skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

"my Ski amadé Friends Club", mobilny zakup karnetów i ekologia w Ski amadé

2021.10.06
"my Ski amadé Friends Club", mobilny zakup karnetów i ekologia w Ski amadé
Kliknij, aby powiększyć.
"my Ski amadé Friends Club", mobilny zakup karnetów i ekologia w Ski amadé
Makroregion Ski amadé od momentu swojego powstania kieruje się ideą ciągłego rozwoju w zakresie podnoszenia komfortu i jakości serwisu. W nadchodzącym sezonie nie będzie inaczej. Oprócz jeszcze większej elastyczności w zakresie płatności, którą ułatwia usługa "Mobile Ticketing" (umożliwiająca bezdotykową płatność bez konieczności czekania przy kasach), do nowych, atrakcyjnych rozwiązań należy także zliczyć "my Ski amadé Friends Club", w ramach którego wszystkim członkom klubu proponowane są wyjątkowe oferty specjalne. Ski amadé chce w ten sposób podziękować swoim gościom za okazane zaufanie i zapewnić im wiele niezapomnianych wrażeń podczas szusowania. Ponadto makroregion po raz pierwszy zebrał w jednym miejscu i udostępnił wszystkie informacje oraz opcje związane z planowaniem narciarskiego urlopu. Rozwiązanie to ma na celu oszczędzanie i rozsądne korzystanie z zasobów naturalnych.

"my Ski amadé Friends Club" - ekskluzywne oferty dla fanów sportów zimowych i miłośników gór


Makroregion Ski amadé powstał ponad 20 lat temu, kiedy pięć topowych regionów narciarskich - Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal - połączyło się w największy makroregion narciarski w Austrii. Od początku jego istnienia głównym celem było i nadal jest zapewnienie gościom najlepszego serwisu i najszerszego wachlarza atrakcyjnych ofert spędzenia narciarskiego urlopu. Dzisiaj Ski amadé miłośnikom sportów zimowych oferuje 760 km tras narciarskich, 270 nowoczesnych wyciągów i niezwykłą różnorodność przeżyć - a wszystko dostępne tylko z jednym karnetem i bez żadnych dopłat.

Fani narciarstwa, którzy w ostatnich latach bywali na stokach Ski amadé, mogą obecnie korzystać z wielu atrakcyjnych ofert dzięki usłudze "my Ski amadé Friends Club". Oczywiście, poza starymi przyjaciółmi, w klubie mile widziani są również nowi fani białego szaleństwa. Atrakcyjnymi ofertami i zniżkami Ski amadé dziękuje swoim stałym gościom. Do puli atrakcji w ramach "my Ski amadé Friends Club" należą:

- bony zakupowe i promocje na serwis sprzętu narciarskiego w 32 sklepach INTERSPORT Rent;
- bezpłatne akcje ratunkowe (z wyjątkiem akcji z użyciem helikoptera);
- pakiety promocyjne w obiektach noclegowych, połączone z ofertami na karnety narciarskie;
- zniżki na oferty dotyczące aktywnego wypoczynku;
- Friends Card, która jednocześnie jest karnetem narciarskim z możliwością doładowania;
- spersonalizowany dostęp do internetowej kasy biletowej;
- newsletter z najaktualniejszymi ofertami first i last minute - na karnety, noclegi i promocje partnerów.

Ski amadé pozostaje do dyspozycji członków klubu nie tylko w sezonie zimowym - "my Ski amadé Friends Club" ma dla swoich przyjaciół również propozycje, z których można korzystać przez cały rok. Dobrym przykładem są bony zakupowe do sklepów INTERSPORT Rent, w których także w lecie można sprawić sobie nowe ubranie na wędrówki.

