skionline.pl stacje Polska Beskid Niski wyślij link znajomemu dodaj opinię

KiczeraSki
Puławy

fot. SN Kiczera Puławy
Kliknij, aby powiększyć.
fot. SN Kiczera Puławy
Jeszcze kilkanaście lat temu o Puławach Górnych słyszeli jedynie Ci, którym przyszło wędrować Głównym Szlakiem Beskidzkim przez odludne doliny Beskidu Niskiego. Dzisiaj powstała tam nie tak dawno stacja narciarska, aspiruje do bycia najlepszym ośrodkiem narciarskim nie tylko w regionie, ale w całym województwie podkarpackim. Dzięki mądrym inwestycjom, zaangażowaniu właścicieli i ich pomysłowości, sezon często trwa tutaj równie długo jak w Białce Tatrzańskiej. I mimo, że nie da się w żaden sposób porównać tych dwóch stacji, nie da się ukryć, że w okolicy trudno znaleźć jest miejsce lepsze do uprawiania narciarstwa zjazdowego.

Puławy Górne są niewielką osadą, leżącą w dolinie potoku Birdok, dopływu Wisłoka, we wschodniej części Beskidu Niskiego. Leżącą na skraju cywilizacji – na południe od niej bowiem zaczynają się jedne z najsłabiej zaludnionych terenów w Polsce, pełne przepastnych bukowych lasów i opuszczonych dolin po dawnych łemkowskich wsiach. Kiedy w 2004 roku postawiono tutaj kolej krzesełkową, niewielu narciarzy z Podkarpacia przypuszczało zapewne, że ciągu kilku lat powstanie tutaj co prawda niewielka, ale dobrze prosperująca i funkcjonalna stacja narciarska.

Obecnie kręgosłupem ośrodka nadal jest dwuosobowe krzesło wspinające się na szczyt Kiczery. Prowadzi wzdłuż niej trasa główna, w górze dość stroma, w dole – szeroka i łatwa, łatwiejszy, niebieski zjazd okrężny, a także wąska, kręta i miejscami stroma trasa przez las. W dolnej części ośrodka działa także wyciąg talerzykowy, przy którym prowadzi łatwa trasa, ma też połączenie z dolną częścią trasy głównej, obsługuje też całkiem ciekawy snowpark. Zupełnie osobno zagospodarowano stok dla początkujących i dzieci obsługiwany przez talerzyk, a także, gdy zajdzie potrzeba przez krótki wyciąg zaczepowy. Łącznie jest tu dyspozycji narciarzy ponad 3,5 km tras zjazdowych.

Przy dolnej stacji stoi samoobsługowa restauracja, jest tu także sklep ze sprzętem narciarskim. W ośrodku działają dwie wypożyczalnie sprzętu, a także szkoła narciarska. Dwa darmowe parkingi całkowicie zaspakajają potrzeby nawet w szczycie sezonu. Co ciekawe – teren stacji jest strefą wolną od alkoholu, co zdecydowanie podnosi jej walory jako ośrodka idealnego dla rodzin z dziećmi. Mankamentem jest mała przepustowość kolei – w zimowe weekendy bywa tu ciasno, poza weekendami zazwyczaj ruch odbywa się z niewielkim czasem oczekiwania lub na bieżąco. W sumie jest to jedna z najciekawszych i najprzyjemniejszych stacji narciarskich w województwie podkarpackim ze szczególnym poleceniem dla wypoczynku rodzinnego.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:5 szt.
Długość tras zjazdowych:3.55 km
- trasy łatwe1.65 km
- trasy średnie1.9 km
Wysokość: 470 - 635 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2021.12.12 do 2022.03.27
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Puławy KiczeraSki
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim KiczeraSki
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki
Adres:Puławy 16 38-480 Rymanów
Telefon:+48 13 43 59 001
WWW:www.kiczeraski.pl
Puławy KiczeraSki
Zobacz
Kiczera-Ski - warunki narciarskie, grudzień 2016
Kiczera-Ski - warunki narciarskie, grudzień 2016
Kiczera-Ski - warunki narciarskie, grudzień 2016
Kiczera Ski - styczeń 2016
Kiczera Ski - styczeń 2016
Kiczera Ski - styczeń 2016
Ośrodek Narciarski Kiczera-Ski
Ośrodek Narciarski Kiczera-Ski
Ośrodek Narciarski Kiczera-Ski
Warunki narciarskie na Podkarpaciu
Booking.com