skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji

2021.04.21
Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji
Kliknij, aby powiększyć.
Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji
Jak informuje portal Waszaturystyka.pl w ośrodkach narciarskich Szczyrbskie Jezioro w Tatrach Wysokich i Jasna w Niżnych Tatrach, w czwartek 22 kwietnia zostaną uruchomione wyciągi krzesełkowe.
Matej Hulej, kierownik sprzedaży i marketingu Tatry Mountain Resorts, podkreślił: "Wyciągi będą działały w zależności od warunków śniegowych i zainteresowania narciarzy. Sami narciarze muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Nie może być starszy niż 48 godzin. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci poniżej dziesiątego roku życia."

W Szczyrbskim Jeziorze będzie działać kolejka Solisko Express oraz Furkota. Dla najmłodszych dostępny będzie wyciąg narciarski Junior.

Od 22 do 25 kwietnia w Jasnej będą działać tylko wyciągi krzesełkowe na północy. Od poniedziałku 26 kwietnia kolejki linowe będą czynne w zależności od warunków pogodowych.

Stacja narciarska Tatrzańska Łomnica pozostaje nieczynna. Stoki pozostają otwarte dla narciarzy alpinistów, którzy powinni przestrzegać obowiązujących w ośrodku przepisów.

Przypomnijmy, że osoby zaszczepione i ozdrowieńcy wyjeżdżający na Słowację muszą spełnić określone warunki:

jeśli osoba pokonała COVID-19 i została zaszczepiona w ciągu 180 dni szczepionką wektorową lub mRNA i co najmniej 14 dni od podania pierwszej dawki, jeśli dana osoba pokonała chorobę COVID-19 mniej niż 180 dni temu, są zobowiązane
1. zarejestrować się na stronie internetowej korona.gov.sk/ehranica od razu po przyjeździe do Republiki Słowackiej,
2. musi mieć potwierdzenie negatywnego wyniku testu antygenowego na obecność choroby COVID-19 nie starszy niż 48 godzin lub negatywny wynik RT-PCR
test nie starszy niż 72 godzin,
3. pod warunkiem izolacji w środowisku domowym lub miejscu noclegowym kwarantanny, która kończy się bezobjawowym kursem izolacji, dochodząc do 14. dnia lub otrzymując negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19. Ten test może być przyjmowana w dowolnym momencie, nie trzeba czekać 8 dni po powrocie.
Jeśli chcą uniknąć kwarantanny, muszą poddać się testowi najlepiej od razu po przekroczeniu granicy.

Więcej informacji na stronie: www.waszaturystyka.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #słowacja #tatry #jasna #szczyrbskie pleso #wysokie tatry #jasna #chopok

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com