skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowe inwestycje w Saalbach - powstaje nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn.

2018.06.12
Nowe inwestycje w Saalbach - powstaje nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn
Kliknij, aby powiększyć.
Nowe inwestycje w Saalbach - powstaje nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn
Pod koniec sezonu zimowego 17/18, czerwone gondole Kohlmais po raz ostatni przewiozły narciarzy. Po demontażu rozpoczął się kolejny etap inwestycji rozpoczętej wiosną ubiegłego roku. Nowa 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn zastąpi starą Kohlmaisgipfelbahn już od grudnia 2018 roku.
Stara gondola zbudowana została w 1989 roku. Zimą 2018 roku zastąpi ją nowoczesna, 10-osobowa kolei gondolowa, która w ciągu godziny będzie mogła przewieźć 3200 narciarzy. Nowa kolej jest identyczna jak gondola Schönleiten, zapewniając najwyższy komfort jazdy, bezpieczeństwo i szybkość. Dla usprawnienia transportu podróżnych nowa środkowa stacja kolei Kohlmais zbudowana została w nowym miejscu położonym kilkadziesiąt metrów dalej na zachód, co umożliwiło rozpoczęcie prac budowlanych w 2017 r. W nowym, trzypiętrowym budynku stacji środkowej, trwają jeszcze prace, aktualnie stawiana jest konstrukcja dachu.

Aktualne ceny skipassów w regionie Saalbach, Hinterglemm, Leogang, Fieberbrunn

Nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn
Nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn

Główne prace związane z budową przeprowadzone zostaną latem 2018 r. W związku z tym, w sezonie letnim turyści będą mogli korzystać z gondoli Schönleiten. Z powodu rozległych prac budowlanych, ścieżka edukacyjna Montelino będzie dostępna tylko częściowo tego lata, natomiast ścieżka Milka pozostanie otwarta i można do niej dotrzeć szlakiem prowadzącym ze Schönleiten. Więcej informacji na temat modyfikacji trasy i utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie www.saalbach.com.

Nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn
Nowoczesna 10-osobowa gondola Kohlmaisbahn

Całkowicie przebudowany zostanie budynek dolnej stacji Kohlmais. Oprócz apartamentów dla personelu, w podziemiach zaplanowano parking dla samochodów osobowych oferujący narciarzom 100 miejsc parkingowych. Wejście do nowej stacji zlokalizowane zostało na poziomie ulicy, umożliwiając łatwy dostęp do kas biletowych.
Otwarcie nowej gondoli zaplanowano na grudzień 2018 roku, dzięki której narciarze będą dużo szybciej i bardziej komfortowo wyjeżdżać na górę Kohlmais z centrum Saalbach.

Nowa 8-osobowa kanapa Asitzmuldenbahn
Nowa 8-osobowa kanapa Asitzmuldenbahn


Nowa 8-osobowa kanapa Asitzmuldenbahn
Nowa 8-osobowa kanapa Asitzmuldenbahn

Oprócz nowoczesnej gondoli w Saalbach trwają także inne inwestycje mające na celu modernizację istniejące infrastruktury narciarskiej. Od listopada 2018, oddana zostanie do użytku, nowa 8-osobowa kanapa Asitzmuldenbahn. Nowoczesne, podgrzewane kanapy, będą wyposażone w osłony przeciw wiatrowe i przewiozą w ciągu godziny do 3500 osób.
Rozpoczęła się także budowa dwóch zbiorników na wodę do naśnieżania o pojemności 251 300 m3 i 150 000 m3.

jc/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #saalbach #hinterglemm #alpy #nowa gondola #zima 1819

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021