skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowe koleje we włoskim Ponte di Legno-Tonale Adamello Ski

2015.09.21
Nowe koleje we włoskim Adamello Ski
Kliknij, aby powiększyć.
Nowe koleje we włoskim Adamello Ski
W nowoczesnym centrum narciarskim Adamello Ski, położonym na granicy Trentino i Lombardii, powstają dwie koleje linowe - 8-osobowa gondola oraz 4-osobowe krzesła. Dzięki temu trasy w Dolomitach staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla narciarzy.

Zobacz także:

Jedno centrum, dwa ośrodki


Adamello Ski obejmuje dwa ośrodki narciarskie - jeden na przełęczy Tonale poniżej lodowca Presna, a drugi w miejscowości Ponte di Legno. Między ośrodkami można się poruszać kolejką Cabinovia, istnieje również trasa narciarska z Tonale do Ponte di Legno. Takie połączenie zapewnia bardzo dobre warunki narciarskie zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i dla doświadczonych narciarzy (około 100 km tras).

Gondola na lodowcu Presena
Gondola na lodowcu Presena

Szybszy i wygodniejszy wjazd na lodowiec Presena


W nadchodzącym sezonie na lodowcu Presena zostanie otwarta nowa kolej linowa Paradiso. Będzie to 8-osobowa gondola firmy Leitner, licząca 48 kabin, którą narciarze wyjadą na poziom 2992m n.p.m. Do tej pory dostanie się na taką wysokość było możliwe wyciągiem krzesełkowym, a następnie orczykiem. Nowa kolej, poruszająca się z prędkością 6m/s, znacznie przyspieszy transport narciarzy, zwiększając tym samym przepustowość do 1500 osób na godzinę. Stacja pośrednia umożliwi narciarzom dosiadanie się na wysokości 2724m n.p.m.

Nowa kolej Casola
Nowa kolej Casola

Większe krzesełka


Drugą inwestycją firmy Leitner w Adamello Ski jest szybki 4-osobowy, wyprzęgany wyciąg krzesełkowy Casola, który zastąpi stare 2-osobowe krzesło. Przy prędkości 5 m/s kolej w ciągu godziny zabierze nawet 2400 osób na wysokość 1867 m n.p.m. ponieważ górna stacja kolei zostanie wybudowana wyżej długość wyciągu zwiększy się, oferując narciarzom dostęp do większej ilości tras. Dzięki osłonie przeciwwiatrowej gorsze warunki pogodowe nie będą już tak odczuwalne.

Nowe koleje zostaną otwarte początkiem sezonu zimowego 2015/2016

bf/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #włochy #trentino #adamello ski #tonale #presena #ponte di legno

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com