skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kolarstwo górskie - nowe trasy w Tyrolu

2017.05.24
Kliknij, aby powiększyć.
Coraz większe grono kolarzy górskich poszukuje nowych wyzwań, próbując swoich sił w licznych dyscyplinach, takich jak all mountain, zjazd czy enduro. Obecnie w Tyrolu znajduje się 240 km oficjalnych tras "singletrails", wkrótce zostaną wytyczone kolejne wąskie szlaki, pełne wystających kamieni i korzeni.

Nowa trasa ponad Innsbruckiem


Zwolennicy MTB z pewnością ucieszą się z nowo powstałej trasy o długości 2,6km, biegnącej z Arzler Alm aż do granic Innsbrucka. Szlak prowadzi przez las, a jego poziom trudności w 6-stopniowej skali STS określany jest jako S2 (S0 - odcinki prostsze, S5 - odcinki trudniejsze). Również istniejący wcześniej Hungerburg-Trail (S2) został ulepszony i po 500 metrach łączy się z nową trasą Arzleralm-Trail.

Trasy o różnym stopniu trudności


Innsbruck od lat słynie z atrakcyjnej oferty dla kolarzy. W miejscowym bikeparku w dniach 21-25 czerwca 2017 odbędzie się Gravity Mountainbike Festival Crankworx. Istniejący od roku odcinek Muttereralm-Trail (S1) sprosta oczekiwaniom osób, rozpoczynających swoją przygodę z ekstremalną jazdą na rowerze, natomiast bardziej doświadczeni sportowcy będą mogli się sprawdzić na pobliskiej trasie Götzner Trail (S2), której otwarcie zaplanowano na lipiec.

Jedna karta, cztery górskie regiony


Od 25 maja w sprzedaży będzie dostępna nowa karta "Bike City Card" (w cenie od 36,00 euro dziennie). Umożliwi ona swobodne poruszanie się po czterech niezwykle atrakcyjnych obszarach, wliczając w to korzystanie z miejscowych kolei linowych. Karta obejmie swym zasięgiem Nordkette, Bikepark Innsbruck, EinsEinser Trail Stubai i Bikepark Tirol Steinach am Brenner, a w późniejszym czasie również trasy w Axamer Lizum od momentu ich otwarcia.
Więcej informacji: www.bikecity-innsbruck.com

Bike Republic Sölden
Bike Republic Sölden

Bike Republic Sölden


W dolinie Ötztal znajduje się na tę chwilę sześć tras downhillowych, m.in. Teäre Line, Zaahe Line i Eebme Line. Wraz z licznymi naturalnymi odcinkami singletrails tworzą one "Bike Republic Sölden" - idealne miejsce na wyprawy rowerowe. Od tego roku karta Gravity Card, będąca wejściówką do 15 słynnych europejskich bikeparków, obejmie swym zasięgiem również tereny w Sölden, dzięki czemu kolarze skorzystają np. z kolei Gaislachkoglbahn i Giggijochbahn.
Więcej informacji: www.bikerepublic.soelden.com

Trasy enduro na granicy trzech państw


W tym zestawieniu nie sposób pominąć regionu na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Włoch. Nauders oferuje 21 tras o łącznej długości 35 kilometrów. Rowerzystów przyciągają tu również ciekawe eventy, takie jak "ALUTECH Green Days". Od tego roku trasa Plamort-Trail będzie łatwiej dostępna dzięki nowemu łącznikowi, biegnącemu od kolei Bergkastelbahn wzdłuż restauracji Stieralm. Stamtąd prowadzą szlaki Bunker-Trail (S2) i Etsch-Trail (S2) wprost nad malownicze jezioro Reschensee, tak chętnie uwieczniane na zdjęciach. W rejonie Mutzkopf powstał także nowy odcinek, łączący trasę Gerry-Trail (S2) z prostym szlakiem rodzinnym.
Więcej informacji: www.nauders.com/enduro

Nauders
Nauders

Rodzinne wyprawy rowerowe


Nieopodal Nauders w tym roku powstała nowa trasa Wildbachtrail (S1), która z pewnością ucieszy rodziny i początkujących entuzjastów kolarstwa górskiego. 3,5-kilometrowy odcinek przebiega wzdłuż kolei linowej Fendels, pośród lasów i łąk. Dodatkowe emocje może wzbudzić przejazd przez most wiszący nad potokiem Wildbach.
Więcej informacji: www.tiroler-oberland.com

Urozmaicona trasa w Harschbichl


Tego lata zostanie również otwarta trasa w Harschbichl przy St. Johann. W górnej części na rowerzystów czekają bardziej wymagające pasaże, natomiast odcinki położone poniżej stacji pośredniej nie powinny stwarzać nikomu większych problemów. Obok 7-kilometrowej trasy pojawi się również skillpark z torem pump track, gdzie będą organizowane treningi techniczne. Jeszcze jedna nowa trasa pojawi się latem w sąsiednim Brixen im Thale - prosty, 3-kilometrowy odcinek Sun Trail (S0) poprowadzi przez las. Swoją nazwę zawdzięcza dogodnej lokalizacji - po słonecznej stronie doliny.
Więcej informacji: www.kitzbueheler-alpen.com

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #rowery #tyrol #innsbruck #alpy #aktywne lato #innsbruck #soleden

Powrót

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

6391 Fieberbrunn
Tyrol, Austria
Falkensteiner Hotel Cristallo Falkensteiner Hotel Cristallo

9863 Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria
Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

6450 Sölden
Tyrol, Austria
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
7 noclegów - od 769,50 € za osobę
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018