarciarskie #jaworzynakrynicka #jaworzynaexpress #pkl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com