skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Piękne zapachy w domowym zaciszu

2022.05.11
Piękne zapachy w domowym zaciszu
Kliknij, aby powiększyć.
Piękne zapachy w domowym zaciszu
Jeśli lubisz otaczać się pięknymi zapachami, to idealną opcją będzie aromaterapia w domu. Jest wiele sposobów na rozprzestrzenienie przyjemnej woni po całym pomieszczeniu. W sprzedaży dostępne są nawet specjalne urządzenia w postaci dyfuzorów. Wystarczy jeszcze wyposażyć się w odpowiednie olejki eteryczne, aby móc każdego dnia przebywać w aromatyzowanych wnętrzach. Zapachy oddziałują na sferę psychofizyczną. Za ich pomocą można przykładowo ukoić nerwy, uśmierzyć ból głowy, ułatwić sobie oddychanie lub zasypianie.
Jakie olejki eteryczne wybrać i w jaki sposób je wykorzystać?
Substancje wonne są obecne w życiu człowieka już od czasów starożytnych. Przodkowie zorientowali się, że poprzez palenie różnych roślin można wytworzyć zapachy o rozmaitym działaniu. Potem przyszedł czas na wyciskanie olejków z płatków kwiatów i destylację alkoholową. Obecnie można liczyć na ogromne ułatwienie, nie trzeba nawet odwiedzać gabinetu odnowy biologicznej, aby poddać się aromaterapii. Z tego luksusu można korzystać na co dzień. Wystarczy wyposażyć się w dyfuzor. Za jego pomocą możliwe staje się aromatyzowanie powietrza w całym pomieszczeniu. Jest to wspaniały sposób na zrelaksowanie się lub pobudzenie, w zależności od wybranego olejku eterycznego. Świetnie sprawdzają się również inhalacje. Trzeba dodać do wrzątku kilka kropel olejku, dzięki czemu zapachy zaczną unosić się razem z parą. Wspaniałe są również kąpiele z dodatkiem olejku, które oddziałują na zmysł węchu i skórę.

Masaże z wykorzystaniem oleju bazowego z olejkiem eterycznym to źródło przyjemności. Przy wyborze zapachu należy mieć na uwadze jego działania. Warto więc poznać właściwości poszczególnych olejków eterycznych. Lawenda wycisza, uspokaja, sprzyja relaksowi, niweluje bezsenność. Z kolei olejek herbaciany działa antyseptycznie i przeciwgrzybicznie. Na przeziębienie wspaniale sprawdza się olejek eukaliptusowy, który ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Opcji do wyboru jest oczywiście znacznie więcej. Istotne będzie to, aby wybierać wyłącznie 100% olejki eteryczne w ciemnych butelkach. Najlepsze są oleje klasy terapeutycznej, certyfikowane. Mają one wyższą cenę od zwykłych produktów, ale kody rabatowe Notino pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Można je znaleźć na stronie z promocjami Rabatio.com.

skionline.pl
Tagi: #piekne zapachy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com