skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Letni urlop w Austrii. Teraz naprawdę.

2022.05.13
Letni urlop w Austrii. Teraz naprawdę.
Letni urlop w Austrii. Teraz naprawdę.
mponujące góry, malownicze jeziora i doliny, zachwycające wodospady, wspaniała architektura i mnóstwo smakołyków - w tym sznycel wiedeński, alpejskie krewetki, wino Grüner Veltliner i morelowy destylat. Austria łączy w sobie wiele niezwykłych aspektów.
Ale jaka naprawdę jest Austria? Co stanowi o autentyczności, którą Austria tak chętnie zdobi czerwono-biało-czerwone sztandary? Gdzie i dlaczego odwiedzający Austrię czują się najlepiej latem? Odpowiedzi jest tyle, ile urlopowych preferencji. A jednak można śmiało stwierdzić: to, co wyróżnia Austrię, to mieszanka małych i dużych cudów natury, żywej kultury, oryginalnych historii, doskonałej kuchni i serdecznych spotkań z ludźmi.

Na szlakach turystycznych, podczas jazdy na rowerze, pływania lub nurkowania, spaceru po mieście i podczas wypadów komunikacją miejską goście poznają prawdziwe oblicza Austrii z wielu stron. W wielu miejscach dla odwiedzających przygotowano specjalne regionalne karty Inclusive-Card, które obejmują przejazdy pociągiem i autobusem, a często także kolejkami górskimi. Na miłośników przygód czekają różne atrakcje, w tym rafting, kanioning, wspinaczka lub też kitesurfing, dla tych którzy pragną unieść się w powietrze nad wodą. Natomiast dla fanów kulturalnych atrakcji przygotowano bogatą ofertę obejmującą festiwale muzyczne i teatralne, cieszące się od lat niesłabnącą popularnością tradycyjne festiwale i wystawy w muzeach.

Bez względu na to, dokąd zaprowadzą Cię drogi: każdy kraj związkowy na swój sposób odzwierciedla typowo austriackie cechy. Na zachodnim krańcu Austrii znajduje się Vorarlberg - między Jeziorem Bodeńskim a masywem Arlberg. Tutaj czuć radość tworzenia, której odzwierciedleniem jest imponująca architektura. Liczne z perełek architektonicznych są udostępnione odwiedzającym. Oferta Tyrolu skierowana jest w szczególności do miłośników atrakcji w górach i na szczytach łącząc w sobie przy tym autentyczną pierwotność z wizją przyszłości. Via Culinaria oplata Ziemię Salzburską niczym sieć. Wzdłuż szlaku czeka na gości wiele miejsc z prawdziwymi przysmakami -w gospodach i wykwintnych restauracjach. Pomiędzy Salzkammergut a cichymi wzgórzami Mühlviertel w Górnej Austrii goście spędzają wolny czas na wędrówkach lub rowerze. W Styrii zaś zachwyca różnorodny krajobraz od lodowca Dachstein po pełne wdzięku winnice. Natomiast Karyntia z krystalicznie czystymi jeziorami charakteryzuje się południową lekkością i szczególnym zamiłowaniem do kulinarnych rozkoszy. A w skąpanym w słońcu Burgenlandzie produkowane są jedne z najlepszych win czerwonych w Austrii. Typowy "letni wypoczynek" w Dolnej Austrii oznacza błogie chwile w górach, dolinach rzek, na płaskowyżach i wśród winnic. W Wiedniu fascynuje architektura - od imperialnej po współczesną - miłość do muzyki klasycznej i nowoczesnej, a także prawdziwa kawiarniana kultura. Ponadto jest to najbardziej zielone miasto na świecie z niesamowitą ilością natury.

skionline.pl
Tagi: #ośrodkinarciarskie #karyntia #austria #realaustria

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com