skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowości z ośrodków narciarskich Tyrolu w sezonie zimowym 2021/22

2021.10.06
Nowości z ośrodków narciarskich Tyrolu w sezonie zimowym 2021/22
Kliknij, aby powiększyć.
Nowości z ośrodków narciarskich Tyrolu w sezonie zimowym 2021/22
Po trudnym minionym roku tyrolskie ośrodki sportów zimowych stoją już w blokach startowych gotowe na nowy sezon: mimo sporych wyzwań w całym regionie znów poczyniono inwestycje w infrastrukturę. Szczególnie w zakresie lekkich sportów zimowych - takich jak wędrówki zimowe czy narciarstwo biegowe - goście mogą liczyć na wiele nowości.

Więcej komfortu w Nauders: nowa kolej linowa Goldsee rozpoczyna swój pierwszy sezon


W sezonie 2021/22 w ośrodku narciarskim Nauders zostanie uruchomiona nowa sześcioosobowa kanapa Goldseebahn. Kolej linowa dla rodzin wyróżnia się bezpieczeństwem dzieci, podgrzewanymi siedziskami, osłonami przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zwiększoną odpornością na podmuchy wiatru. Do sezonu 2022/23 kolej Goldsee zastąpi w ośrodku narciarskim Nauders trzy wyciągi orczykowe. Dla gości oznacza to więcej nowoczesności i komfortu! Ponadto trasy narciarskie w rejonie nowego wyciągu zostaną na nowo wyprofilowane, a bardziej strome odcinki zostaną nieco złagodzone.
www.nauders.com

Nauders: The new Goldseebahn
Nauders: The new Goldseebahn

Narciarstwo biegowe ponad granicami z Venosta Nordic


Region ten jest również częścią nowej sieci narciarstwa biegowego Venosta Nordic: łączy ona sześć terenów narciarstwa biegowego z dziewięcioma trasami w Nauders i w regionie Vinschgau w Południowym Tyrolu. W ramach jednego biletu do wyboru jest około 90 kilometrów tras: są wśród nich idylliczne leśne pętle, wymagające trasy wysokogórskie i pięknie położone trasy widokowe.
www.nauders.com i www.venosta-nordic.net

Nowa kolej Rosskarbahn w Obergurgl


W Obergurgl w dolinie Ötztal trwa renowacja kolei linowej Rosskarbahn: w trakcie prac górna stacja zostanie przeniesiona bliżej górnej stacji kolei Festkogl i w przyszłości zaoferuje pieszym lepsze połączenie z Festkogl Alm. Imponująca jest również przepustowość nowej kolei linowej: najnowsza instalacja firmy Doppelmayr może transportować 2 400 osób na godzinę.
www.obergurgl.com

Rankomat

"Lumagica" ponownie rozświetli świąteczny czas


Magiczny park światła "Lumagica" tej zimy ponownie pojawi się w ogrodzie Hofgarten w Innsbrucku i od 5 listopada 2021 do 9 stycznia 2022 roku znów zachwycać będzie zwiedzających ponad 300 świetlistymi, mitycznymi i naturalnymi stworzeniami, interaktywnymi świetlnymi instalacjami i magicznymi świecącymi obrazami.
www.innsbruck.info

Ośrodek szkoleniowy dla miłośników saneczkarstwa: centrum saneczkarstwa na naturalnym torze w Navis


Dla miłośników sanek mamy wspaniałą wiadomość z Navis w dolinie Wipptal: otwarto tu centrum sportu saneczkarskiego na naturalnym torze. Idealne warunki znajdą tu nie tylko grupy treningowe, ale ośrodek ma być również miejscem rozgrywania zawodów krajowych i międzynarodowych.
www.rodelsportzentrum-navis.tirol

Z dala od zgiełku: Lekkie sporty zimowe w górskich wioskach w dolinie Wipptal


Jeśli szukacie nietkniętej przyrody i zimowej idylli z dala od zgiełku, znajdziecie ją w dolinie Gschnitztal i tutejszych miejscowościach Trins i Gschnitz: to odgałęzienie doliny Wipptal zachowało swój pierwotny charakter i stawia w pełni na hasło "mniej znaczy więcej". W ramach oferty pakietowej "Bergsteigerdorf hautnah" (wioska alpinistów z bliska) Gschnitztal oferuje przeżycia urlopowe w łagodnej wersji: goście mogą tu zbliżyć się do natury podczas wędrówek na rakietach śnieżnych i na nartach lub zdecydować się na kurs jazdy na nartach biegowych.

