skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowa kolej linowa 3S Penkenbahn w Mayrhofen w dolinie Zillertal

2015.09.15
Nowa kolej linowa 3S Penkenbahn w Mayrhofen w dolinie Zillertal
Kliknij, aby powiększyć.
Nowa kolej linowa 3S Penkenbahn w Mayrhofen w dolinie Zillertal
W nadchodzącym sezonie zimowym w Mayrhofen zostanie oddana do użytku nowoczesna kolej linowa 3S Penkenbahn, która zastąpi dotychczasową gondolę, a tym samym ułatwi narciarzom korzystanie z tras jednego z najbardziej atrakcyjnych rejonów doliny Zillertal. Szybszy przejazd, zwiększona przepustowość i krótszy czas oczekiwania to tylko niektóre z zalet nowej inwestycji.

Zobacz także:

Ośrodek narciarski Penken, mieszczący się na końcu doliny, wchodzi w skład Zillertal 3000 (Penken, Eggalm, Rastkogel i Horberg). Można do niego dotrzeć z trzech stron - gondolami Finkenberger Almbahn, Penkenbahn albo Horbergbahn. Znajdują się tu trasy zarówno dla początkujących narciarzy, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Więcej o ośrodku w Mayrhofen przeczytacie tutaj.

Jesienią 2014 roku rozpoczęto budowę górnej stacji kolejki. Od kwietnia bieżącego roku trwają prace budowlane przy dolnej stacji. Zmianie ulegnie również dojazd do Penkenbahn. W Mayrhofen powstają dwa mosty, które znacznie usprawnią przejazd skibusów, a nowa sieć komunikacyjna odciąży ruch w centrum miejscowości. Projekt nowej kolei linowej przewiduje dwa niezależne systemy zasilania awaryjnego, co ułatwi ewakuację pasażerów przy ewentualnych problemach technicznych.Nowa 3S Penkenbahn będzie się składała z 33 gondoli, mogących pomieścić do 32 osób każda (24 miejsca siedzące oraz 8 miejsc stojących podczas jazdy w dół). Przejazd w jedną stronę zajmie osiem minut, dzięki czemu przepustowość kolei zwiększy się niemal dwukrotnie (3840 osób na godzinę). Skróci się również czas oczekiwania na wjazd do góry. Narciarze będą mogli skorzystać z bezprzewodowego Internetu w gondolach oraz z miejsc wyznaczonych do przechowywania sprzętu na górnym i dolnym peronie. Powstanie także osobne przejście dla szkół narciarskich.

Aby uruchomić nową Penkenbahn w sezonie zimowym 15/16, konieczne są pewne zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu ośrodka. Podczas budowy turyści mogą wyjechać na Penken koleją Horbergbahn, a następnie krzesełkiem Lärchwald. W tym czasie między Mayrhofen i Schwendau (tu znajduje się dolna stacja Horbergbahn) kursuje bezpłatny autobus, a turyści podróżujący własnym samochodem mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu.


Osoby zainteresowane nową inwestycją mogą na własne oczy zobaczyć postępy w jej realizacji. Członkowie zarządu kolei linowych w Mayrhofen oraz kierownictwo ośrodka Actionberg Penken od maja do września oprowadzają po miejscu budowy, opowiadając o projekcie.

Sprawdź aktualne ceny skipassów w dolinie Zillertal sezonie

bf/skionline.pl

Tagi: #austria #tyrol #zillertal #penken #mayrhofen #nowe inwestycje

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021