skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe

2020.02.14
Po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe
Kliknij, aby powiększyć.
Po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe
Po ostatnich mrozach i przede wszystkim opadach śniegu na sudeckich stokach znacznie poprawiły się warunki narciarskie. Doskonale pojeździć można na przykład w Zieleńcu, gdzie czynna jest większość tras, kolei i wyciągów, a pokrywa na stokach dochodzi do 80 centymetrów.

Zobacz także:

Początek lutego przyniósł w Zieleńcu długo oczekiwaną i dynamiczną zmianę pogody. Temperatura na dobre spadła poniżej zera, czemu towarzyszyły bardzo intensywne momentami opady śniegu. W Sudetach zrobiło się biało - nie tylko w ich najwyższych partiach, więc informacja ta ucieszy przede wszystkim młodzież i rodziny - trwają przecież zimowe ferie, ale także wszystkich, którzy zastanawiali się, dokąd wybrać się na jedną lub dwie deski na Dolnym Śląsku.

"Bez dwóch zdań mamy obecnie najlepsze warunki narciarskie od początku sezonu"- mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec Ski Arena. "Choć ośrodek czynny jest od początku grudnia, aura wcześniej nie stwarzała nam możliwości otwarcia wielu tras. Dziś jednak sytuacja zmieniła się diametralnie i szusować można u nas niemal na wszystkich stokach, które są doskonale do jazdy przystosowane".


O przygotowanie tras dbają codziennie właściciele poszczególnych wyciągów. Przy czym warto dodać, że ratrakowanie odbywa się nie tylko nocą, ale też tuż przed nocnymi jazdami. "W okresie ferii codziennie w godzinach od 16:00 do 18:00 ratrakowana jest trasa W5 przy 4-osobowej kanapie Winterpolu oraz od 16:30 trasy przy kanapie G1" - informuje Grzegorz Głód. "Przy tej okazji prosimy o pamiętanie, że w czasie ratrakowania obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się po trasach" - dodaje menedżer zielenieckiej stacji.

Przypomnimy, że Zieleniec to znajdująca się na zboczach Gór Orlickich jedna z największych w Polsce stacji narciarskich, gdzie do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów dostępnych jest 29 kolei i wyciągów oraz 23 kilometry narciarskich tras.

13 lutego 2020 - po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe
13 lutego 2020 - po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe

Na okres zimowych ferii właściciele ośrodków i pensjonatów przygotowali szereg dodatkowych atrakcji dostępnych dla gości, w tym również te poza narciarskimi stokami. Oprócz zabaw na śniegu z instruktorami oraz specjalnych prelekcji w ramach projektu "Bezpieczne Szusowanko" organizowanych wspólnie z Grupą Sudecką GOPR, poza stokiem można spędzić czas na przejażdżkach konnych w ranczu Gryglówka, wieczorach przy ognisku czy zabawach tanecznych organizowanych ośrodku Hanka czy w dyskotece 5. Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w warunkach zawodów, na stoku Grapa rozstawiona została specjalna aparatura służąca odcinkowemu pomiarowi czasu oraz prędkości. Bramka wjazdowa, fotokomórka oraz zegar jest ustawiana na stoku w zależności od pogody i warunków śniegowych, a narciarze i snowboardziści mają możliwość zmierzenia czasu i prędkości w slalomie lub linii prostej (w zależności od konfiguracji).

13 lutego 2020 - po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe
13 lutego 2020 - po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe

Oprócz tras i wyciągów w Zieleńcu dostępnych dla turystów i narciarzy jest przeszło 1500 miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach, które w większości położone są przy samych stokach. Również przy trasach pasjonaci sportów zimowych mają do dyspozycji wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły narciarskie, które czynne są codziennie od 9:00 do 21:00, czyli w godzinach pracy całego ośrodka.

Sezon narciarski trwa tu od początku grudnia (a czasem nawet od połowy listopada) i kończy się zwykle z początkiem kwietnia, co oznacza, że liczba dni, w trakcie których można jeździć w Zieleńcu na nartach często sięga nawet stu pięćdziesięciu.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #warunki narciarskie #narty #zima #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com