skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Początek sezonu w Szczyrku… jak za dawnych lat

2007.11.17
Szczyrk Biały Krzyż fot. skionline.pl
Szczyrk Biały Krzyż fot. skionline.pl
(Szczyrk, 17.11.2007) Piękna pogoda - nad górami słońce i błękitne niebo, wokół ośnieżone choinki i mnóstwo śniegu. Po zeszłorocznej zimie, taki widok to wyjątkowe dobrodziejstwo ze strony Matki Natury. By nacieszyć oczy i rozbudzić narciarski apetyt, wystarczyło dziś przyjechać do Szczyrku… Apetytu pewnie nikt nie nasycił, ale wielu z niecierpliwych narciarzy zaliczyło dziś pierwsze szusy na Białym Krzyżu i Julianach.
W Beskidach zalega od 40 - 70 cm śniegu, warunki są więc wystarczająco dobre, by uruchomić wyciągi. W Szczyrku otwarto dziś trasy na Hali Pośredniej nr: VI, V i IX ("Juliany") oraz Biały Krzyż, na których panują bardzo dobre i dobre warunki - pokrywa śniegu na trasach wynosi 30 - 40 cm.

Nie działał dziś niestety wyciąg obsługujący "Golgotę", więc zdesperowani narciarze, mając problemy z zaparkowaniem samochodu na Salmopolu wdrapywali się na szczyt z nartami na plecach. Golgota nabrała znaczenia symbolicznego.

Szczyrk Juliany fot. skionline.pl
Szczyrk Juliany fot. skionline.pl
Choć to dopiero pierwszy narciarski weekend w Szczyrku, uświadomiliśmy sobie, że w tym sezonie nic się nie zmieni. Parkowanie samochodu nadal będzie budziło dreszcz emocji, a jak uda znaleźć się upragnione miejsce, usłyszymy "5 zł! Teraz! Z góry, nie potem!" (tak przywitano nas dziś na Salmopolu), kolejki się nie skrócą, bo wszystko wskazuje na to, iż część tras pozostanie zamknięta. Brak miejsc parkingowych zmusza do pozostawiania samochodów na drodze, co z kolei skutecznie utrudnia płynny ruch. Dziś, tylko dzięki interwencji policjantów kierujących ruchem wahadłowo można było dotrzeć na Biały Krzyż.

skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Szczyrk
Szczyrk - rozpoczęcie sezonu
Szczyrk - rozpoczęcie sezonu
Szczyrk - rozpoczęcie sezonu
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com