skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Odnowa logistyczna - nowości w Czorsztyn-Ski

2011.11.23
Ośrodek Czorsztyn-Ski
Kliknij, aby powiększyć.
Ośrodek Czorsztyn-Ski
Dzięki poczynionym na przestrzeni ostatnich miesięcy inwestycjom, od najbliższego sezonu ośrodek narciarski w Kluszkowcach będzie większy i lepiej zorganizowany. Narciarze, którzy zdecydują się odwiedzić Czorsztyn-Ski zastaną nową, 4-osobową kolej krzesełkową, poszerzone trasy, a przy wyciągach nowoczesne, bezdotykowe bramki.
Strategiczna "czwórka"
Podstawową inwestycją tego roku była budowa 4-osobowej kolei krzesełkowej firmy Tatralift o długości 500 m, która w ciągu godziny wywozi na szczyt góry Wdżar 2400 osób. Kolej umiejscowiona jest niemalże równolegle do znajdującej się w centralnej części ośrodka 2-osobowej kolei krzesełkowej. Nowa "czwórka" będzie obsługiwać głównie trasę nr 6, ale jak podkreśla prezes Czorsztyn Ski, Mariusz Staszel - kolej ma dla stacji znaczenie strategiczne, bowiem umożliwi korzystanie ze wszystkich tras ośrodka.

Nowy układ
Tej zimy nie będzie już kursował "łamany orczyk" zlokalizowany przy niebieskiej trasie nr 1. - Zdecydowaliśmy się na likwidację wyciągu, który dzielił trasy i zajmował mnóstwo miejsca na stoku. Teraz trasy są szerokie i bezpieczne - mówi prezes ośrodka. - W związku z likwidacją orczyka, podjęliśmy także decyzję o przebudowie niebieskiej "jedynki". Pierwotnie wytyczona wzdłuż dawnego orczyka trasa, od tego sezonu łączy się w swej końcowej części z trasą nr 3 i biegnie prosto do dolnej stacji kolei krzesełkowej. Nowy układ pozwoli osobom preferującym jazdę łagodnymi stokami na korzystanie z obu krzeseł. Do tej pory początkujący narciarze, poruszający się z dala od czerwonych tras, byli "skazani" na wyciągi orczykowe - wyjaśnia cel przedsięwzięcia pan Mariusz.

Wyeliminowany od tego sezonu, dolny odcinek trasy niebieskiej został zagospodarowany na potrzeby najmłodszych. Szeroka i łagodna polana idealnie nadaje się do trenowania pierwszych skrętów. Przeniesiono tu wyciąg dla dzieci tzw. baby lift, który w poprzednich latach stał w miejscu, gdzie dziś znajduje się dolna stacja kolei czteroosobowej.Z karnetem w kieszeni
System SKIDATA
Kliknij, aby powiększyć.
System SKIDATA
W Kluszkowcach od nowego sezonu goście będą korzystać z nowoczesnego systemu kontroli dostępu SKIDATA. - System wyróżnia przede wszystkim możliwość korzystania z kart dalekiego zasięgu. Czytnik zamontowany w bramce odczytuje karnet znajdujący się nawet w odległości 60 cm. Zwiększa to zarówno komfort narciarzy, którzy nie muszą już przykładać karnetów do czytnika, jak i przepustowość bramki, co znacznie wpływa na zmniejszenie kolejek - podkreśla Marta Tyc z firmy Skicontrol, zajmującej się wdrażaniem austriackiego systemu SKIDATA.

- Ośrodek zdecydował się na wymianę systemu ze względu na łatwość obsługi. Były podejmowane wcześniejsze próby działania na innych systemach, ale ten, który został zaproponowany przez firmę Skicontrol sprawdził się najlepiej - informuje pracownik stacji Czorsztyn Ski.

System SKIDATA został wdrożony we wszystkich ośrodkach (Kotelnica, Bania i Kaniówka w Białce Tatrzańskiej, ośrodek Hawrań w Jurgowie oraz Czorsztyn-Ski), które przystąpiły do projektu wspólnego karnetu Tatry-Ski obejmującego tatrzańskie stacje narciarskie. - Zależało nam na integracji ośrodków. To nie Alpy - stoki są niewielkie, w porównaniu do "oferty alpejskiej", a ludzie rzadko decydują się na zakup długoterminowego karnetu. Taka inicjatywa była konieczna aby zaproponować narciarzom możliwość jazdy na wielu stokach - podkreśla Mariusz Staszel.

Rozwiązania logistyczne na stokach i przy wyciągach, bezpłatne parkingi i różnorodna baza gastronomiczna na terenie tak kameralnego, rodzinnego ośrodka jakim jest Czorsztyn-Ski świadczą o sporym zaangażowaniu właścicieli w jego efektywne funkcjonowanie. - Aby odpowiednio przygotować ośrodek do rozpoczęcia sezonu, 20. listopada. zaczęliśmy naśnieżanie. Głównie dośnieżamy stoki nocą; przy sprzyjających temperaturach uruchamiamy armatki także popołudniami. Liczymy, że w połowie grudnia będziemy mogli przywitać pierwszych narciarzy - oświadcza prezes ośrodka w Kluszkowcach.

Położony w miejscowości Kluszkowce ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski oddalony jest 40 km od Zakopanego. Obejmuje prawie 5 km tras zlokalizowanych na zboczach liczącej 766 m n.p.m góry Wdżar.

am / skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #kluszkowce #wdżae #czrsztyn-ski

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com