skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend

2024.04.23
Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend
Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend
Długi weekend majowy to fantastyczna okazja aby odwiedzić Tyrol w Austrii! Wakacje na farmie, magiczne wschody słońca w górach, wycieczki z przewodnikiem, aby obserwować alpejskie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Oto kilka atrakcji, jakie oferuje austriacki Tyrol na majówkowy weekend w Alpach.

Magia wschodu słońca w Alpach – SilberregionKarwendel


Oglądanie wschodu słońca w górach to niezwykłe przeżycie, które zostaje w pamięci na zawsze. Na szczycie góry Kellerjoch na wysokości 2 344 m n.p.m., można podziwiać tę magiczną chwilę. Polecamy spacer do schroniska Kellerjochhütte (2 237 m n.p.m.) dzień wcześniej i spędzenia tam nocy. Następnego ranka, zaledwie półgodzinny spacer ze schroniska zaprowadzi Cię na szczyt, gdzie można usiąść i obserwować pierwsze promienie słońca. Zamiast wracać prosto do doliny, warto zatrzymać się na śniadaniu w schronisku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.tyrol.com/a-day-hike-schwaz-kellerjoch-hut

Podoba Ci się? W takim razie to pokochasz. Inne miejsca w Tyrolu na wędrówki o wschodzie słońca: www.tyrol.com/things-to-do/sports/hiking/sunrise-hikes

Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend
Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend

Obserwacja zwierząt w Alpach - tyrolskie parki przyrody i Park Narodowy Wysokich Taurów


Tyrol opiekuje się naturą w pięciu rezerwatach przyrody i jednym parku narodowym, Parku Narodowym Wysokich Taurów. To właśnie tutaj odwiedzający mają największe szanse na zobaczenie rzadkich zwierząt alpejskich, w szczególności Wielkiej Piątki: koziorożca, kozicy, sępa brodatego, orła przedniego i świstaka. Każdy z parków oferuje wycieczki z przewodnikiem, z przeszkolonymi strażnikami parków przyrody i parków narodowych, którzy nie tylko pokażą najlepsze miejsca do obserwacji tych zwierząt w ich naturalnym środowisku, ale także opowiedzą o tym, jak udaje im się przetrwać w tak niegościnnych warunkach.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.tyrol.com/nature-parks

Podoba Ci się? W takim razie to pokochasz.
Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend
Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend

Innsbruck – stolica Tyrolu


To malownicze alpejskie miasto warto odwiedzić o każdej porze roku! W maju polecamy tu nie tylko spacery po starówce i muzea ze skarbami dziedzictwa Habsburgów - ale też wycieczki rowerowe po bezpiecznych ścieżkach rowerowych w okolicy. Na taką wycieczkę można wybrać się rowerem elektrycznym (wypożyczenie około 40 EUR/dzień) – i zwiedzić całą okolicę płaskowyżu Mieming – gwarantujemy niezapomniane widoki gór i spokój pośród kwitnących alpejskich łąk.

www.tyrol.pl/atrakcje-turystyczne/sport/rowery/wszystkie-trasy-rowerowe-w-tyrolu/a-z-innsbrucka-na-mieminger-plateau

Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend
Majówka w Tyrolu – atrakcje na weekend

Muzeum i Ogrody Swarovskiego w Wattens
Ten niezwykły obiekt łączący kryształ i wybitnych współczesnych twórców czeka na nas zaledwie 15 minut drogi od Innsbrucka. Możemy tu dojechać bezpłatnym autobusem i spędzić cały dzień w zielonych ogrodach i komnatach Muzeum, ciesząc wszystkie zmysły sztuką i pięknem natury.

Majówka w Tyrolu to niezapomniane wakacje w pięknym otoczeniu Alp. Dzień lub noc. Góra lub dolina. Akcja lub relaks. Cokolwiek oczekujesz na majówkowy weekend, Tyrol ma to wszystko. Odwiedzający Serce Alp są zaproszeni do spotkania z mieszkańcami, podziwiania krajobrazów i tworzenia wspomnień na całe życie.

skionline.pl
Tagi: #ośrodkinarciarskie #tyrol #austria #weekend majowy #aktywne lato #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com