skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Odkryj przepiękny region Alta Badia na rowerze

2018.06.01
Odkryj przepiękny region Alta Badia na rowerze
Kliknij, aby powiększyć.
Odkryj przepiękny region Alta Badia na rowerze
Leżący w Południowym Tyrolu region Alta Badia to nie tylko 130 kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich. Okolica słynie bowiem z niezliczonych możliwości skierowanych do wszystkich entuzjastów jazdy na dwóch kółkach. Latem odbywają się tu popularne imprezy rowerowe - Maratona dles Dolomites, Dolimites Bike Day oraz Sellaronda Bike Day.

Region przyjazny rowerzystom


W ostatnich latach Alta Badia jest coraz chętniej wybieranym miejscem na aktywny letni wypoczynek. Nic dziwnego, region obfituje w urozmaicone szlaki rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów, a w ramach akcji "Bike Friendly" turyści znajdą tu bogatą ofertę noclegów z wszelkimi udogodnieniami dla rowerzystów, takimi jak np. stanowiska do naprawy pojazdów. W punktach informacji turystycznej rozprowadzane są mapy z proponowanymi trasami wypraw, a kolarze korzystają z kolei linowych bez dodatkowej opłaty za przewiezienie sprzętu.

Więcej informacji: www.altabadia.org

Zorganizowane wyprawy rowerowe


Od 21 maja do końca lipca w Alta Badia organizowane będą wyprawy rowerowe. W każdy poniedziałek, wtorek i czwartek lokalni przewodnicy zaproszą do udziału w dwóch wycieczkach, dostosowanych poziomem trudności do umiejętności uczestników (opcja "tour" dla doświadczonych kolarzy albo opcja "hobby" dla rowerzystów jeżdżących bardziej rekreacyjnie). Na trasie znajdą się słynne miejsca w Dolomitach, znane z wyścigu Giro d’Italia. Koszt udziału w wyprawach wynosi 27,00 euro.

Więcej informacji: www.altabadia.org

Odkryj przepiękny region Alta Badia na rowerze
Odkryj przepiękny region Alta Badia na rowerze

Rowerem elektrycznym przez Dolomity


Inicjatywa "E-Bike Sharing" ułatwia przemierzanie dłuższych dystansów na rowerze nieco mniej wytrenowanym turystom, odwiedzającym region Alta Badia. Z rowerów napędzanych elektrycznie marki Pinarello można skorzystać m.in. przy górnych stacjach kolei linowych Col Alto, Piz La Ila i Piz Sorega, jak również w miejscowościach La Villa, Corvara i La Val. Ta niezwykle wygodna opcja pozwala na poznawanie malowniczych zakątków regionu bez większego wysiłku. 22 września odbędzie się po raz drugi impreza "E-Bike Ways", podczas której uczestnicy pokonają jedną z trzech tras o wybranym stopniu trudności. Tego dnia górskie lokale będą serwowały miejscowe przysmaki i zdrowe potrawy dla rowerzystów.

Więcej informacji: www.altabadia.org

Maratona dles Dolomites


Tego lata odbędzie się już 32 edycja wyścigu "Maratona dles Dolomites", którego historia sięga 1987 roku. W niedzielę 1 lipca uczestnicy pokonają jedną z trzech dostępnych tras: "Maratona" (138 kilometrów i 4230 metrów różnicy wysokości), "Medium" (106 kilometrów i 3130 metrów różnicy wysokości) lub "Sella Ronda" (55 kilometrów i 1780 metrów różnicy wysokości). Zgodnie z tradycją, na trasie maratonu znajdą się przełęcze Campolongo, Sella, Pordoi, Gardena, Giau, Falzarego i Valparola. Istnieje możliwość charytatywnego udziału w imprezie.

Więcej informacji: www.maratona.it/en


Dolomites Bike Day i Sellaronda Bike Day


W czerwcu zostaną zorganizowane dwa otwarte "wyścigi", w których liczyć będzie się udział, a nie rywalizacja. W niedzielę 17 czerwca w ramach "Dolomites Bike Day" kolarze wyruszą z La Villa, a na ich trasie znajdą się m.in. Corvara, Campolongo, Arabba, Livinallongo, Falzarego i Valparola (w sumie 51 kilometrów i 1290 metrów różnicy wysokości). 23 czerwca odbędzie się natomiast po raz trzynasty "Sellaronda Bike Day". Trasa przejazdu wokół masywu Sella będzie zamknięta dla ruchu ulicznego w godzinach 8.30-15.30.

Więcej informacji: www.dolomitesbikeday.it/en i www.sellarondabikeday.com/en/news.html

Zachęcamy do odwiedzenia Alta Badia i skorzystania z wielu rowerowych możliwości, jakie oferuje ten malowniczy włoski region w sercu Dolomitów.

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #alta badia #włochy #sellarodna #aktywne lato #rowery #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020