skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai

2019.02.14
Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Kliknij, aby powiększyć.
Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Podążajmy wspólnie za słońcem! W dolinie Stubai również wiosną można uprawiać ulubione sporty zimowe - gwarancja śniegu jest wliczona w cenę.

Stubaital 2019: Za progiem bodaj najpiękniejsza pora roku! Wiosenna jazda na nartach jest od dziesięcioleci bardzo popularna wśród fanów sportów zimowych, a tego roku w dolinie Stubai gwarantujemy, że będzie to prawdziwa gratka. Vier Bergbahnen, mimo rosnących temperatur śnieg jest tu gwarantowany - od lodowca Stubai poprzez Schlick 2000, Elfer aż do wyciągów Serles w Mieders, miłośnicy narciarstwa mogą cieszyć się tą najpiękniejszą porą roku.
Na czas wiosennej jazdy na nartach kilka warstw ciepłej odzieży można zastąpić kilkoma warstwami kremu przeciwsłonecznego. W dolinie lodowca Stubai rozpoczyna się teraz sezon o cechach dwóch pór roku. Zarówno turyści piesi, jak i rowerzyści mogą w dolinie przemierzać pierwsze bezśnieżne trasy, podczas gdy miłośnicy sportów zimowych będą mogli na górze nadal cieszyć się obfitym puchem śnieżnym.

Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr

Prawdziwa uczta dla duszy i ciała na lodowcu Stubai


Gwarancja ośnieżonych stoków od października do czerwca zobowiązuje. Lodowiec Stubai wiosną nie oznacza w żaden sposób końca zabawy dla amatorów sportów zimowych. Dlatego też trasy Run Powder Department oraz Snowpark Stubai Zoo pozostają żelaznym punktem programu dla narciarzy, snowboardzistów, freeriderów i freestylerów, którzy mogą się wyszaleć, korzystając z fantastycznych warunków śniegowych dostępnych w tym królestwie śniegu. Tarasy restauracji Schaufelspitz zapraszają wszystkich, aby zregenerować energię, a przede wszystkim nacieszyć się słońcem. Tutaj można spróbować najlepszych dań z wyselekcjonowanych, regionalnych składników, serwowanych na najwyższym poziomie w najwyżej położonej w Alpach restauracji. Liczne urozmaicone imprezy organizowane na lodowcu Stubai dodają uroku "słonecznemu" narciarstwu.

Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr

W ośrodku narciarskim Schlick 2000 nastrój wzrasta wraz z położeniem słońca na firmamencie


Narciarze jeżdżący w słońcu są również w centrum narciarskim Schlick 2000 w miejscowości Fulpmes w dobrych rękach. Gdy wiosną znów wschodzi słońce, doskonałe naturalne stoki śnieżne ośrodka są zalewane jego promieniami. Do połowy kwietnia można łączyć urozmaicone trasy zjazdowe, wspaniałe szlaki turystyczne i doskonale przygotowane trasy do biegów narciarskich ze słonecznymi i orzeźwiającymi godzinami relaksu na leżakach. Z początkiem marca rozpoczynają się imprezy w chacie, gdzie w każdą niedzielę w każdym kolejnym schronisku na terenie ośrodka narciarskiego DJ-e, grają muzykę na żywo. O niezrównany poziom atrakcji zadba tutaj Ö3-Pistenbully dnia 17 marca 2019 r. restauracja panoramiczna Kreuzjoch. Kolejną ekscytującą atrakcją będzie: poszukiwanie w niedzielę wielkanocną pisanek ukrytych na terenie całego ośrodka Schlick 2000. Kto odnajdzie je wszystkie otrzyma małą niespodzianką wielkanocną.

Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Stubai
Ożywcza przyjemność - narciarstwo w słonecznej dolinie Stubai fot. Stubai

Sonnenberg Elfer


Ile godzin słońca, które wiosna może zaświecić gościom, można określić na podstawie największego zegara słonecznego w regionie alpejskim, po którym można spacerować, położonego w miejscowości Elfer w Neustift. Przez cały rok góruje on nad miejscową górą Neustifter i jest uważany za drogowskaz dla saneczkarzy i paralotniarzy przewożonych kolejką Elferbahnen na wysokości ponad 1800 m n.p.m. Niektórzy lubią długie zjazdy torami saneczkowymi w kierunku Pinnistal lub Neustift, inni wolą latać w blasku wiosennego słońca.

Zimowe wędrówki piesze i opalanie na Serlesbahnen Mieders


Tu otwiera się własny świat dla turystów wyruszających na zimowe wędrówki w rakietach śnieżnych wokół Serles. Działająca w miejscowości Mieders kolejka Serles zabiera gości na dobrze przygotowane szlaki, gdzie mogą podziwiać piękne lasy i łąki. Być może o tej porze roku znajdziesz kilka przebiśniegów wyglądających spomiędzy topniejących na polach warstw śnieżnych. Na koniec narciarze i turyści będą mogli spotkać się w rozsianych po okolicy schroniskach i wymienić doświadczeniami przy kulinarnych smakołykach lub spędzić kilka relaksujących godzin na intensywnym opalaniu.

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #alpy #lodowiec #stubai #schlick #elfer #serles

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019