skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Pilsko sprzedane!

2012.08.02
Pilsko fot. skionline.pl
Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie właśnie zmienił właściciela. Po trzech nieudanych próbach sprzedaży w drodze przetargu Gliwicka Agencja Turystyczna SA sprzedała ON Pilsko po negocjacjach prywatnemu inwestorowi za 10,7 mln złotych.
- Gdy pierwszy raz stanąłem na Hali Miziowej pod Pilskiem była zima, minus 20 stopni Celsjusza, słońce i śnieg. I niesamowite widoki. Nie wierzyłem, że to jest w Polsce. Ta góra jest piękna i pięknie położona. Inwestując wyrzucimy to, co niszczy przyrodę i należycie o nią zadbamy - zapewnia współwłaściciel firmy, która kupiła ON Pilsko czyli wyciągi i obiekty wyciągowe, ośrodek wypoczynkowy Jontek oraz część gruntów.

CTE, spółka z o.o. z grupy holdingowej Linter Group, nowy właściciel Ośrodka, zdradziła nam swoje plany wobec Pilska. Jeśli się ziszczą, Korbielów, zapomniany kurort narciarsko-wypoczynkowy, otrzyma drugie życie, a na mapie Żywiecczyzny i Beskidów przybędzie stacja narciarska oraz nowoczesny ośrodek wypoczynkowy z aquaparkiem, oferujący również usługi SPA & wellness, połączone z różnymi zabiegami, medycyną naturalną, rehabilitacją… Co jeszcze?

- Plany inwestycyjne nowego właściciela ON Pilsko są mi znane i ogromnie się cieszę, że obiekty Pilska przejęła firma z pomysłem, doświadczeniem popartym sukcesami i zapałem. Zabiegałem o to, od kiedy zostałem wójtem, bo Ośrodek Pilsko powoli zaczynał już straszyć i odpychać turystów, niż ich przyciągać. Od roku byłem w kontakcie z przedstawicielami inwestora. Unowocześnienie ośrodka to szansa dla całej gminy, okazja do tworzenia się nowych miejsc pracy, napędzenia potrzebnego nam ruchu turystycznego, dlatego tak bardzo mi na tym zależało - wyjaśnia wójt gminy Jeleśnia Marian Czarnota. Relacje z Urzędem Gminy chwali sobie również nowy właściciel ON Pilsko.

- Wójt Czarnota do mnie zadzwonił i namawiał na obejrzenie Ośrodka Pilsko, kiedy jeszcze trwał któryś z wcześniejszych przetargów. To był dla nas sygnał, że jeśli się zdecydujemy na kupno, to klimat do inwestowania będzie sprzyjający. Dzięki dobrej współpracy z wójtem i urzędnikami nie tracimy też cennego czasu, na przykład na kompletowanie dokumentacji. Wszystkim nam zależy, by działać jak najszybciej - przyznaje współwłaściciel CTE.

Kompleksowe podejście
CTE to spółka, która posiada obiekty wypoczynkowe m.in. nad morzem czy na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Beskidach - w Istebnej - Kompleks Zagroń. Od razu zyskał sobie wspaniałą renomę, a całorocznych atrakcji wciąż przybywa, oferta poszerza się praktycznie z miesiąca na miesiąc, proponując różne formy aktywności i wypoczynku, zabiegów relaksujących i leczniczych. Oprócz wygodnych wyciągów krzesełkowego i orczyka oraz wyciągu taśmowego dla dzieci, obok szerokich, wygodnych tras narciarskich stacja w Zagroniu to działające całorocznie m.in. nowoczesny hotel, Centrum Zdrowia i Energii, Park Wodny Olza, restauracje, bary oraz imprezy i wydarzenia, które połączone w Kompleks Zagroń ożywiły niewielką Istebną, czyniąc ją miejscem znanym z atrakcyjności i popularnym turystycznie. Niebawem otwarte zostanie tam m.in. minizoo, będzie też bażanciarnia i mała hodowla konika polskiego. W Korbielowie inwestycje przyjąć mają jeszcze większy rozmach, z wykorzystaniem wyjątkowej lokalizacji Ośrodka Narciarskiego Pilsko i wchodzącego w jego skład Ośrodka Wczasowego Jontek, walorów terenu oraz zimowego i letniego potencjału samego Pilska. Dodajmy, ze śnieg utrzymuje się tu czasem dłużej, niż na Kasprowym Wierchu.

