skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu

2018.12.08
Otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu
Kliknij, aby powiększyć.
Otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu
W piątek, 7 grudnia stacja narciarska Zieleniec Ski Arena otwarła oficjalne narciarski sezon. Mimo, że aura nie jest w tym sezonie sprzyjająca, w góry powrócił mróz, który umożliwił odpowiednie przygotowanie stoków.

Zobacz także:

W pierwszych dniach grudnia w górach przyszło ocieplenie, które negatywnie wpłynęło na przygotowaną wcześniej na stokach pokrywę śnieżną. Obecnie powrócił jednak mróz, który pozwala na odpowiednie przygotowanie narciarskiej infrastruktury.

- Przełom listopada i grudnia był niezwykle intensywnym dla nas okresem. Cieplejsze dni utrudniały nam naśnieżanie stoków, co jednak braliśmy pod uwagę" - mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckiej stacji. "Cała ekipa pracuje teraz nad tym ze zdwojoną siłą, dzięki czemu w najbliższy weekend otwieramy niektóre wyciągi i koleje - dodaje Grzegorz Głód.


- Dodajmy przy tym ważną rzecz - tegoroczne lato było niestety bardzo suche, co spowodowało spore braki w położonych przy stokach zbiornikach. A one są kluczowe z punktu widzenia naśnieżania. My byliśmy jednak na taką okoliczność przygotowani i udało nam się zabezpieczyć odpowiednią ilość wody - podkreśla Grzegorz Głód.

Piątkową rozgrzewkę Zieleniec Ski Arena rozpoczął uruchomieniem dwóch kanap - Mieszka (kanapa M1) i Gryglówki (kanapa G1 z jedną trasą), które aż do niedzieli będą czynne w godzinach od 9:00 do 16:00. Rozkład jazdy pozostałych kolei i wyciągów na najbliższy weekend przedstawia się następująco. Ośrodek Nartorama otworzy talerzyki N3 i N4 oraz niebieską kanapę N2 z jedną trasą (Alpina). W ośrodku Bartuś dostępna będzie Taśma BT i wyciąg talerzykowy B1. Również dwie taśmy dydaktyczne i pomarańczową kanapę W3 uruchomi Winterpol, oprócz tego oczywiście działać będą wymienione wyżej kanapy M1 i G1.

Otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu
Otwarcie sezonu narciarskiego w Zieleńcu

Od poniedziałku do przyszłego piątku czynne będą następujące koleje i wyciągi (być może lista ta zostanie poszerzona o kolejne pozycje, co zostanie niezwłocznie podane do publicznej wiadomości za pośrednictwem strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych):
• 4-osobowa kanapa G1,
• 4-osobowa kanapa M1.

Zieleniec Ski Arena zaprasza w tym sezonie na wiele imprez i wydarzeń, które każdego roku przyciągają rzesze pasjonatów zimy i zimowych sportów. Grudzień to oczywiście wspólne świętowanie Bożego Narodzenia i powitanie Nowego Roku. W Wigilię wyciągi pracować będą wyjątkowo wyłącznie do godziny 16:00, natomiast w Sylwestra aż do 1:00 w nocy. Na kolejne zawody i akcje specjalne stacja zaprasza już po Nowym Roku - szczegółowy wykaz wydarzeń opisany jest na stronie internetowej ośrodka.

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #zieleniec #zima #otwarcie sezonu #sudety

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020