skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

"Ki West" łączy trzeci co do wielkości region narciarski w Europie

2005.11.06
Trasa narciarska w Westendorf fot. SkiWelt
Trasa narciarska w Westendorf fot. SkiWelt
SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, największy austriacki region narciarski obejmujący 250 km tras i 94 wyciągów, rozrósł się jeszcze bardziej. Począwszy od najbliższego sezonu zimowego regiony SkiWelt Westendorf i Kirchberg/Kitzbühel będą połączone!
Trasa nowej 8. osobowej gondoli (z miejscami siedzącymi) biegnie ze Spertental w pobliżu Kirchberg aż na szczyt Gampenkogel w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka narciarskiego Westendorf. "Ki-West" pokonuje niemal 3 km odległość w zaledwie 10 min. Przepustowość kolei wynosi 1600 osób na godzinę.

W związku z uruchomieniem nowego połączenia otwarto także nową, 4 km trasę narciarską. W sezonie zimowym można korzystać z autobusu, który będzie kursował między stacją gondoli "Ki-West" w dolinie, a stacjami Aschau i Kirchberg, oraz Kirchberg Pengelstein. Do korzystania z serwisu autobusowego upoważnia aktualny karnet narciarski.

Trwają także prace nad utworzeniem bezpośredniego połączenia z Itter do Thurn Pass. Dzięki połączeniu regionów narciarskich Westendorf i Kirchberg/Kitzbühel powstał trzeci co do wielkości region narciarski w Europie obejmujący 150 wyciągów i setki kilometrów tras o różnym poziomie trudności. O śniegu nie wspominamy, po zapewnienie doskonałych warunków na trasach i odpowiedniej ilości białego puchu jest rzeczą oczywistą. Zresztą już w latach ubiegłych można było zjeżdżać na nartach w dół doliny aż do końca sezonu narciarskiego.

Jeżeli zdecydują się Państwo na co najmniej 3 dni białego szaleństwa, otrzymacie tzw. Kitzbühel Alps Ski Pass, który umożliwia korzystanie ze wszystkich wyciągów i tras położonych w granicach SkiWelt, czyli Waid- ring/Steinplatte, St. Ulrich/Pillersee, Fieberbrunn, St. Johann/Tyrol, Kitzbühel, Kirchberg, Jochberg/ThurnPass, Wildschönau and Alpbachtal. W sumie na narciarzy czeka 670 km tras i 260 stacji kolejek i wyciągów i…dobre ceny: 3 dniowy karnet narciarski dla osoby dorosłej jest w cenie EUR 105 (dla dziecka EUR 52 / 3 dni).
Karnet na 6 dni kosztuje: dla osoby dorosłej EUR 183; dla dziecka EUR 91.

Sun and Fun w Kitzbühel Alps: 01 - 16 grudnia 2005 / 06 stycznia - 10 marca 2006 / 11 marca - 17 kwietnia 2006

Zakwaterowanie przez 3 dni, 6-cio dniowy ski pass Kitzbühel Alps, mapa SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental: np. 4. gwiazdkowy hotel z wyżywieniem (Sniadania i kolacje) od EUR 495 / osobę; 2 gwiazdkowy hotel ze śniadaniem od EUR 362 / osobę.

Więcej: www.wilderkaiser-brixental.com, www.skiwelt.at

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Kitzbuehel
Warunki narciarskie: Kitzbuehel
Warunki narciarskie: Westendorf SkiWelt
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com