skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Pętla Szczyrkowska ponownie otwarta

2023.05.11
Pętla Szczyrkowska ponownie otwarta
Kliknij, aby powiększyć.
Pętla Szczyrkowska ponownie otwarta
Beskidy toną w majowej zieleni, a największe ośrodki turystyczne Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk startują z topową atrakcja turystyczną Beskidu Śląskiego, czyli Pętlą Szczyrkowską!
W ostatnich dniach Beskidy zamieniły się w rajską, zieloną krainę. Słoneczna pogoda sprzyja wybuchowi majowej zieleni w górach. W tym najpiękniejszym okresie roku, po przeglądach technicznych dwa największe ośrodki turystyczne www.szczyrkowski.pl i www.szczyrkowski.pl zapraszają całe rodziny na topową atrakcję turystyczną Beskidu Śląskiego, czyli www.szczyrkowski.pl!

Pętla Szczyrkowska to flagowy produkt turystyczny Szczyrku.


Rodzinna trasa rekreacyjna www.szczyrkowski.pl to wspaniała przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy www.szczyrkowski.pl i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne oraz odwiedzając najbardziej urokliwą restaurację w Beskidach Kuflonkę na poziomie 1000 m n.p.m.

Kupując 1 bilet na Pętlę Szczyrkowską turyści korzystają z przejazdu 4 kolejami w dwóch ośrodkach
.

Link do opisu Pętli Szczyrkowskiej z mapką: Pętla Szczyrkowska (www.szczyrkowski.pl)Opis wycieczki:
Wycieczka zaczyna się pod dolną stacją kolei gondolowej. Samochód można zostawić na darmowym parkingu. Po zakupie biletów w kasach ośrodka Szczyrk Mountain Resort pierwsze kroki turyści kierują do 10-osobowej, nowoczesnej gondoli, która wywozi nas na 1000 m n.p.m. Na Hali Skrzyczeńskiej znajduje się RESTAURACJA KUFLONKA, która jest prawdziwą perłą Beskidów i obowiązkowym pierwszym przystankiem całej wycieczki.

W tym miejscu na turystów czekają niesamowite widoki na beskidzkie szczyty. Po krótkiej lub dłuższej przerwie, kolejna atrakcja jest widokowa jazda 6-osobową czerwoną kanapą, która dociera na poziom 1205 m n.p.m. Na tym szczycie trzeba uważać na Zbójników, ponieważ tutaj mają swoje zbójnickie kryjówki - stąd nazwa Zbójnicka Kopa. Wysiadając z kolei po lewej stronie widać Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

Po wyjściu z kanapy należy udać się w prawo po kamienistej drodze na główny szlak (oznaczony zielonym kolorem), a następnie w lewo w kierunku szczytu Skrzycznego (1257 m n.p.m.). To około 2 km marszu łagodną i bardzo widokową granią. Zanim turyści tam dotrą, zrobią około 2500 kroków. Na szczycie znajduje się schronisko, a tuż obok taras widokowy z panoramą na Kotlinę Żywiecką i Babią Górę. Poniżej tarasu znajduje się górny peron kolei linowej, którą czeka na turystów zjazd na Jaworzynę. Ostatni odcinek jazdy kolejami to podróż z Jaworzyny do Szczyrku. Z dolnej stacji COS OPO SZCZYRK na uczestników wycieczki czeka malowniczy spacer doliną Szczyrku na parking pod gondolą.

Pętle Szczyrkowską można pokonać także rozpoczynając w COS OPO Szczyrk

Enduro Trails by TREK
Enduro Trails by TREK

Szczyrk nie tylko turystyka pieszą stoi, dlatego pora na rowerowe enduro w Szczyrku!


Już w najbliższy weekend 100% tras w bike parku Szczyrk Enduro Trails by TREK zostanie udostępnione! Wszystkie trasy są wyremontowane przez jedną z najlepszych ekip budowniczych w Polsce! Cały kompleks to 16 km zróżnicowanych tras enduro, od łagodnych niebieskich flow po mocne enduro na czarnych naturalnych takich jak Otik i Bestyja!

Totalna nowość w Szczyrku, to przedłużone działanie do 20:00 w każdy piątek sezonu letniego 2023! A więc świetna opcja na “after work”.

W sercu ośrodka działa wypożyczalnia rowerów TREK, a status Centrum Testowego Trek gwarantuje, że w asortymencie znajdują się modele enduro z najnowszej linii produkcyjnej.

Na start ścieżek dowozi 10-osobowa kolej gondolowa, czyli aż 51 gondol, w których mieszczą się jednorazowo 2 rowery oraz 6-osobowa kolej kanapowa na Zbójnicką Kopę. W maju ośrodek funkcjonuje w piątki, soboty i niedziele. Od czerwca codziennie.

Szczegóły: www.szczyrkowski.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #aktywne lato #szczyrk #pętla szczyrkowska #aktywny wypoczynek #skrzyczne

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com