Wszystkie ekskluzywne oferty oraz możliwość rejestracji w klubie dostępne są na stronie: www.skiamade.com/my


Więcej fantastycznego czasu na stokach, dzięki mobilnemu zakupowi karnetów


Zakup karnetu przez smartfon we wszystkich regionach Ski amadé jest możliwy już od dawna, choć podczas minionej zimy funkcja ta zaczęła być częściej wykorzystywana. Obecnie bezdotykowe oferty i płatności zyskują na popularności i coraz więcej osób chętnie z nich korzysta. Dlatego również Ski amadé stale rozbudowuje swój serwis. Obecnie skipass można kupić zarówno przez smartfon, jak i przez komputer w internetowej kasie biletowej. Po dokonaniu płatności mailem przesyłany jest kod QR, który pozwala odebrać zakupiony karnet bezpośrednio z automatu lub z dowolnej kasy wyciągu. Kto ma kartę elektroniczną z zeszłego roku, bez problemu może ją doładować online i dalej używać jako skipass.

Z kolejnego udogodnienia mogą natomiast skorzystać członkowie "my Ski amadé Friends Club", gdyż ich karta członkowska może jednocześnie służyć jako skipass, który można doładowywać według potrzeb. Karta powiązana jest z osobistym dostępem do internetowej kasy biletowej. Wystarczy więc doładować kartę i już można ruszać na stoki. System Mobile Ticketing w Ski amadé jest prosty w obsłudze, bezdotykowy i pozwala uniknąć czekania w kolejce przy kasie. Szczegóły na: www.skiamade.com/ticket

Innowacje w Ski amadé
Innowacje w Ski amadé

STAY Ski amadé - Sustainable tourism and you. Ekologicznie w przyszłość. NOWOŚĆ!


Już po raz trzeci Ski amadé zostało ogłoszone przez "MARKET Markttest" mistrzem innowacyjności. Market Institut od wielu lat prowadzi największe w Austrii badania rynku dotyczące marek ośrodków narciarskich. Ski amadé od zawsze było uważane za region pionierski, szczególnie w dziedzinie rozwiązań technologicznych i nowych inicjatyw mających na celu poprawę komfortu gości. W sezonie 2021/2022 nic się pod tym względem nie zmieni, gdyż Ski amadé wyznacza nowe kierunki i standardy w zakresie ekologii, dostarczając urlopowiczom informacje wspomagające oszczędzanie zasobów naturalnych, dzięki którym goście wszystkich pięciu regionów Ski amadé sami będą mogli zdecydować, na ile ekologicznie chcą spędzić swój narciarski urlop.

Na nowej platformie internetowej znajdującej się pod adresem www.skiamade.com/stay, można dowiedzieć się wszystkiego na temat zaangażowania makroregionu w ekologię oraz na temat ofert ekologicznych związanych z każdą sferą narciarskiego urlopu - od dojazdu, przez zakwaterowanie i wyciągi, aż po gastronomię. Warto wspomnieć, że na platformie poruszane są tematy dotyczące zrównoważonego rozwoju nie tylko w aspekcie ekologicznym, ale również ekonomicznym i społecznym.

Booking.com

Dojazd


Dojazd pociągiem do Ski amadé nie sprawia żadnych problemów. Optymalne położenie poszczególnych miejscowości i rozbudowana oferta skibusów (bezpłatnych dla wszystkich posiadaczy karnetów) pozwala gościom makroregionu całkowicie obejść się bez samochodu. Co innego samochody elektryczne, dla których oddano do dyspozycji 83 stacje ładowania - 9 z nich znajduje się bezpośrednio przy dolnych stacjach kolejek.

Noclegi


Kilkanaście hoteli w Ski amadé może pochwalić się co najmniej jednym certyfikatem ekologicznym, choć niektóre z nich mają ich więcej (hotele te zaprezentowano na platformie), jednak również hotele bez certyfikatów wykazują tendencje do oszczędnego obchodzenia się z zasobami naturalnymi. Na przykład zamiast jednorazowych szamponów coraz częściej stosuje się w nich pojemniki do napełniania, a ręczniki nie są już prane codziennie, tylko na wyraźne życzenie gości.

Wyciągi i infrastruktura


Wszystkie wyciągi w Ski amadé są w 100% napędzane prądem pochodzącym ze źródeł odnawialnych, a systemy sztucznego naśnieżania oszczędnie obchodzą się ze zużywaną do tego celu wodą, gdyż dla wytwarzanego śniegu ściśle przestrzegane jest "Austriackie Prawo Czystości", również ze względu na które do naśnieżania używana jest tylko woda, prąd i zimne powietrze, bez dodatku jakichkolwiek chemikaliów.

