skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Najlepsze rodzinne regiony narciarskie w Tyrolu

2018.02.01
Kliknij, aby powiększyć.
Jeśli zastanawiacie się, gdzie pojechać z dziećmi na narty, podpowiadamy, które tyrolskie regiony posiadają w swej zimowej ofercie łagodne, szerokie trasy, duży wybór zakwaterowania tuż przy stoku, dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

Tiroler Zugspitz Arena (1000-2720 m n.p.m.)


Tiroler Zugspitz Arena swoją nazwę zawdzięcza szczytowi Zugspitze na granicy austriacko-niemieckiej. Znajduje się tu siedem ośrodków narciarskich, dysponujących łącznie 139 kilometrami tras oraz 58 nowoczesnymi wyciągami. Rodzice bez wątpienia docenią ponad 80 kilometrów niebieskich tras, dobre szkoły narciarstwa i przystępne ceny, a kiedy dzieci będą aktywnie spędzały czas pod okiem wykwalifikowanych animatorów, sami z pewnością odwiedzą bardziej wymagające stoki, na przykład w rejonie Panoramabahn / Berwang. Wśród dodatkowych atrakcji poza trasami można by wymienić liczne tory saneczkowe i lodowiska.

Więcej informacji: www.tyrol.com/a-tyrolean-zugspitz-arena

Najlepsze rodzinne regiony narciarskie w Tyrolu
Najlepsze rodzinne regiony narciarskie w Tyrolu

St. Johann in Tirol (660-1604 m n.p.m.)


Nieopodal renomowanego ośrodka Kitzbühel, znanego m.in. z niezwykle trudnych zawodów, rozgrywanych co roku w ramach Alpejskiego Pucharu Świata, mieści się St. Johann in Tirol. To wspaniałe rodzinne tereny narciarskie, tutejsze stoki dla początkujących położone są bowiem na wysokości, która gwarantuje w sezonie naprawdę dobre warunki śniegowe. W dodatku korzystanie z wielu wyciągów ćwiczebnych jest całkowicie bezpłatne. Oprócz czterech szkół narciarstwa, w ośrodku przygotowano kilka miejsc, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzić czas pod dobrą opieką, a z myślą o czujących się pewniej na nartach powstała trasa fun slope z licznymi przeszkodami.

Więcej informacji: www.tyrol.com/things-to-do

Kühtai (1940-2520 m n.p.m.)


Dzięki dogodnej lokalizacji na wysokości ponad 2000 m n.p.m. ośrodek w Kühtai jest otwarty od końca listopada do kwietnia, a czasem nawet do początku maja. Znajdują się tu dwie strefy dla dzieci - jedna przeznaczona dla początkujących, a druga dla doskonalących technikę jazdy. Młodym narciarzom z pewnością spodobają się czarodziejskie dywany, tor z przeszkodami czy rozległa strefa zabaw z różnymi figurami zwierząt. Tuż obok "oślej łączki" mieści się hotel ukierunkowany na gości z dziećmi, oferujący wiele udogodnień i atrakcji dla najmłodszych. Niewątpliwie zaletą ośrodka jest również jego bezpośrednia bliskość od Innsbrucka (35km).

Więcej informacji: www.tyrol.com/things-to-do

Najlepsze rodzinne regiony narciarskie w Tyrolu
Najlepsze rodzinne regiony narciarskie w Tyrolu

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (830-2025 m n.p.m.)


W corocznym rankingu, sporządzanym przez niemiecki portal internetowy schneehoehen.de, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau został doceniony w kategorii "rodzina/dzieci", otrzymując w poprzednim sezonie maksymalną liczbę gwiazdek. Ośrodek obfituje w atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych gości. Oprócz dwóch przedszkoli i pięciu szkół narciarskich, na obszarze regionu znajduje się wiele łagodnych stoków i wyciągów, przygotowanych z myślą o małych narciarzach. Do innych zimowych aktywności należą np. wędrówki na rakietach śnieżnych czy jazda na sankach. Mimo że Ski Juwel oferuje ponad 100 kilometrów tras i niemal 50 wyciągów, ośrodek w porównaniu z pobliskim Kitzbühel zachował raczej kameralny charakter.
Więcej informacji: www.tyrol.com/things-to-do

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental (620-1957 m n.p.m.)


Jeden z największych austriackich regionów narciarskich oferuje ponad 280 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Stoki położone są na obszarze dziewięciu miejscowości: Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll i Westendorf. Dzieci znajdą tu tereny dla początkujących i fun parki, a prawdziwą rodzinną atrakcją będzie zwiedzenie Igloo Village z imponującymi lodowymi rzeźbami. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszą się poza tym psie zaprzęgi, snow tubing i jazda na łyżwach. Niezależnie od pory roku dobrą zabawę zapewniają animatorzy w KiKo Söll.

Więcej informacji: www.tyrol.com/things-to-do

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #alpy #austria #tyrol #ośrodki rodzinne #dzieci na nartach #narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com