skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowości narciarskie w Czechach w sezonie 2017/2018

2017.10.12
Nowości narciarskie w Czechach w sezonie 2017/2018
Kliknij, aby powiększyć.
Nowości narciarskie w Czechach w sezonie 2017/2018
Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu zimowego. Po ubiegłorocznych rekordowych inwestycjach, w tym roku także większość ośrodków oferuje liczne nowości. Poniżej prezentujemy ofertę wybranych ośrodków na sezon 2017/2018.

Kompleks narciarski SkiResort ČERNÁ HORA - PEC w Karkonoszach


Inwestycje przed ubiegłorocznym sezonem w SkiResorcie ČERNÁ HORA - PEC przekroczyły 100 milionów koron (16 mln zł).

W ośrodku Černy Dul powstała nowa czteroosobowa kolejka linowa Family Express (około 1000 m długości), zbudowana w miejscu kolejki U lomu. Jest od niej o około 300 metrów dłuższa, dzięki temu przedłużono także przyległe trasy zjazdowe. Kolejną nowością jest trasa zjazdowa i wyciąg w Pecu pod Śnieżką, wiodące w kierunku do Javořego Dolu (600 m). Dzięki tym inwestycjom SkiResort ČERNÁ HORA - PEC zaoferuje narciarzom łącznie 43 km tras zjazdowych na 1 skipas. Ponad 76 procent tras zjazdowych jest sztucznie zaśnieżanych. Narciarze mają tu więc gwarancję śniegu, nawet w przypadku niesprzyjającej zimowej aury.


W SkiResorcie ČERNÁ HORA - PEC można przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi ośrodkami na nartach i ratrakiem trasami SkiTour. Transport z Pecu pod Śnieżką do Jańskich Łaźni lub do Černego Dolu zapewni przyspieszony skibus, tak zwany SkiTour Express, który zatrzyma się po drodze w Velkej Úpie przy stacji kolejki, w Jańskich Łaźniach przy stacji kolejki oraz w ośrodku Černy Dul. Z Pecu do Jańskich Łaźni przejedziemy SkiTour Expressem w 22 minuty, natomiast do Černego Dolu w ciągu 37 minut.

Zeszłoroczną nowością SkiResortu było otwarcie szkoły narciarskiej, serwisu, wypożyczalni i sklepu sportowego SkiResort LIVE. W ubiegłym roku szkółka działała tylko w ośrodkach Černá hora (Jańskie Łaźnie) i w Pecu pod Śnieżką. W tym roku działalność SkiResort LIVE obejmie także ośrodki Černy Dul i Velka Úpa. Ogółem będzie działać 6 LIVE parków wyposażonych w nowe ruchome dywany i wyciągi dla dzieci. W wypożyczalniach SkiResort LIVE znajdziemy nowe wyposażenie narciarskie, snowboardowe i skialpinistyczne. Największą inwestycją jest urządzenie serwisowe Wintersteiger Discovery S, które będzie dostępne w nowej wypożyczalni w Velkej Úpie.

Przegląd nowości w kompleksie narciarskim:
- Kolejka linowa Family Express w Černym Dole - 4-os kolejka o długości 1000 metrów, prędkość 4,5 metra na sekundę, kilometrową trasę pokona w niecałe 3,5 min. Przewyższenie 235 metrów. Przepustowość kolejki 2 400 osób na godzinę. Przyległe przedłużone trasy zjazdowe mierzą obecnie 1050 metrów i 850 metrów (nowa trasa "Vyhlídková").
- Wyciąg Javořák w Pecu pod Śnieżką - wyciąg orczykowy o długości 600 metrów, przewyższeniu 107 metrów. Jest pierwszym etapem planowanego połączenia narciarskiego z Pecu pod Śnieżką do Velkej Úpy. Na przyległą trasę zjazdową o długości 600 metrów, narciarze dostaną się od górnych stacji wyciągów na Javorze.
- Szkółka narciarska, wypożyczalnia, serwis i sklep sportowy SkiResort LIVE - 2 nowe parki LIVE w Velkej Úpie i Černym Dole, 2 nowe ruchome dywany, nowe wyposażenie wypożyczalni (narty zjazdowe, biegowe, skiturowe i snowboardy), nowe urządzenie serwisowe Wintersteiger Discovery S w Velkej Úpie.
- SkiTour Express - przyspieszony skibus łączący Pec pod Śnieżką, Jańskie Łaźnie i Černý Důl, który o jedną trzecią skróci czas przejazdu między ośrodkami.
- Zaplecze socjalne w budynku górnej stacji kolejki kabinowej na Černej horze - na powierzchni 100 m2 .

Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach


W tym roku zainwestowano tu 135 milionów koron (ponad 21 mln zł).
Powstała nowa czteroosobowa kolejka linowa Horní Mísečky - Medvědín, przedłużono i poszerzono trasę zjazdową na Horních Mísečkách, przebudowano i zmodernizowano restaurację w Świętym Piotrze "STADION", powiększono i wyremontowano panoramiczną restaurację "Na Pláni" przy górnej stacji sześcioosobowej kolejki linowej, otwarto nowe centrum informacji i wielofunkcyjny obiekt kas Medvědín. Bezpośrednio w ośrodku będzie działał punkt pomocy medycznej Medical Point Svatý Petr.


Deštné w Górach Orlickich


Inwestycje wyniosły tu ponad 30 milionów koron (około 5 mln zł).
Uruchomiono 4-os kolejkę linową w ośrodku Marta II (prędkość 5m / sekundę) oraz park dla dzieci w ośrodku Marta I. Budowana jest druga kolej linowa.

Lipno na Szumawie


Inwestycje w ośrodku wyniosły ponad 45 milionów koron (ponad 7 mln zł).
Zbudowano nowy fun park i snowpark, rozszerzono skicross, powstała trasa slalomowa z pomiarem, zainwestowano w dodatkowy system zaśnieżania.

Klínovec w Rudawach


Ośrodek zainwestował ponad 22 miliony koron (3,5 mln zł).
Wzmocniono system zaśnieżania, zakupiono 15 sztuk armatek śnieżnych i ratrak.

Relax & Sport Resort Dolní Morava


Inwestycje wyniosły ponad 20 milionów koron (ponad 3 mln zł).
Na narciarzy czekają nowe parkingi na 300 samochodów w odległości 100 metrów od stacji kolejki, nowy ratrak Prinoth (obecnie ośrodek dysponuje 6 ratrakami), powiększony dziecięcy park narciarski, włącznie z nową strefą dla najmłodszych dzieci od 3 do 5 lat, funline i trasa crossowa ze snowparkiem.

Kraličák (Hynčice pod Sušinou, Kralický Sněžník)


Ośrodek oferuje dwuosobową kolejkę linową Doppelmayr o długości niemal 1000 m. Na narciarzy czeka 12 tras zjazdowych o całkowitej długości ponad 7 km.

Kopřivná (Malá Morávka, Jesioniki)


Narciarze będą mieć do dyspozycji nową sześcioosobową kolejkę Leitner z osłoną. Ośrodek dysponuje trasą zjazdową o długości 1350 metrów.

Więcej informacji o czeskich ośrodkach narciarskich znajdziemy na stronie: www.holidayinfo.cz

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #czechy #zima1718 #nowości #cerna hora #pez #karkonosze

powrót

Zobacz
Ski centrum Říčky w Czechach - luty 2017
Ski centrum Říčky w Czechach - luty 2017
Ski centrum Říčky w Czechach - luty 2017
Stacja narciarska Hartman w Czechach - luty 2017
Stacja narciarska Hartman w Czechach - luty 2017
Stacja narciarska Hartman w Czechach - luty 2017
Stacja Ceske Petrovice w Czechach - luty 2017
Stacja Ceske Petrovice w Czechach - luty 2017
Stacja Ceske Petrovice w Czechach - luty 2017
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com