skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Lodowiec Hintertux - jedyny całoroczny ośrodek narciarski Austrii

2013.10.08
Lodowiec Hintertux - jedyny całoroczny ośrodek narciarski Austrii
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Hintertux - jedyny całoroczny ośrodek narciarski Austrii
Hintertux jako pierwszy z lodowców udostępniony został w 1968 roku narciarzom. Do dziś jest to jedyny lodowiec, na którym jeździć na nartach można także latem. W tym roku leżąca w sercu tego ośrodka narciarskiego restauracja Tuxer Fernerhaus (2.660m) przeszła kompletną metamorfozę. Poza samoobsługową restauracją powstał nowy lokal z obsługą kelnerską, kominkiem i wieloma panoramicznymi oknami z widokiem na dolinę Tux.
Nie trzeba już wspinać się po schodach w butach narciarskich - wszędzie zostały one zastąpione przez schody ruchome. Urocza, samoobsługowa restauracja utrzymana w klimacie górskiej chaty została rozbudowana - poza 90 miejscami wewnątrz oferuje 60 miejsc na słonecznym tarasie. Oferuje regionalne smakołyki i potrawy międzynarodowej kuchni: fondue, raclette, steki, Tiroler Gröstl (danie ze smażonych ziemniaków) i Kaiserschmarrn (omlet cesarski).

Hintertux prognoza pogody i warunki narciarskie

Aktualne zdjecie z budowy Tuxer Fernerhaus
Aktualne zdjecie z budowy Tuxer Fernerhaus

Zimą ośrodek narciarski oferuje 59 kilometrów tras narciarskich. Od grudnia do kwietnia lodowiec Hintertux połączony jest z czterema kolejnymi ośrodkami narciarskimi, w tym Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000, który łącznie oferuje 192 kilometramy tras i jest największym ośrodkiem narciarskim w Zillertal. Jedyny funkcjonujący latem Snowpark w Alpach Betterpark Hintertux gromadzi co roku rzesze snowboardzistów i freeriderów.

Spannagelhaus po przebudowie
Spannagelhaus po przebudowie

Od 1 do 3 października 2013 roku odbędzie się tam IF3 Hintertux Freeski Session. Oznacza to sesje coachingowe, treningi, możliwość zdobycia autografów profesjonalistów i wiele imprez towarzyszących. Tuż po zakończeniu tej imprezy od 4 do 6 października miłośniciy freestyle’u świętować będą otwarcie parku Betterpark podczas "Hotzone.tv Park Opening", gdzie odbędą się testy desek i wiele innych imprez.

Aktualne ceny skipassów na lodowcu Hintertux

Noa kanapa Lämmerbichl
Noa kanapa Lämmerbichl

"Pow(d)er Weekend" - to impreza trwająca od 11 do 13 październikaz lejącym się szerokim strumieniem piwem pszenicznym, białą kiełbasą na śniadanie i muzyką DJów płynącą ze słonecznego tarasu w Tuxer Fernerhaus.
Sportowe emocje opanowują Hinterux 28 listopada podczas trwających do 1 grudnia zawodów Pucharu Świata w telemarku. Najlepszym miejscem do śledzenia zmagań zawodników z 14 krajów jest Tuxer Fernhaus.

Źródło: Tyrol


skionline.pl
Tagi: #austria #tyrol #lodowiec #hintertux #tux

powrót

Zobacz
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com