skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Pierwsza na świecie kolej krzesełkowa "D-Line" w Hochfügen (Zillertal)

2016.07.21
Pierwsza na świecie kolej krzesełkowa "D-Line" w Hochfügen (Zillertal)
Kliknij, aby powiększyć.
Pierwsza na świecie kolej krzesełkowa "D-Line" w Hochfügen (Zillertal)
Firma Doppelmayr zbuduje innowacyjną kolej krzesełkową, która zostanie uruchomiona już w najbliższym sezonie zimowym. 6-osobowe krzesło "Waidoffen" powstanie w austriackim Hochfügen, zapewniając narciarzom prawdziwy komfort i bezpieczeństwo.

Zobacz także:

Ośrodek Hochzillertal Hochfügen należy do największych w Tyrolu. Narciarze mają tu do dyspozycji 76 kilometrów tras (31km niebieskich, 32km czerwonych i 13km czarnych) oraz 36 wyciągów. Stoki położone są na wysokości 1500-2500m n.p.m., a sezon trwa od grudnia do końca kwietnia. Wraz z kompleksem Spieljoch w Fügen region oferuje urozmaicone tereny narciarskie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla amatorów sportów zimowych z większym doświadczeniem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że karnet Zillertaler Superskipass zakupiony na 2 i więcej dni, uprawnia do korzystania z wyciągów w całej dolinie Zillertal włącznie z lodowcem Hintertux, (506 km tras i 181 wyciągów). Więcej informacji o Zillertal znajdziecie tutaj.

Pierwsza kolej krzesełkowa "D-Line"


W nadchodzącym sezonie ośrodek wzbogaci się o 6-osobową kolej krzesełkową "Waidoffen", która zastąpi dotychczasowe 4-osobowe krzesło "Hochfügen 2000". Dolna stacja znajdzie się na wysokości 1995m n.p.m., a budynek górnej stacji powstanie poniżej szczytu Pfaffenbühel i stanie się najwyżej dostępnym dla narciarzy punktem w tej części ośrodka (2312m n.p.m.). "Waidoffen" firmy Doppelmayr będzie pierwszą na świecie koleją krzesełkową, zaprojektowaną w technologii "D-Line", co oznacza m.in. większy komfort dla pasażerów, redukcję poziomu hałasu oraz łatwiejszy przegląd techniczny.

Tagi: #narty #austria #tyrol #zillertal #hochfugen #wyjazdy na narty #nowe inwestycje
poprzednia stronastrony: 1  2  następna strona

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021