skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!

2017.04.20
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Kliknij, aby powiększyć.
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Wędrówki po górach przynoszą spokój i pozwalają zapomnieć o codziennych kłopotach. Jednak niezależnie od tego, czy wyruszamy na trudną wyprawę wspinaczkową, malowniczą wycieczkę krajoznawczą czy też odkrywczą ekspedycję z całą rodziną, austriackie góry najlepiej poznawać w towarzystwie doświadczonego przewodnika. To oni prowadzą bowiem swych podopiecznych do najpiękniejszych miejsc, udzielają wskazówek i porad na temat właściwych technik wspinaczki i wędrowania, a także opowiadają anegdoty dotyczące życia w Alpach.

Skały i kamienie? Jak najbardziej!


Guido Unterwurzacher to wspinacz i przewodnik górski, który góry Tyrolu zna jak własną kieszeń.

Swoją przygodę rozpoczął mając zaledwie jedenaście lat, podejmując naukę wspinaczki w górach pasma Wilder Kaiser. Dziś Guido jest wykwalifikowanym przewodnikiem górskim i narciarskim i zawodowo wspina się w górach całego świata - od Patagonii, przez Chiny, po Pakistan. Wspinaczka sportowa, wyprawy wspinaczkowe w Alpy czy via ferrata - ten doświadczony przewodnik w każdym zakątku świata skał i kamieni czuje się jak u siebie, a z uczestnikami swoich wypraw chętnie dzieli się nabytym przez lata doświadczeniem.

Każdy miłośnik wspinaczki, który chciałby pod fachową opieką tego przewodnika zdobywać Wilder Kaiser lub inne szczyty, przed wyruszeniem w drogę indywidualnie omawia z nim swoje umiejętności oraz potrzeby.

Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!

Spacerując w dirndlu


Nad górnoaustriackim jeziorem Wolfgangsee dziesięć pań prowadzących hotele postanowiło założyć wspólną inicjatywę, której celem jest zaprezentowanie gościom regionu najładniejszych miejsc w okolicy.

"Wanderdamen" - czyli kobiety wędrujące, bo tak właśnie nazwały się panie przewodniczki - prowadzą hotele, apartamenty wakacyjne i zajazdy. Oprócz wykonywanego zawodu łączy je także miłość do gór. Goszczących u nich turystów oprowadzają po swoich ulubionych miejscach w okolicach Wolfgangsee. W towarzystwie sympatycznych przewodniczek goście regionu zmierzają malowniczymi szlakami, takimi jak Zäpfensteig czy Aberseeweg, do najpiękniejszych punktów widokowych. Ponieważ przyjemność i miłe wspomnienia to najważniejsze cele tych wędrówek, wyprawy kończą się zazwyczaj w schronisku. Dzięki spotkaniom z różnymi ludźmi każda wycieczka ma indywidualny charakter.

Osoby pragnące wybrać się w drogę z jedną pań zachęcamy do nawiązania indywidualnego kontaktu z wybraną przewodniczką. "Wanderdamen" poprowadzą turystów także podczas odbywającej się w dniach 13-25 kwietnia imprezy turystycznej "Wolfgangseer Wanderwochen", a następnie jesienią, w dniach 22-27 października. Na wycieczkę można się także umówić w innym terminie.

Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!

Na murawach i mokradłach


Wycieczka rozpoczynająca się w Muzeum Parku Krajobrazowego na "Gachen Blick" w tyrolskiej dolinie Kaunertal, prezentuje turystom tajemnice alpejskiej fauny i flory.

Park krajobrazowy Kaunergrat postawił sobie za cel, aby poprzez zrównoważoną, ekologiczną turystykę pokazywać mieszkańcom i turystom niepowtarzalne piękno krajobrazu naturalnego i kulturowego tego obszaru. W centrum informacji i obsługi - gdzie zaczynają się wycieczki z przewodnikiem - zorganizowano wystawę "3.000 m VERTIKAL", która prezentuje rośliny, zwierzęta i ludzi w parku krajobrazowym z zupełnie nowej, interaktywnej perspektywy. Następnie w towarzystwie przewodników górskich, biologów i myśliwych uczestnicy wycieczek wyruszają na łono natury. Dysponujący specjalistyczną wiedzą opiekunowie wycieczki opowiadają o znaczeniu muraw kserotermicznych, na których znalazły wygodny dom rzadkie gatunki motyli, a za pomocą eksperymentów wzbudzają u najmłodszych apetyt na przygodę z naturą.
Letni program parku krajobrazowego dostępny jest na stronie: www.kaunergrat.at.

W dzikich ostępach


Przewodnicy i mentorzy życia w dzikiej przyrodzie w Parku Narodowym Alp Wapiennych odkrywają przed rodzinami z dziećmi tajniki pierwotnej natury.

Co mówią ślady zwierząt o życiu w dzikich ostępach? Jakie łąkowe i leśne rośliny są jadalne? Jak rozpalić ogień bez zapałek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można podczas wycieczki z Ernim Kirchwegerem i Güntherem Kührerem - ekspertami w zakresie świata dzikiej przyrody, którzy prowadzą obóz "WildnisCamp" w Parku Narodowym Alp Wapiennych. Przez cały dzień uczestnicy wyprawy badają życie mieszkańców lasów. Ćwiczą też pracę w zespole - np. podczas rozpalania ognia, gotowania i oczywiście zabaw w ostępach Parku Narodowego. Wieczorem zasiadają razem przy ognisku i rozmawiają o tym, co zobaczyli i przeżyli za dnia. WildnisCamp, letni weekend wrażeń w Parku Narodowym, to dla rodziców i dzieci wspaniała okazja, aby intensywnie spędzić wspólnie czas, poznając przy tym tajemnice natury. WildnisCamp odbędzie się w terminie 11-13 sierpnia 2017 r.

Oferta obejmuje:
• udział w 3-dniowym programie przyrodniczym
• 3 dni/2 noce z wyżywieniem
• transport bagażu do obozu, pościel i wszystkie materiały potrzebne podczas ekspedycji

Program odpowiedni dla dzieci od 6. roku życia. Cena: ok. 98 euro dla dzieci i młodzieży ze zniżką uczniowską, ok. 185 euro dla osób dorosłych.

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #alpy #trekking #wędrówki górskie #

Powrót

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
AlpenParks Hotel & Apartment Orgler KaprunAlpenParks Hotel & Apartment Orgler Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

5652 Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 1286,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.