Pilsko fot. skionline.pl
Pilsko fot. skionline.pl


Zmieni się Jontek
Już dziś nad nową koncepcją obiektu, polegającą na wielu zmianach, rozbudowie, remontach i modernizacji, pracują architekci. O ile będzie to możliwe, jeszcze tej zimy część ośrodka wczasowego Jontek zyska nowy wymiar. W pierwszej kolejności jeden z obiektów zostanie rozbudowany o dodatkowe miejsca noclegowe, porządną restaurację i klimatyczną kawiarnię. Cały Jontek zostanie też gruntownie "odświeżony". W przyszłym roku na terenie Ośrodka Jontek prace nad unowocześnieniem całego obiektu powinny już iść pełną parą. W planach jest m.in. budowa parku wodnego, rozbudowa samego Jontka i unowocześnienie istniejącego krytego basenu oraz postawienie zupełnie nowego obiektu w miejsce starych domków letniskowych. Powiększone zostaną parkingi przy ośrodku, teren zostanie oświetlony z wykorzystaniem energii fotowoltaicznej, wyeksponowane zostaną walory przyrodnicze miejsca, m.in. potok Kamienna spływający kaskadami wzdłuż drogi do Jontka (czyli ulicy Sitki), powstaną promenady spacerowe. W obiekcie w przyszłości powstanie strefa zabiegowa z prawdziwego zdarzenia, podobnie jak w Zagroniu nowy właściciel chce również uruchomić tu profesjonalne usługi i zabiegi w zakresie lecznictwa i rehabilitacji, medycyny naturalnej, leczenia alergii itp. Klimat u stóp Pilska doskonale temu sprzyja, a wszystko, co będzie niebawem dziać się z Ośrodkiem i potem, oferowane w ramach jego działalności, będzie wspierane przez ekipę naukowców.

Podyskutuj o tym na naszym forum

Pilsko fot. skionline.pl
Pilsko fot. skionline.pl


Co z nartami?
Już od tej chwili projektanci pracują i przygotowują niezbędną dokumentację do zmiany Pilska w nowoczesną stację narciarską, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przyrody. Dla przykładu oświetlenie tras będzie zasilane energią słoneczną, zniknie hałas starych urządzeń wyciągowych, które zostaną zamienione na nowe, z wyprzęganymi krzesełkami. W planach jest postawienie dwóch sześcioosobowych kolei krzesełkowych, jednej z Polany Strugi (obecna dolna stacja dwuosobowej kolejki na Szczawiny) aż na Halę Miziową, którą dotrzeć będzie można na górę w 12 minut) oraz drugiej z Kamiennej (okolice Jontka) ponad Halę Buczynka. Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200-metrowy taśmociąg. W miejsce wyciągu orczykowego na Kopiec (ponad Halę Miziową) również planowany jest wyciąg krzesełkowy w miejsce obecnego orczyka, który ma funkcjonować całorocznie. Będzie "widokową" alternatywą dla turystów, która ochroni tę część góry przed zadeptywaniem i niszczeniem roślinności. Wszystkie inwestycje opierać się będą o stosowne uzgodnienia oraz przede wszystkim raport oddziaływania na środowisko, którego wykonanie już niebawem zostanie zlecone.

- Czasy świetności Pilska minęły. Czy wrócą i będzie sukces dla całego regionu, zależy również od przychylności mieszkańców Korbielowa. Bezapelacyjnie trzeba rozwinąć letnią ofertę, bo zimy to tylko kilka miesięcy w roku i do tego są coraz krótsze. Wierzę, że Korbielów już niebawem zalśni na turystycznej mapie kraju. Wiem, że gmina Jeleśnia już zaczyna inwestować w Korbielowie pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze, wybuduje trasy do narciarstwa biegowego czy dla rowerów. To wspaniała rzecz, która podniesie turystyczny prestiż tej miejscowości i całej gminy - uważa współwłaściciel firmy CTE.

Idzie sezon
W zbliżającym się sezonie narciarze jeszcze nie napotkają ogromnych zmian w Ośrodku Narciarskim. Jak zapewnia nowy właściciel, na pewno królować będą porządek, bezawaryjność urządzeń, udogodnienia, istniejącym obiektom nadany zostanie schludny wizerunek. Powstaną dodatkowe, bezpłatne toalety, a parking, również bezpłatny, będzie odśnieżany na bieżąco - wójt Czarnota zapewnił, że parking leżący na gminnym terenie znów oddany zostanie pod zarządzanie Ośrodka Pilsko nieodpłatnie, pod warunkiem nienaliczania opłat za parkowanie i zimowego utrzymania terenu w najwyższym standardzie. Do odśnieżania parkingu przeznaczony zostanie specjalny ratrak. Również w tym sezonie na Pilsku pracować będą oprócz dotychczasowych dwa nowe duże ratraki, które niebawem zostaną dokupione. Inwestor przeznacza najbliższe miesiące na przygotowanie całej dokumentacji, uzgodnień i pozwoleń, aby za rok Ośrodek Narciarski Pilsko znów przyciągał turystów.

UG Jeleśnia

Tagi: #ośrodek #pilsko #korbielów #jontek #gat #cte #miziowa

Powrót

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019