skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jaworzyna Express! Nowa, 6 os. kolej – jedyna taka frajda w Polsce

2022.11.17
Jaworzyna Express! Nowa, 6 os. kolej – jedyna taka frajda w Polsce
Kliknij, aby powiększyć.
Jaworzyna Express! Nowa, 6 os. kolej – jedyna taka frajda w Polsce
Zbliżający się sezon zimowy na Jaworzynie upłynie pod znakiem nowości! Największą z nich będzie nowa 6 osobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Jaworzyna Express, która jest najnowocześniejszą tego typu kanapą obecnie na rynku. Nowością będzie także zmodernizowana trasa narciarska nr 6, która będzie tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by warunki popołudniami na stoku były – podobnie jak w godzinach porannych – równie atrakcyjne.

Zobacz także:

Na Jaworzynie Krynickiej przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie już od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny w pakiecie z nocną jazdą (9:00 - 21:00) kupimy w sezonie wysokim już od 115 zł. W Jaworzynie Krynickiej dostępny będzie bezpłatny slalom z pomiarem czasu, Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard oraz Akademia Misia Polarnego i wypożyczalnia ze sprzętem topowych marek Rossignol i Kastle.

Jaworzyna Express! Nowa, 6 os. kolej
Jaworzyna Express! Nowa, 6 os. kolej

Info odnośnie nowej kolei poniżej:
Najnowocześniejsza obecnie na rynku wyprzęgana 6-osobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr. Nowa kolej będzie poruszała się z prędkością 5 m/sek, będzie wyposażona w osłony przeciwwiatrowe w kolorze antracytowym oraz będzie miała podgrzewane i kubełkowe siedziska. Docelowa przepustowość nowej kolei to 2800 os/h. Stacja dolna nowej kolei znajduje się tuż obok stacji dolnej kolei gondolowej. Nowa kolej będzie obsługiwała jazdy nocne, które w tym roku będą codziennie w godzinach od 18:00 do 21:00. Trasa nr 6 będzie tradycyjnie zamykana o godz. 16:00 i następnie ratrakowana. Na szczycie Jaworzyny na trasie nr 2 dostępny będzie bezpłatny slalom z pomiarem czasu. Czas przejazdu będzie można sprawdzić online i porównać z innymi narciarzami.


Czym się wyróżnia od innych kolei:
- przede wszystkim jest bezpieczna, Doppelmayr postawił na bezpieczeństwo użytkowników, tj. został zrobiony upgrade wszystkich systemów bezpieczeństwa
- jest w pełni zautomatyzowana, przez co wsiadanie na nawet 6 osób na krzesełka odbywa się bardzo płynnie i bez jakichkolwiek szarpnięć (nawet w przypadku mniejszych użytkowników - tj. dzieciaków)
- kolej posiada zabezpieczenia dla najmłodszych, chroniące przed wypadnięciem
- kolej jest cicha w eksploatacji, pokonywanie kolejnych podpór na trasie odbywa się praktycznie bez hałasu.
- posiada osłony przeciwwietrzne/przeciwśniegowe, podgrzewane siedziska, które są personalizowane i kubełkowe (to zwiększa komfort jazdy)
- porusza się z prędkością 5 m/sek co powoduje że pokonanie kilometrowej trasy zabiera jedynie 3 min.
- bardzo nowoczesny design stacji dolnej i górnej
- standard D-Line tj. zoptymalizowany napęd kolei i elementy prowadzące linę, przez co silnik zużywa mniej energii - sprzyja ekologii

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #jaworzyna krynicka #nowa gondola #krynica zdrój

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com