skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity

2018.11.29
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Kliknij, aby powiększyć.
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Czy można przeżyć czas Bożego Narodzenia tak, by połączyć refleksję i spokój Świąt w rodzinnym gronie, z wypoczynkiem w górach, na znakomicie przygotowanych stokach narciarskich, w otoczeniu niecodziennych krajobrazów? Oczywiście! Region 3 Zinnen Dolomity jest najlepszym miejscem, by tak właśnie spędzić nadchodzący czas. Od 1 grudnia do 6 stycznia narciarze mogą spodziewać się wielu atrakcji w pobliżu najsłynniejszej góry Dolomitów - Drei Zinnen.

Wyjątkowe dania na wyjątkowy czas


W tym czasie imponującym panoramom poszarpanych szczytów Dolomitów, towarzyszyć będzie wyjątkowa świąteczna atmosfera. Po jeździe i zabawie na ponad 110 km tras narciarskich, warto zjechać do jednej z czternastu chat-schronisk, w których delektować się będzie można tradycyjnymi świątecznymi smakołykami. Pomysły na przepisy pochodzą od wybranych znakomitych szefów kuchni, w tym Chrisa Oberhammera z Południowego Tyrolu. Gotował on już w wielu restauracjach w całej Europie, nagrodzonych gwiazdkami "Biblii Smakoszy" - "Czerwonego Przewodnika Michalin".

Sukces jednak nie uderzył mu do głowy, wciąż pozostaje wielkim miłośnikiem swojej ojczyzny i jej tradycji kulinarnych. Jak wyjaśnia - My w Południowym Tyrolu mamy bardzo wysoką jakość i standard życia, czego wielu ludzi nie wydaje się być świadomym, od czasu do czasu nawet traktując nas lekko z góry. Ale jeśli podróżujecie po całym świecie od lat i widzieliście wiele różnych stylów życia - na pewno szybko nauczycie się doceniać i cieszyć tym, co oferujemy naszym gościom w Południowym Tyrolu.

Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity


Świąteczne narty są czymś szczególnym dla Oberhammera, który nauczył się jeździć na nartach w 3 Zinnen Dolomity jako młody chłopak. Dlatego on i jego zespół wyczarowali coś zupełnie wyjątkowego na Boże Narodzenie, zainspirowani wspomnieniami z dzieciństwa. Jak mówi Oberhammer - Stworzyliśmy dania na Narciarskie Boże Narodzenie zwykle nie spotykane w schroniskach górskich. Każde danie ma wyjątkowy świąteczny akcent. W wielu przypadkach to posiłki, które robiły jeszcze nasze babcie. Robimy je ponownie, ale wzbogacamy o nowe smaki.

Świąteczne menu w chatach może być bardzo długie, ale nie tylko to jest ważne. W ośrodku narciarskim, na wysokości prawie 2000 metrów, można bowiem oczywiście cieszyć się nie tylko jedzeniem najwyższej jakość, ale także podziwiać fantastyczne widoki ośnieżonych górskich szczytów - najwyższej jakości również!

Bajkowe chwile w Dolomitach - jedyne stado reniferów w Alpach!


Ale świąteczny czas w regionie 3 Zinnen Dolomity ma jeszcze więcej do zaoferowania. Zarówno wielką różnorodność stoków - pod względem szerokości, ekspozycji i stromości - oraz szeroki wachlarz wystroju świątecznego górskich schronisk, jak i wiele atrakcji narciarskich dla najmłodszych, tak aby i dzieci były szczęśliwe w 3 Zinnen Dolomity. Mogą wysłać swój List do Świętego Mikołaja z położonej na wysokości 2 tys. metrów prawdziwej skrzynki pocztowej Świętego, zobaczyć wielki tradycyjny wieniec adwentowy w Rifugio Pollaio, czy też zrobić pamiątkowe zdjęcie na szczycie stacji na Croda Rossa z Rudim Reniferem i jego saniami wypełnionymi prezentami.

Szczególną atrakcją, która zainteresuje również dorosłych, jest stado reniferów Rudolfa Egadera, jedyne w kraju i całym regionie alpejskim. Rudl, jak nazywają go miejscowi, podróżował do Finlandii pod koniec 2003 roku i był pod takim wrażeniem pomocników Świętego Mikołaja, że dowiedział się wszystkiego, co tylko mógł o tych wspaniałych zwierzętach, po czym bez wahania przywiózł cztery renifery do swojej ojczyzny w Południowym Tyrolu. A tutaj, sympatyczne futrzaste rogacze, stały się prawdziwymi gwiazdami całej regionu 3 Zinnen Dolomity!

Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity

Jak przystało na tę świąteczną porę roku, ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity oferuje również prawdziwe prezenty! Rezerwując pobyt w tym terminie na cztery dni, płaci się tylko za trzy. Można też mieć osiem dni w cenie sześciu! Również nowicjusze mogą wiele zaoszczędzić w okresie świątecznym. Mnóstwo lokalnych szkół narciarskich oferuje specjalne ceny kursów, również sprzęt narciarski można wypożyczyć w bardziej korzystnych cenach.

Pamiętajcie - stoki narciarskie w 3 Zinnen Dolomity są otwarte od 1 grudnia. Zacznijcie sezon świąteczny w najpiękniejszej części Alp!

Więcej informacji o regionie na stronie 3 Zinnen Dolomity www.dreizinnen.com

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #3 zinnen dolomites #tre cime #dolomity

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019