skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Kitzbühel najlepszym terenem narciarskim świata!

2013.02.27
Kitzbühel
Kliknij, aby powiększyć.
Kitzbühel
Ośrodek sportów zimowych Kitzbühel zbiera same pochwały. To nie tylko zasługa renomy, jaką Kitzbühel cieszy się jako legendarny gospodarz Pucharu Świata, i sławnej - lub jak kto woli osławionej - trasy "Streif". Kitzbühel zdobywa najwyższe podium w międzynarodowych rankingach niezależnie od najtrudniejszego narciarskiego stoku na świecie. Wyjątkowość Kitzbühel podkreśla między innymi ostatnie wyróżnienie: "Skiresort.de" - największego portalu testującego tereny narciarskie. W styczniu 2013 r. Kitzbühel otrzymał najwyższą z dotychczas przyznanych ocen. "Kitzbühel to pierwszy i jedyny teren narciarski, któremu przyznano 4,8 gwiazdki, a tym samym najlepszy teren narciarski na świecie" - tak brzmi podsumowujące orzeczenie jury.

Zobacz także:

5 gwiazdek w najważniejszych kategoriach

W sezonie 2012/2013 zespół "Skiresort.de" poddał region narciarski położony pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe szczegółowej i kompleksowej kontroli, posługując się 18 kryteriami oceny. Eksperci wzięli pod lupę praktycznie wszystko, na co zwracają uwagę przyjeżdżający goście - od jakości stoków po obsługę w schroniskach. Imponujący wynik ogólny wystawił wspaniałe świadectwo całemu regionowi, a w najważniejszych kategoriach Kitzbühel wypadł wręcz celująco: za wielkość terenu narciarskiego, wybór stoków, wyciągi i kolejki, warunki narciarskie, przygotowanie stoków i snowpark członkowie jury przyznali mu 5 na 5 możliwych gwiazdek. To najwyższa z możliwych ocen!

Kitzbühel
Kitzbühel

Jakość i komfort jako najwyższy cel

Ten sukces nie spadł jednak gospodarzom regionu z nieba. W ostatnich latach konsekwentnie i systematycznie pracowali nad poprawą jakości w najróżniejszych dziedzinach oraz zainwestowali w rozbudowę infrastruktury. Tylko w ramach przygotowań do bieżącego sezonu wydano ponad 20 mln euro na nowe kolejki, stoki i urządzenia naśnieżające. Czysto ekonomiczne znaczenie tego zaangażowania przybliży nam spojrzenie w niedaleką przeszłość: od 2000 roku stałe zwiększanie komfortu w regionie narciarskim, rozciągającym się na powierzchni 460 ha na terenie dwóch krajów związkowych i siedmiu sąsiadujących ze sobą gmin, pochłonęło 200 mln euro.

"Bergbahnen Kitzbühel są oczywiście dumne z tego prestiżowego wyróżnienia" - z radością przyznaje prezes zarządu kolei górskich Bergbahnen Kitzbühel dr Josef Burger - "Stanowi ono efekt naszych konsekwentnych starań, zmierzających w kierunku stałego zwiększania komfortu i poprawy jakości obsługi naszych gości."

Kitzbühel
Kitzbühel

Informacja o regionie

Pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe leży jeden z najnowocześniejszych terenów narciarskich w regionie alpejskim. Koleje górskie Bergbahn AG Kitzbühel dysponują 52 supernowoczesnymi kolejkami linowymi i wyciągami, które umożliwiają dostęp do 170 km stoków. Część z nich cieszy się światową sławą - np. legendarny "Streif" czy słynny "Ganslernhang". Dzięki korzystnemu północno-zachodniemu położeniu terenu, sprzyjającemu opadom orograficznym, oraz rozległym obszarom hal, doskonała pokrywa śniegowa kusi narciarzy przez 150 (!) dni w roku, od listopada aż do początku maja.
Również gastronomiczna oferta schronisk i après ski w "mieście kozic" (Kitzbühel) wyróżniają się jakością, co roku przyciągając sławy z całego świata.

Więcej informacji: www.bergbahn-kitzbuehel.at

źródło: austria.info

skionline.pl
Tagi: #austria #kitzbuehel #alpy #tyrol

powrót

Zobacz
Kitzbuehel, Austria
Kitzbuehel, Austria
Kitzbuehel, Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com