skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Lodowiec Stubai zachwyca urokiem zimy

2021.10.05
Lodowiec Stubai zachwyca urokiem zimy
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Stubai zachwyca urokiem zimy
Dolina położona tuż przy głównym łańcuchu Alp, charakteryzująca się ponadprzeciętnym prawdopodobieństwem obecności śniegu oraz bajeczną scenerią. Cztery ośrodki narciarskie, w tym największy w Austrii lodowiec, oraz nieskończone możliwości szusowania pełnego zimowego romantyzmu.
Szczególnie o tej porze roku lodowiec Stubai zaspokaja pragnienie śniegu. Poczuj śnieg, zjeżdżaj ze stoków, oddychaj krystalicznie czystym powietrzem oraz doświadczaj piękna i majestatu gór. Tutaj goście mogą poruszać się według własnego uznania, pozostając w doskonałej harmonii z zimowymi żywiołami. Dolina Stubai łączy w sobie wiele zalet, które w dzisiejszych czasach mają ogromne znaczenie. Łatwy dojazd, zaledwie 20 min. od stolicy Tyrolu, Innsbrucka. Wysokogórski styl, przestrzeń dla indywidualnej mobilności oraz doskonała infrastruktura.

Dolina Stubai Lodowiec Stubai - pogoda i warunki narciarskie

1°C

WYCIĄGI

16 / 26

TRASY [KM]

38.5 / 42

WARUNKI

bardzo dobre

ŚNIEG

20-75 cm

więcej informacji


Zaspokój swoje pragnienia, żyj pełnią życia i odkryj na nowo naturę. Lodowiec Stubai został stworzony dla nowego rodzaju zimowego wypoczynku. Po przybyciu do doliny możesz zostawić za sobą codzienne życie i dać się uwieść tej uroczej zimowej krainie, która rozwijała się na przestrzeni wielu pokoleń i w której sportowe wysiłki doskonale łączą się ze skarbami kultury. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić swój wolny czas spokojnie, czy aktywnie, to miejsce dla Ciebie.

Jedna dolina i cztery ośrodki narciarskie które wyznaczają nowe standardy


Zlokalizowane w całej dolinie cztery ośrodki narciarskie oferują wszelkie możliwe formy rozrywki, zarówno na stoku, jak i poza nim. Każdy ośrodek ma swój własny, wyjątkowy charakter.

Jego wizytówką jest lodowiec Stubai. Zapewnia on absolutną pewność śniegu w okresie od października do czerwca. Lodowiec Stubai przyciąga narciarzy wygodnymi wyciągami, szerokimi trasami zjazdowymi na wysokości od 1 750 do 3 210 m, snowparkiem Stubai Zoo, trasami Powder Department dla freeriderów oraz atrakcjami dla dzieci w ośrodku BIG Family. Wjazd kolejką 3S Eisgratbahn na wysokość 2 900 m zajmuje zaledwie dwanaście minut, widok z platformy TOP OF TYROL na okoliczne trzytysięczniki zapiera dech w piersiach, a dziesięciokilometrowy zjazd ze stacji Wildspitz na wysokości 3 210 m do stacji dolnej stanowi nie lada sportowe wyzwanie. Wszystko to jest dowodem wyjątkowości tego terenu narciarskiego.W idealne zimowe dni można skorzystać z centrum narciarskiego Schlick 2000 w Fulpmes. Po przyjeździe do doliny tylko kilka minut dzieli nas od terenu narciarskiego, którego największą zaletą jest wszechstronność. Do dyspozycji są liczne, szerokie, rodzinne trasy narciarskie, jak również trudniejsze zjazdy, snowpark i szybka trasa biegowa. W krainie dla dzieci BIG Ron’s Kinderland świetnie bawią się całe rodziny, jak również lubiący sport najmłodsi. Najedzeni szczęśliwi mogą po południu wrócić z jednej z dziewięciu rustykalnych chatek na stok. Wiele osób wybiera się również na wysokogórskie biegi narciarskie, zimowe wędrówki przez ośnieżone lasy lub zlatuje paralotnią ze stacji górskiej Kreuzjoch do doliny. W środowe wieczory zawsze można zjeżdżać na sankach w dół doliny ze stacji środkowej. Albo po "Nocy Kolorów", czyli jednym ze spektakularnych pokazów narciarskich, które odbywają się osiem razy w sezonie.