Ponadto, na 99% terenów narciarskich stosowany jest cyfrowy pomiar pokrywy śnieżnej - przy pomocy GPS sprawdza się, gdzie śniegu jeszcze brakuje, a gdzie jest go już wystarczająco dużo. Dzięki takiemu podejściu można oszczędzić wodę, prąd oraz zminimalizować czas pracy ratraków. Woda do naśnieżania pobierana jest ze zbiorników znajdujących się na określonej głębokości, co pozwala uniknąć jej dodatkowego schładzania, a naśnieżanie zaczyna się dopiero wtedy, gdy na zewnątrz jest wystarczająco zimno.


Chcąc zorganizować bardziej zrównoważony transport pomiędzy ośrodkami narciarskimi, Ski amadé stara się jak najlepiej połączyć poszczególne tereny:
- 12 gór i 5 dolin w regionie Salzburger Sportwelt;
- 4 szczyty huśtawki w Schladming-Dachstein;
- połączenie Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel w Gastein;
- Königstour pomiędzy Mühlbach, Dienten i Maria Alm na Hochkönigu;
- połączenie między terenami ośrodków Großarltal i Dorfgastein.

Połączenia pomiędzy poszczególnymi ośrodkami pomagają zredukować ruch samochodowy i skibusowy, jednocześnie zapewniając pasażerom więcej wrażeń.

W ramach tworzenia wspomnianych połączeń oraz prowadzenia wszystkich inwestycji mających na celu odnowienie infrastruktury, operatorzy kolei linowych w Ski amadé przestrzegają obowiązków nakładanych przez urzędy, a także ściśle z nimi współpracują. Każdy realizowany projekt podlega kontroli ekologicznego nadzoru budowlanego. Przykładami takich projektów są: realizacja wieloletnich planów zalesiania, tworzenie biotopów dla płazów i osiadłych gatunków zwierząt oraz wsparcie dla projektów ochrony dzikich zwierząt, czy też rewitalizacja terenów zielonych z użyciem specjalnych, przyjaznych pszczołom ziół i kwiatów.

Gastronomia


Kulinarne inicjatywy Ski amadé cieszą się wśród gości dużą popularnością. Zwykle promują one wysokiej jakości kuchnię regionalną, zapewniającą niepowtarzalne doznania smakowe i wyjątkowe atrakcje dla smakoszy. Wielu właścicieli schronisk własnymi siłami wytwarza wysokiej jakości żywność, jak choćby sery, mleko czy wyroby mięsne lub kupuje je od lokalnych producentów, unikając w ten sposób dalekiego transportu.

Rankomat

Sprzedaż karnetów


Nawet przy sprzedaży karnetów Ski amadé stara się oszczędzać zasoby naturalne. Elektroniczne karty w Ski amadé działają w systemie kaucyjnym - przy zakupie płaci się 3 euro kaucji za każdy karnet, które wracają do portfeli gości zaraz po zwrocie karty. Mimo takiego rozwiązania zdarza się jednak, że pod koniec sezonu w kieszeniach kombinezonów narciarskich wciąż znajdowane są karty, lecz już niebawem może się to zmienić, dzięki Friends Card, którą otrzymuje się bezpłatnie podczas rejestracji w "my Ski amadé Friends Club". Friends Card służy bowiem także jako skipass i można doładować ją wybranym karnetem z domu albo w drodze na stok. W ten sposób przez lata w kieszeni mamy tylko jeden karnet.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego


W kwestii sprzętu narciarskiego Ski amadé stawia na trwałość i jakość. Narciarze, którzy nie mają własnego wyposażenia i nie chcą kupować dla siebie lub dla dzieci butów, kombinezonów czy nart na jeden sezon, mogą wypożyczyć kompletny sprzęt i strój w jednym z 32 sklepów INTERSPORT Rent. Wybraną odzież oraz sprzęt można zarezerwować przez Internet jeszcze przed urlopem, a po przyjeździe wystarczy odebrać zamówienie z wybranej wypożyczalni.

Więcej informacji na temat ekologicznych akcji w Ski amadé znajdziecie na stronie www.skiamade.com/stay

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #ski amade #austria #alpy #narty #gdzie na narty #narty w austrii

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com