skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Pętla Szczyrkowska - nowy produkt turystyczny w Szczyrku

2020.06.09
Pętla Szczyrkowska to nowy produkt turystyczny w Szczyrku
Kliknij, aby powiększyć.
Pętla Szczyrkowska to nowy produkt turystyczny w Szczyrku
Pętla Szczyrkowska to nowy produkt turystyczny w Szczyrku. Po raz pierwszy w historii, dwa największe ośrodki turystyczne w Szczyrku, wprowadzają wspólny letni karnet turystyczny na gondolę i trzy koleje krzesełkowe. Tereny górskie Beskidu Śląskiego wokół Szczyrku jeszcze nigdy nie była tak blisko w tak atrakcyjnej cenie.
Rodzinna trasa rekreacyjna Pętla Szczyrkowska to wspaniała przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne 1257 m n.p.m. oraz odwiedzając najbardziej urokliwą restaurację w beskidach Kuflonkę na poziomie 1000 m n.p.m.

Górską przygodę z Pętlą Szczyrkowską można zacząć:
- przy dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort - ul. Salmopolska 53B, lub
- przy dolnej stacji kolei kanapowej COS OPO Szczyrk na Skrzyczne - ul. Myśliwska 45

Kupując 1 bilet Pętla Szczyrkowska korzystasz z przejazdu 4 kolejami w dowolnym kierunku.

Ceny karnetu Pętla Szczyrkowska
Dzieci do lat 6 - bezpłatnie
Dzieci 6-11 - 35 zł (GoPass) / 42 zł (w kasie)
Młodzież 12-17 - 40 zł (GoPass) / 48 zł (w kasie)
Dorośli 18-59 - 49 zł (GoPass) / 59 zł (w kasie)
Seniorzy 60+ - 40 zł (GoPass) / 49 zł (w kasie)

Pętla Szczyrkowska to nowy produkt turystyczny w Szczyrku
Pętla Szczyrkowska to nowy produkt turystyczny w Szczyrku

Wariant z ośrodka Szczyrk Mountain Resort


Start: dolna stacja gondoli na Halę Skrzyczeńską
Wycieczkę zaczyna się pod dolną stacją kolei gondolowej przy ul. Salmopolska 53B. Samochód można zostawić na darmowym parkingu. Po zakupie biletów na Pętlę Szczyrkowską pierwsze kroki można skierować do 10- osobowej gondoli, która wywozi nas na 1000 m n.p.m. Na Hali Skrzyczeńskiej znajduje się tradycyjna restauracja Kuflonka, gdzie po okazaniu kuponu, który dostaniesz wraz z paragonem otrzymasz zniżkę 25% na danie dnia.

W tym miejscu koniecznie zobacz widoki na beskidzkie szczyty z tarasu naszej restauracji. Po krótkiej lub dłuższej przerwie udajemy się na czerwoną kanapę, która wywiezie nas na poziom 1205 m n.p.m. Na tym szczycie uważajcie na Zbójników, ponieważ tutaj mają swoje zbójnickie kryjówki - stąd nazwa Zbójnicka Kopa. Wysiadając z kolei po lewej stronie zobaczysz Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

Po wyjściu z kanapy skręć w prawo i wejdź po kamienistej drodze na główny szlak (oznaczony zielonym kolorem), następnie skieruj się w lewo, szlak prowadzi na sam szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.). To około 2 km marszu łagodną i bardzo widokową granią. Zanim tam dotrzesz, zrobisz około 2500 kroków. Na szczycie znajduje się schronisko, a tuż obok taras widokowy z panoramą na Kotlinę Żywiecką i Babią Górę. Poniżej tarasu znajduje się górny peron kolei linowej, którą zjedziesz na Jaworzynę. Ostatni odcinek jazdy kolejami to podróż z Jaworzyny do Szczyrku. Z dolnej stacji udaj się w powrotną drogę ok. 2 km na parking pod gondolą (zrobisz około 4000 kroków) lub skorzystaj z komunikacji miejskiej.

Pętle Szczyrkowską można pokonać także rozpoczynając w COS OPO Szczyrk.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #aktywnelato #szczyrkowski #tmr #hala skrzyczeńska #kuflonka #cos #skrzyczne

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com