skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity

2018.11.29
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Kliknij, aby powiększyć.
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Czy można przeżyć czas Bożego Narodzenia tak, by połączyć refleksję i spokój Świąt w rodzinnym gronie, z wypoczynkiem w górach, na znakomicie przygotowanych stokach narciarskich, w otoczeniu niecodziennych krajobrazów? Oczywiście! Region 3 Zinnen Dolomity jest najlepszym miejscem, by tak właśnie spędzić nadchodzący czas. Od 1 grudnia do 6 stycznia narciarze mogą spodziewać się wielu atrakcji w pobliżu najsłynniejszej góry Dolomitów - Drei Zinnen.

Zobacz także:

Wyjątkowe dania na wyjątkowy czas


W tym czasie imponującym panoramom poszarpanych szczytów Dolomitów, towarzyszyć będzie wyjątkowa świąteczna atmosfera. Po jeździe i zabawie na ponad 110 km tras narciarskich, warto zjechać do jednej z czternastu chat-schronisk, w których delektować się będzie można tradycyjnymi świątecznymi smakołykami. Pomysły na przepisy pochodzą od wybranych znakomitych szefów kuchni, w tym Chrisa Oberhammera z Południowego Tyrolu. Gotował on już w wielu restauracjach w całej Europie, nagrodzonych gwiazdkami "Biblii Smakoszy" - "Czerwonego Przewodnika Michalin".

Sukces jednak nie uderzył mu do głowy, wciąż pozostaje wielkim miłośnikiem swojej ojczyzny i jej tradycji kulinarnych. Jak wyjaśnia - My w Południowym Tyrolu mamy bardzo wysoką jakość i standard życia, czego wielu ludzi nie wydaje się być świadomym, od czasu do czasu nawet traktując nas lekko z góry. Ale jeśli podróżujecie po całym świecie od lat i widzieliście wiele różnych stylów życia - na pewno szybko nauczycie się doceniać i cieszyć tym, co oferujemy naszym gościom w Południowym Tyrolu.

Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity


Świąteczne narty są czymś szczególnym dla Oberhammera, który nauczył się jeździć na nartach w 3 Zinnen Dolomity jako młody chłopak. Dlatego on i jego zespół wyczarowali coś zupełnie wyjątkowego na Boże Narodzenie, zainspirowani wspomnieniami z dzieciństwa. Jak mówi Oberhammer - Stworzyliśmy dania na Narciarskie Boże Narodzenie zwykle nie spotykane w schroniskach górskich. Każde danie ma wyjątkowy świąteczny akcent. W wielu przypadkach to posiłki, które robiły jeszcze nasze babcie. Robimy je ponownie, ale wzbogacamy o nowe smaki.

Świąteczne menu w chatach może być bardzo długie, ale nie tylko to jest ważne. W ośrodku narciarskim, na wysokości prawie 2000 metrów, można bowiem oczywiście cieszyć się nie tylko jedzeniem najwyższej jakość, ale także podziwiać fantastyczne widoki ośnieżonych górskich szczytów - najwyższej jakości również!

Bajkowe chwile w Dolomitach - jedyne stado reniferów w Alpach!


Ale świąteczny czas w regionie 3 Zinnen Dolomity ma jeszcze więcej do zaoferowania. Zarówno wielką różnorodność stoków - pod względem szerokości, ekspozycji i stromości - oraz szeroki wachlarz wystroju świątecznego górskich schronisk, jak i wiele atrakcji narciarskich dla najmłodszych, tak aby i dzieci były szczęśliwe w 3 Zinnen Dolomity. Mogą wysłać swój List do Świętego Mikołaja z położonej na wysokości 2 tys. metrów prawdziwej skrzynki pocztowej Świętego, zobaczyć wielki tradycyjny wieniec adwentowy w Rifugio Pollaio, czy też zrobić pamiątkowe zdjęcie na szczycie stacji na Croda Rossa z Rudim Reniferem i jego saniami wypełnionymi prezentami.

Szczególną atrakcją, która zainteresuje również dorosłych, jest stado reniferów Rudolfa Egadera, jedyne w kraju i całym regionie alpejskim. Rudl, jak nazywają go miejscowi, podróżował do Finlandii pod koniec 2003 roku i był pod takim wrażeniem pomocników Świętego Mikołaja, że dowiedział się wszystkiego, co tylko mógł o tych wspaniałych zwierzętach, po czym bez wahania przywiózł cztery renifery do swojej ojczyzny w Południowym Tyrolu. A tutaj, sympatyczne futrzaste rogacze, stały się prawdziwymi gwiazdami całej regionu 3 Zinnen Dolomity!

Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity
Narciarskie Boże Narodzenie w 3 Zinnen Dolomity

Jak przystało na tę świąteczną porę roku, ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity oferuje również prawdziwe prezenty! Rezerwując pobyt w tym terminie na cztery dni, płaci się tylko za trzy. Można też mieć osiem dni w cenie sześciu! Również nowicjusze mogą wiele zaoszczędzić w okresie świątecznym. Mnóstwo lokalnych szkół narciarskich oferuje specjalne ceny kursów, również sprzęt narciarski można wypożyczyć w bardziej korzystnych cenach.

Pamiętajcie - stoki narciarskie w 3 Zinnen Dolomity są otwarte od 1 grudnia. Zacznijcie sezon świąteczny w najpiękniejszej części Alp!

Więcej informacji o regionie na stronie 3 Zinnen Dolomity www.dreizinnen.com

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #3 zinnen dolomites #tre cime #dolomity

Powrót

Hotel Taufers Hotel Taufers

Mühlen in Taufers
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Stegerhaus Hotel Stegerhaus

St. Johann
Południowy Tyrol, Włochy

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Top Residence Kurz Top Residence Kurz

39020 Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy
Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018