skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Obereggen - narciarska karuzela

2010.11.23
Kliknij, aby powiększyć.
Magiczne wierzchołki gór Catinaccio/Rosengarten, Latemar, Corno Bianco/Weisshorn i Corno Nero/Schwarzhorn otaczają dolinę Val d`Ega/Eggental w Południowym Tyrolu. Narciarskim centrum regionu jest miejscowość Obereggen, wokół której rozciągają się przepiękne widokowo tereny narciarskie Ski Center Latemar (w 2009 r. łańcuch górski Latemar wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO).
Urozmaicone, perfekcyjnie przygotowane stoki, gwarancja śniegu i wiele spektakularnych imprez sprawiają, że Obereggen jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich w tej części Włoch. Grono 220 ekspertów platformy internetowej Skiarea Test uznało Ski Center Latemar za najlepszy pod względem jakości przygotowania stoków alpejski ośrodek spośród wszystkich 27 ocenianych (www.skiareatest.com).

Kliknij, aby powiększyć.
W tym sezonie karuzela narciarska w Obereggen kręcić się będzie od 26 listopada do 25 kwietnia. Nowoczesne wyciągi startują na wysokości 1 550 m n.p.m. i wywożą amatorów sportów zimowych na poziom 2 500 m n.p.m. Do dyspozycji narciarzy jest 48 km perfekcyjnie przygotowanych tras, z czego 25% to zjazdy niebieskie, 60% - czerwone, a 15 % - czarne. Gwarancję śniegu daje nowoczesny system naśnieżający, gotowy pokryć zapotrzebowanie na biały puch przez cały czas trwania sezonu. Tutejsi eksperci od sztucznego naśnieżania należą do najlepszych. W oddalonym o 20 km Bolzano swoje zakłady posiada firma Technoalpin, specjalizująca się w wytwarzaniu wysokiej klasy systemów do produkcji sztucznego śniegu, którym dośnieża się trasy zjazdowe, biegowe, tory saneczkowe, half-pipe'y i tory do border-crossu. Wiele najnowszych technologii Technoalpinu swoje pierwsze testy przechodzi właśnie w Obereggen, a posiadane przez ośrodek urządzenia naśnieżające należą do najnowocześniejszych na świecie.

Obereggen to stacja przyjazna rodzinom, gdzie co roku wiele atrakcji czeka na najmłodszych. Przystosowane do dziecięcych potrzeb wyciągi i uśmiechnięci instruktorzy parku dziecięcej rozrywki Brunoland Adventure Park sprawiają, że narciarskie umiejętności zdobywa się tu szybko i bez stresu. W przerwach między zjazdami dzieciaki mogą bawić się na huśtawce, karuzeli i kładce linowej. Park posiada też swój zamek i smoka, a także mnóstwo innych kolorowych stworów.Z myślą o pasjonatach jazdy na desce i fanach freestyle'u na wysokości 2 032 m n.p.m. utworzono snowpark, gdzie na perfekcyjnie przygotowanych obiektach trenować można na trzech poziomach trudności, i gdzie organizuje się liczne imprezy sportowe.

Sposobów na aktywny wypoczynek jest w Obereggen wiele. Po zmroku do kontynuowania zabawy na śniegu zachęca oświetlona trasa narciarska o długości 1,5 km, którą zjechać można do samego miasteczka, oraz oświetlony, 2,5-kilometrowy tor saneczkowy.

Zima w tej części Południowego Tyrolu upływa zawsze pod znakiem wielu ciekawych imprez. O wszystkich wydarzeniach, aktualnej i prognozowanej pogodzie oraz udogodnieniach, z jakich korzystać mogą turyści, z uśmiechem informują wczasowiczów hostessy Obereggen Info Girls.

Kliknij, aby powiększyć.
Oferta specjalna Hotel Marica****
Terminy: 19. - 26. grudnia 2010; 8. stycznia 2011 do końca sezonu
- 7 noclegów ze śniadaniem, obiadokolacją i popołudniowym bufetem
- wycieczki na nartach
- kurs kulinarny
- degustacja win
- korzystanie z zaplecza wellness
- bezpłatny skibus

Cena od 620 € za osobę
Więcej informacji »

Oferta specjalna Sporthotel Obereggen****S
Terminy: 8. stycznia - 05. lutego 2011; 12. marca - 10. kwietnia 2011
- 7 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją
- 6-dniowy skipass
- jazda na nartach po zmroku
- nocny pokaz

Cena od 899 € za osobę
Więcej informacji »

Fakty i liczby:

- Tereny narciarskie na wysokości od 1550 - 2500 m n.p.m.
- Łączna długość tras zjazdowych 46 km (26% trasy niebieskie, 63% trasy czerwone, 11% trasy czarne)
- Karnet 1-dniowy: 37 €
- Karnet 6-dniowy: 189 €
- Trasy biegowe: 110 km
- Zimowe szlaki spacerowe: 80 km
- Tory saneczkowe: 8 km
- Odległość z Warszawy: 1331 km
- Odległość z Krakowa: 1100 km

Kalendarz imprez:

15. grudnia 2010
Europacup Slalom
Otwarcie sezonu w narciarstwie alpejskim - zawody Europacup w slalomie na słynnej trasie Oberholzpiste, gromadzące co roku międzynarodową alpejską czołówkę.

Obereggen Night Show
Począwszy od 21 grudnia, w każdy poniedziałkowy wieczór odbywają się profesjonalne pokazy narciarskie i snowboardowe, a po nich pokazy sztucznych ogni i dyskoteka na stoku. Wstęp na imprezę jest wolny.

3. - 8. marca 2011
Karnawał na Śniegu
Początek marca to czas, kiedy ulice miasteczka zaludniają tłumnie akrobaci, klauni i żonglerzy. Karnawałowa zabawa trwa zwykle do późnej nocy; dla najmłodszych przy dolnej stacji kolejki w Obereggen organizowany jest dziecięcy bal.

26. marca 2011
King of Iron
Zawody we freestyle'u o tytuł King of Iron zawsze mają spektakularny przebieg. Wieczorna impreza w rzęsiście oświetlonym snowparku w Obereggen ściąga najlepszych zawodników z całej Europy.

Więcej informacji:

Biuro Informacji Turystycznej Obereggen
I-39050 Nova Ponente Południowy Tyrol, Włochy
Tel.: +39 0471 612527 Fax: +39 0471 618684
obereggen@latemar.it
www.obereggen.com

Więcej informacji o Południowym Tyrolu

skionline.pl

powrót

Zobacz
Warunki narciarskie: Obereggen Ski Center Latemar
Obereggen, Południowy Tyrol - Włochy
Obereggen, Południowy Tyrol - Włochy
Obereggen, Południowy Tyrol - Włochy
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com