Specjalny serwis oferowany jest również w drugiej wiosce St. Jodok/ Schmirn/ Vals: codziennie działa tu zimowy transfer, który zabiera skiturowców, turystów i wędrowców na rakietach śnieżnych do początkowych punktów ich wycieczek a potem odbiera ich z powrotem.
www.wipptal.at

Jazda na nartach bez końca w SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental i KitzSki


Dla wszystkich tych, którzy nigdy nie mają dość jazdy na nartach, SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental i KitzSki oferują od tego sezonu zimowego nowe wyzwanie: najdłuższą pętlę narciarską na świecie! Łączy ona SkiWelt z ośrodkiem narciarskim KitzSki. Oznacza to, że można przejechać na nartach z Going am Wilden Kaiser przez Alpy Kitzbühelskie aż do Hollersbach w Wysokich Taurach - i nigdy po drodze nie korzystać dwa razy z tej samej trasy. Pętlę o długości 80 km można rozpocząć z dowolnego miejsca. Aby ja pokonać wystarczy jeden skipass - karnet KitzSkiWelt.
www.skiwelt.at/kitzskiwelttour

Zimowe dni wędrówek w Kartitsch: Cudowna cisza


Od 10 do 13 marca 2022 r. w zimowej wiosce turystycznej Kartitsch we Wschodnim Tyrolu przyjdzie czas na łagodne ćwiczenia na łonie dziewiczej przyrody: odbędą się tu Europejskie Dni Turystyki Zimowej. Wszystkie oferowane wędrówki - na przykład na panoramiczny szczyt Dorfberg - będą odbywać się w towarzystwie oficjalnych przewodników górskich. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na bogaty program tradycyjnych, regionalnych wydarzeń towarzyszących.
www.osttirol.com


Zrównoważony rozwój: nagrody dla ośrodków narciarskich przyjaznych dla klimatu


Dwa ośrodki narciarskie w Tyrolu zostały nagrodzone za swoje wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu: Silvretta Arena w dolinie Paznaun już od 2019 roku pracuje nad tym, aby stać się neutralną dla klimatu. W tym celu obliczana jest wielkość emisji gazów cieplarnianych w ośrodku narciarskim, w miarę możliwości redukuje się ją, a wszystkie nieuniknione emisje są kompensowane poprzez uznane projekty z zakresu ochrony klimatu. Od początku 2021 roku koleje linowe Silvrettaseilbahn AG wszystkie swoje wyciągi, restauracje górskie i urządzenia do naśnieżania w 100 procentach zasilają ekologiczną energią elektryczną z Austrii, za co otrzymały Certyfikat Zielonego Prądu.

Także SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental podejmuje szereg działań na rzecz ochrony środowiska, aby działalność tego ośrodka była jak najbardziej zrównoważona: i tak na przykład wyciąg Sonnenlift w Brixen jest w 100 procentach zasilany energią słoneczną a energia służąca do napędzania wszystkich pozostałych wyciągów pochodzi w 100 procentach z elektrowni wodnych, przy pracach budowlanych współpracują eksperci ds. ochrony przyrody, a nawet kolorystyka budynków jest harmonijnie dopasowana do natury. SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental otrzymał już kilka nagród za te wysiłki, a ostatnio został uznany przez portal skiresort.de za jeden z "najbardziej przyjaznych środowisku ośrodków narciarskich w Austrii".
www.ischgl.com
www.skiwelt.at

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #tyrol #alpy #austria #zima #narty #gdzie na narty #narty w tyrolu #nauders #ski welt

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com