skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy

2016.01.08
Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK
Kliknij, aby powiększyć.
Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK
W środę wybraliśmy się do Korbielowa, aby przekonać się, jakie warunki narciarskie panują obecnie w tej części Beskidów. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, w święto Trzech Króli na stoku pojawiło się wielu narciarzy, którzy postanowili aktywnie spędzić dzień wolny od pracy. Trzeba przyznać, że mimo jesiennej jak dotąd aury, pracownicy ośrodka stanęli na wysokości zadania, oddając do dyspozycji narciarzy dwie trasy.

Warto przeczytać:

Dojazd do Korbielowa z Bielska-Białej, gdzie mieści się nasza redakcja, zajął nam niecałą godzinę. Tego dnia pogoda była bardzo przyjemna: - 3°C, umiarkowane zachmurzenie, delikatny wiatr. Z biegiem czasu naszym oczom ukazywały się nieco przygnębiające o tej porze roku widoki - zielone zbocza gór z nieczynnymi wyciągami. Na szczęście ujemne temperatury, utrzymujące się od jakiegoś tygodnia, umożliwiły uruchomienie armatek śnieżnych i przygotowanie przynajmniej części tras.

Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK
Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK

Zostawiliśmy samochód w dolinie Kamiennej na dużym bezpłatnym parkingu, skąd udaliśmy się do dolnej stacji wyciągu. Gdy uruchomiono 4-osobowe krzesła Kamienna-Solisko, wyjechaliśmy na górę. Z wyciągu dobrze było widać świeżo przygotowaną czerwoną trasę nr 1 po lewej stronie. Patrząc w przeciwnym kierunku, zobaczyliśmy w oddali trasę nr 2 "Baba", na którą narciarze mogli się dostać 2-osobowym wyciągiem krzesełkowym. W tamtym rejonie stoku intensywnie pracowały armatki śnieżne, które okazały się jedyną szansą dla ośrodka. Jak dotąd, bowiem śladowe opady śniegu nie wystarczyły na przygotowanie większej liczby tras.

Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK
Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK

Początkowo warunki były wręcz wymarzone - solidnie naśnieżona trasa, ubita przez ratrak (około 750m długości), dobra widoczność, brak oblodzenia. Z czasem przybyło więcej narciarzy, i co za tym idzie, powstały pierwsze muldy. W pewnym momencie na trasie pojawiły się pojedyncze kamienie, które jednak szybko zostały usunięte przez pracowników ośrodka. Rano kolejki jeszcze się nie tworzyły, dopiero około godziny jedenastej musieliśmy chwilę poczekać na wyjazd do góry. Tłoczno zrobiło się również na trasie, ale w rozmowach z narciarzami usłyszeliśmy dużo pozytywnych opinii na temat panujących warunków.


Jeśli chcielibyście rozpocząć przygodę z nartami lub też udoskonalić swoją technikę jazdy pod okiem doświadczonego instruktora, w ośrodku w Korbielowie możecie skorzystać z usług szkoły narciarskiej. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu oraz ski-service. W przerwie zachęcamy Was do odpoczynku i posilenia się w samoobsługowej restauracji tuż przy wyciągu - jest tu ciepło, czysto i smacznie.

Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK
Pilsko w Korbielowie czeka na narciarzy fot. BK

Planując wyjazd do Korbielowa, zastanówcie się nad czasem, jaki macie do dyspozycji. Ośrodek oferuje karnety czasowe i punktowe. Za cztery godziny korzystania z wyciągów zapłacicie 45zł, możecie wybrać również karnet przedpołudniowy (40zł) lub popołudniowy (35zł). Stok w Korbielowie jest częściowo oświetlany, dlatego warto rozważyć wieczorną jazdę (20zł).
Podsumowując, zachęcamy Was do wyjazdu na narty do ośrodka Pilsko, gdzie znajdziecie dwie naśnieżone trasy, wyciągi krzesełkowe oraz liczne udogodnienia, które uatrakcyjnią Wasz pobyt w Korbielowie. A jeśli tylko warunki na to pozwolą, z pewnością otworzą się kolejne trasy.

Aktualne warunki narciarskie na Pilsku

bk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #polska #korbielów #pilsko #warunki narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com