skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

PKL Pasje górą! Weź udział w konkursie i zdobądź fundusze na rozwój swoich pasji!

2023.10.26
PKL Pasje górą! Weź udział w konkursie i zdobądź fundusze na rozwój swoich pasji!
Kliknij, aby powiększyć.
PKL Pasje górą! Weź udział w konkursie i zdobądź fundusze na rozwój swoich pasji!
PKL organizują i wspierają wartościowe inicjatywy lokalne. Wiele osób, stowarzyszeń czy instytucji w ostatnich latach otrzymywało wsparcie oraz dofinasowanie na organizację własnych wydarzeń. Wśród tych podmiotów są m in. festiwale biegowe Tatra Fest, Festiwal Moc Gór, Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane stojąca za olimpijskimi sukcesami młodych sportowców z niepełnosprawnościami, czy lokalne narciarskie, piłkarskie, pływackie, badmintonowe kluby sportowe, ale także zakopiański Dom Dziecka oraz lokalni młodzi artyści i zawodnicy wielu dyscyplin, czy instytucje kultury.
PKL angażuje się we wsparcie wielu pasji wierząc, że warto dokładać cegiełkę do realizacji wyjątkowych marzeń i celów. Dlatego PKL od początku działalności nie tylko umożliwiają turystom podróżowanie w góry i aktywność narciarską na trasach w swoich ośrodkach, ale również wspierają inicjatywy, których idee są spójne z wartościami Grupy. Wspierają m in. pasje sportowe, będąc wspólnie z PFR inicjatorami programu PolSKI Mistrz, na który przekazują świadczenia finansowe na organizacje treningów i zawodów oraz udostępniają bazę narciarską dla zawodników z klubów sportowych z licencjami PZN.

W ramach udzielanego od wielu lat wsparcia finansowego czy rzeczowego w formie nagród dla lokalnych inicjatyw, PKL ruszają z konkursem dla osób fizycznych, stowarzyszeń i instytucji. Celem konkursu PKL Pasje górą! jest wsparcie interesujących pomysłów i wyjątkowych pasji. W konkursie dodatkowo punktowane będą projekty, których realizacja będzie miała miejsce na obszarze działalności Grupy PKL.

- „PKL Pasje górą!” to projekt, który powstał, by systemowo wspierać pasje oraz ciekawe inicjatywy lokalne. Wiemy, jak bardzo realizowanie własnych zamiłowań i pasji daje radość, napędza do działania, przynosząc energię i radość. Dlatego na rozwój ciekawych inicjatyw, które będą miały również charakter edukacyjny oraz będą korespondować z wartościami PKL, chcemy w ramach ich wsparcia przekazać środki finansowe – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Celem konkursu jest wspieranie projektów związanych z ochroną górskiej przyrody i ekologii, aktywnością fizyczną, rekreacją, sportem, prowadzeniem zdrowego trybu życia i odpowiedzialnej turystyki, które przyczyniają się do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży. Wsparcie moga otrzymać także projekty z obszaru szeroko pojętej kultury oraz aktywnej promocji wszystkich dziedzin konkursu PKL pasje górą!.

W ramach konkursu PKL wyłoni najciekawsze projekty, na które zostaną przekazane środki finansowe z przeznaczeniem na ich dofinansowanie.

Podstawą ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu PKL Pasje górą! jest wypełnienie i złożenie wniosku drogą elektroniczną na adres e-mail: pasje@pkl.pl. Wniosek wraz z regulaminem konkursu można pobrać na stronie www.pkl.pl w zakładce PKL Pasje górą! Wypełniony wniosek z opisem inicjatywy, planowanymi działaniami organizacyjnymi i promocyjnymi ze wskazaniem planowanych kosztów należy przesłać w terminie do 30 listopada 2023. Po rozpatrzeniu złożonych wniosków, z organizatorami wybranych inicjatyw, zostanie podpisana umowa. PKL na wsparcie projektów konkursowych w roku 2024 przeznaczy 150 tys. zł. Ogłoszona właśnie tegoroczna edycja konkursu „PKL Pasje górą!” ma charakter pilotażowy.

Tagi: #ośrodki narciarskie #pkl #narty #konkurs

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com