skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów

2022.04.28
PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów
Kliknij, aby powiększyć.
PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów
Kolej linowa, tor saneczkowy i tubingowy, dmuchana zjeżdżalnia i sześciostanowiskowa trampolina - takie rozrywki czekają na turystów odwiedzających Górkę Kamieńsk, która kiedyś była częścią Kopalni Bełchatów. Podczas pobytu na Górce turyści mogą skorzystać także z przyrodniczych uroków tego najwyższego wzniesienia w centralnej Polsce, czyli lasów, ścieżek spacerowych i licznych tras rowerowych o różnej skali trudności.
Wysoka na niemal 400 m n.p.m. Góra Kamieńsk została usypana przez zwałowarki z Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dawniej było to zwałowisko zewnętrzne, na którym składowany był nadkład pochodzący z Pola Bełchatów. Sztucznie uformowane, najwyższe wzniesienie w tej części Polski zostało przez PGE GiEK w pełni zrekultywowane poprzez zalesienie oraz zagospodarowanie pod kątem stworzenia tu całorocznego miejsca wypoczynku na łonie natury.

- Zrekultywowana Góra Kamieńsk, na której spółka PGE GiEK posadziła ok. 25 milionów drzew, jest najlepszym dowodem na to, że zmiany powierzchni terenu związane z wydobyciem węgla metodą odkrywkową mają charakter przejściowy, a teren poeksploatacyjny z powodzeniem przywracany jest poprzedniej lub innej działalności gospodarczej. Dziś Góra Kamieńsk jest jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku na świeżym powietrzu w centralnej Polsce - podkreśla Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów
Kliknij, aby powiększyć.
PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów

Góra Kamieńsk to dziś całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy, który stanowi jedną z największych atrakcji regionu. Latem dużą popularnością cieszy się 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy wyposażony w 35 saneczek. Urozmaiconą trasę można pokonać z prędkością 40 km/godz. Tak szybka jazda dostarcza niezwykłych i niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza tym, którzy lubią ekstremalne sporty. Na młodszych miłośników aktywnego spędzania czasu czeka mini park rozrywki, a w nim m.in. 6-stanowiskowa trampolina i dmuchana zjeżdżalnia. Najnowszą atrakcją ośrodka jest tor tubingowy, czyli zjazd pontonem po specjalnej 150-metrowej macie. Do rampy startowej toru możemy dostać się wjeżdżając usytuowanym równolegle przenośnikiem taśmowym. Przenośnik ten jest jednym z najdłuższych tego typu w Polsce.

Na Górze Kamieńsk stan techniczny infrastruktury monitorowany jest na bieżąco. Co roku, po zakończeniu sezonu zimowego przeprowadzane są niezbędne prace porządkowe wokół budynków stacji dolnej, na parkingach oraz na stoku. Dotyczą one m.in. demontażu materacy osłonowych, siatek wygradzających, znaków informacyjnych i armatek naśnieżających. Ratraki i skutery śnieżne są konserwowane i - jeśli to potrzebne - remontowane. Prace konserwacyjne przeszła również kolej linowa, grawitacyjny tor saneczkowy i przenośnik taśmowy, znajdujący się przy torze tubingowym. Na szczycie Góry Kamieńsk znajduje się również należąca do Grupy PGE elektrownia wiatrowa o łącznej mocy 30 MW zainstalowanej w 15 wiatrakach.

PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów
Kliknij, aby powiększyć.
PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów

W sezonie letnim ośrodek sportu i rekreacji jest czynny dla wszystkich codziennie od godz. 11:00 do 19:00. Przejazdy widokowe koleją linową dla turystów indywidualnych są dostępne w soboty, niedziele i święta, dla grup zorganizowanych przez cały tydzień po wcześniejszej rezerwacji. Pozostałe atrakcje dostępne są dla wszystkich przez cały tydzień. Dzieci, młodzież i studenci posiadający aktualną legitymację szkolną lub studencką, a także grupy zorganizowane pow. 15 osób oraz posiadacze bełchatowskiej karty rodziny i wojewódzkiej karty rodziny wielodzietnej, mogą liczyć na zniżki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gorakamiensk.info

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #gorakamiensk #polska #lato

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com