skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Planai Golden Jet - w górę szybko i bezpiecznie

2006.11.03
Końcem grudnia na terenach narciarskich 4-Berge-Ski-Schaukel Planai/Hochwurzen uruchomiona zostanie nowa, nowoczesna kolej gondolowa. Jeszcze w tym roku z Schladming na Kessleralm wyjechać będzie można szybko i komfortowo.
Golden Jet - bo taką właśnie nazwę nosić będzie nowa gondola - zastąpi dwa stare, niezbyt popularne wśród narciarzy wyciągi krzesełkowe Planai West I i Planai West II. Odtąd przeprawa nad wąwozem Talbach - budząca do tej pory dreszcz na plecach niektórych - będzie bardziej bezpieczna i bardziej komfortowa. W miejsce rozklekotanych, wysłużonych 2-osobowych krzeseł zostanie uruchomiona szybka i wygodna 8-osobowa gondola. Czas wyjazdu skróci się dzięki temu z 18 do 7 minut. Z dolnej stacji będzie można dostać się bez przesiadki w sam środek terenów narciarskich Planai - na Kessleralm.
Nową inwestycję firmuje Doppelmayr - światowy gigant w technologiach budowy kolei linowych. 87 wagonów pokonywać będzie różnicę poziomów liczącą 640 m. Przepustowość kolejki wyniesie 2 408 os./godz.

Golden Jet na Planai jest największą inwestycją turystyczną w regionie Styrii w tym roku. Stanowi ona część szerszego programu "Fit for the World Cup", którego celem jest organizacja na tym terenie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2011 lub 2013 roku.

Nowa kolejka została zaprojektowana przede wszystkim dla większego komfortu narciarzy i takie zadanie z całą pewnością spełni. Projektanci postawili duży nacisk również na walory estetyczne obiektu. Dolna stacja Golden Jet to oryginalny przykład nowoczesnej, dynamicznej architektury. Kształt bryły budynku przypominać ma - w zamyśle projektantów - łuk carvingowy. Z punktu widzenia turysty i narciarza ważniejsze od idei architektów jest jednak co innego - że powstanie obiekt nowoczesny, przestronny, a przede wszystkim - oferujący dodatkowe usługi. Oprócz kas biletowych i punktu informacyjnego mają powstać w przyszłości sklep sportowy, serwis narciarski i depozyt, a w planach leży dalsze poszerzenie infrastruktury.
Pod budynkiem dolnej stacji zlokalizowany będzie duży parking. Nieopodal znajduje się przystanek ski-busów i stacja kolejowa w Schladming.Joanna Wrona
skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Schladming - Planai
Schladming - Planai
Schladming - Planai
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com