skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Jesień na lodowcu Hintertux

2015.09.11
Jesień na lodowcu Hintertux fot. J.Ciszak
Kliknij, aby powiększyć.
Jesień na lodowcu Hintertux fot. J.Ciszak
Kiedy liście drzew przybierają złote barwy, w dolinie Tuxertal rozpoczyna się przepiękna jesień. Ludzie wybierają się na górskie wędrówki, albo długie spacery wśród alpejskich pastwisk. To również wspaniały czas dla narciarzy, którzy korzystają z ponad 60 kilometrów świetnie przygotowanych tras narciarskich w całorocznym ośrodku narciarskim na lodowcu Hintertux

Warto przeczytać:

Zobacz także:

Jesienne imprezy w dolinie Tuxertal


Jak co roku o tej porze, w Finkenberg świętuje się szczególne wydarzenie - redyk, czyli powrót zwierząt z alpejskich pastwisk do doliny. Tegoroczne obchody "Almfestwochen" będą miały miejsce 12 września i z pewnością zgromadzą wielu turystów. Pod koniec września odbędzie się słynny Hintertuxer Oktoberfest, impreza połączona z jesiennym redykiem, kiedy to zwierzęta, przystrojone w alpejską roślinność, wracają z gór. W październiku i listopadzie planowane są kolejne imprezy, między innymi Pow(d)er Weekend (9-11.10), FIS Ski World Cup Opening 2015 TELEMARK (26-29.11) oraz przybycie Świętego Mikołaja do Tux-Lanersbach (29.11).

Program dla dzieci


Mnóstwo atrakcji szykuje się również dla najmłodszych. Na wysokości 3250 m n.p.m. czeka na dzieci położony najwyżej w Europie plac zabaw Gletscherflohpark. W dolinie Tuxertal biegnie natomiast ścieżka edukacyjna Erlebnisweg Tuxbach, której pokonanie zajmuje około dwóch i pół godziny. Można się przy tym wykazać pomysłowością i zręcznością. Podczas deszczowej pogody warto wybrać się do Playareny w Tux-Vorderlanersbach. Park linowy, ścianki wspinaczkowe i długie zjeżdżalnie to tylko nieliczne z atrakcji, znajdujących się na powierzchni 1000 m².


XX Polish Pow(d)er Week


W dniach 7-14 listopada - już po raz dwudziesty - odbędzie się na Hintertux Polish Pow(d)er Week. Podczas cyklicznej imprezy Polacy zainaugurują sezon narciarski. Wśród stałych atrakcji znajdują się koncerty polskich wykonawców, zawody narciarskie i snowboardowe o Puchar Świstaka, a także ogniska i dyskoteki. Poza tym będzie można uczestniczyć w szkoleniach grupowych oraz licznych innych atrakcjach. Aby wziąć udział w Polish Pow(d)er Week, należy wykupić pakiet pobytowy za pośrednictwem strony www.zillertalinfo.eu (ceny od 334 euro z karnetem) lub zamówić karnet narciarski. Do uczestników Polskiego Tygodnia można również dołączyć, wykupując identyfikator na stoisku ZILLERTALINFO (w cenie 15 euro od osoby).

Więcej o lodowcu Hintertux przeczytacie tutaj.

Więcej informacji o tyrolskich lodowcach

bf/skionline.pl

Tagi: #austria #tyrol #zillertal #lodowie hintertux #polskie dni #stacje narciarskie #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021