Booking.com

Równie łatwo można dotrzeć do ośrodka narciarskiego Serlesbahnen w Mieders przy wejściu do doliny. To prawdziwa tyrolska perełka, idealne miejsce zarówno dla koneserów narciarstwa, jak i na rodzinne wypady. Kraina Dzieci King Serli’s Kinderland przy stacji dolnej oraz trasy dla początkujących i zaawansowanych oferują zabawę na nartach dla każdego. Trzy tory saneczkowe, zimowe szlaki turystyczne i wycieczki w rakietach śnieżnych do przytulnych schronisk narciarskich dopełniają wrażeń w cieniu spektakularnego parku Serles. We wtorki można korzystać z jego uroków jeszcze dłużej. To właśnie wtedy kolejka Serlesbahn ponownie rusza w nocy. W godzinach od 19:00 do 22:30 (ostatni zjazd) oświetlone są zimowe szlaki turystyczne i jeden tor saneczkowy, które pozostają otwarte tak samo jak stok do dolnej stacji kolejki górskiej dla narciarzy.

Rankomat
Naturalnie zaśnieżone stoki Elferbahnen o dobrej przyczepności rozciągają się bezpośrednio pod poszarpanymi rzeźbami klifów Elfer o wysokości 2 505 m w Neustift. Zimowa kraina zjazdów dla ambitnych narciarzy i snowboardzistów. Góra ze słonecznym widokiem na dolinę Stubai aż do Innsbrucka. Można je podziwiać z góry na największym w regionie alpejskim zegarze słonecznym w pobliżu stacji górskiej lub z paralotni - solo lub z partnerem - unosząc się nad Neustift. Tutaj znajdują się również romantyczne zimowe szlaki turystyczne oraz trzy z najlepszych i najdłuższych torów saneczkowych w dolinie. Specjalnie dla nich przygotowywany jest własny śnieg, a trzy razy w tygodniu są one oświetlane dla nocnej jazdy na sankach.

W pełni naturalne trasy do narciarstwa biegowego, szlaki turystyczne i tory saneczkowe


Zadbaj o kondycję w zimowej scenerii. Dolina Stubai to idealne miejsce do uprawiania coraz popularniejszych sportów zimowych. Narciarze biegowi mają w czym wybierać. Szeroka oferta obejmuje 40 km tras biegowych, na których można pokonywać krótkie i lokalne trasy w stylu klasycznym lub łyżwowym. W dolinie Stubai każdy narciarz biegowy znajdzie coś dla siebie: 14-kilometrowe dolinowe trasy biegowe w Neustift, wysokogórskie trasy biegowe na lodowcu Stubai i w Schlickeralm, zaśnieżony park biegowy w Falbeson lub nocna trasa biegowa.

Lodowiec Stubai
Lodowiec Stubai

Swobodne poruszanie się po nietkniętym zimowym krajobrazie jest inspirujące zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Do tego właśnie stworzono 80 km oczyszczonych i starannie oznakowanych zimowych szlaków turystycznych. W połączeniu z przystankiem w jednym z klasycznych tyrolskich schronisk górskich przeżycie to z pewnością będzie niezapomniane.

Szczególnie lubiana jest jazda na sankach, która zawsze była prawdziwą pasją mieszkańców doliny Stubai. Dlatego też istnieje wiele atrakcyjnych opcji w tym zakresie. Największy teren saneczkowy w Tyrolu obejmuje dziesięć torów o łącznej długości 41 km, z których wszystkie zostały wyróżnione tyrolskim znakiem jakości naturalnych torów saneczkowych. Cztery z nich są oświetlone, a najdłuższa rozciąga się na długości sześciu km od Elfer aż do Neustift.


Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck: maksimum zabawy, minimum stresu


Nie tylko niezwykle wszechstronna i wysokiej jakości oferta spędzania wolnego czasu sprawia, że urlop w dolinie Stubai jest wyjątkowy. Jest to również szereg elastycznych opcji, które pozwalają kształtować swój pobyt dokładnie tak, jak chcesz. Dlatego właśnie powstał karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck. Karnet ten jest wyjątkowy, ponieważ łączy cztery tereny narciarskie w Stubai i dziewięć innych z 22 ofertami lifestyle’owymi, kulturalnymi i krajoznawczymi w Innsbrucku i okolicach. Obejmuje on atrakcje takie jak skocznia narciarska Bergiselschanze, Świat Kryształów Swarovskiego czy cesarski Hofburg. Do tego dochodzi bezpłatny wstęp do centrum rekreacyjnego Neustift oraz sauny i pływalni Stubay, jak również korzystanie ze wszystkich autobusów dla narciarzy oraz oferty autobusów Sightseer w Innsbrucku.

Więcej informacji: www.stubai.at/pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #lodowiec #stubai #tyrol #narty w austrii #gdzie na lodowiec

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com