skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Biały Krzyż
Szczyrk

Sezon zimowy w Szczyrku wystartował, Ślązacy przesiadają się z samochodu do autobusu
Sezon zimowy w Szczyrku wystartował, Ślązacy przesiadają się z samochodu do autobusu
2018.12.20
Autobusowe połączenie Szczyrku z aglomeracją katowicką wystartowało w zeszłą sobotę 15 grudnia. Nowa ekspresowa linia Katowice - Tychy - Szczyrk, realizowana przez przewoźnika ZebraBus.pl, rozpoczęła swoje stałe kursy w prawdziwie górskim klimacie. Pierwszych pasażerów witał burmistrz miasta, góralska muzyka oraz oscypki. Dzięki nowym połączeniom dotarcie na stok znaczne się uprościło, a w góry można nareszcie pojechać bez samochodu. Dodatkowo, od 28 grudnia, przewoźnik dokłada kolejny kurs - odjazdy będą realizowane 2 razy dziennie.
Darmowe skibusy w Szczyrku. Od dzisiaj!
Darmowe skibusy w Szczyrku. Od dzisiaj!
2017.12.01
O tym, że dobrze funkcjonujący ośrodek narciarski to nie tylko wyciągi i trasy, ale też wspomagająca walory narciarskie infrastruktura, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Również i w tej dziedzinie obecny sezon będzie przełomowy dla Szczyrku. W piątek, 1 grudnia, wyruszyły bowiem na ulice miast pierwsze w jego historii darmowe skibusy. W ten sposób narciarze i mieszkańcy miasta doczekali się w końcu tego, na co czekali od wielu lat.
W Szczyrku sezon otwarty
Biały Krzyż ruszył pierwszy fot. J.Ciszak/skionline.pl2013.11.27
Wyciąg "Bartuś" na Białym Krzyżu w Szczyrku otworzył sezon narciarski w Polsce. Dzisiaj 27 listopada pierwsi narciarze mogli skorzystać z otwartego 190-metrowego wyciągu. Niskie temperatury pozwalają na dośnieżanie stoku przez cały dzień. Nadmiar śniegu z usytuowanego obok stoku parkingu także przerzucany jest na trasę.
Rusza pierwszy wyciąg w Szczyrku
fot. Jacek Ciszak / skionline.pl2011.11.25
Od piątku, 25. listopada można jeździć w Szczyrku. Tradycyjnie, jako jeden z pierwszych w sezonie, rusza wyciąg na przełęczy Salmopolskiej.
Raport narciarski - Szczyrk 25.12.2009
2009.12.25
W pierwszy dzień Świąt w Szczyrku temperatura wynosiła + 12 C, podał deszcz i wiał silny wiatr. Po śniegu, którego całkiem sporo było tutaj jeszcze tydzień temu - nie ma śladu. W narciarskiej stolicy Podbeskidzia na nartach można pojeździć tylko na stoku Golgota, na którym zalega 20 - 30 cm mokrego śniegu.
Szczyrk staje się rosyjskim kurortem
2009.01.08
W wielu zakopiańskich hotelach obleganych dotąd o tej porze roku przez turystów ze Wschodu są wolne miejsca. Inaczej niż w Beskidach, gdzie kuszą ich spokój i mniejsze kolejki do wyciągów - czytamy w Gazecie.pl
Puchar Beskidka - wyniki
2004.11.16
Szczyrk, W minioną sobotę odbyły się zawody "O Puchar Beskidka", kończące sezon igelitowy w Szczyrku. W trzech kategoriach wiekowych triumfowali skoczkowie reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra - Kamil Waluś (młodzicy), Bartłomiej Kłusek (dzieci starsze) i Jakub Wolny (dzieci młodsze).
Jesień na Tux`sie czyli... słońce, energia i puszysty śnieg!
fot. TVB Tux2004.08.02
Wycieczka na Tux to doskonały pomysł na nadchodzącą jesień! Zamień mgły i jesienną szarugę na przygodę w górach, podziwiaj uroki natury i korzystaj z doskonale przygotowanych tras! Jesień w Dolinie Zillertal jest szczególnie piękna, o czym najlepiej przekonać się osobiście.
Jak nas widzą, tak o nas napisali
2004.07.24
Region Dachstein-Tauren postawił na gości z nowych państw członkowskich UE. Szczególnie bliskie są mu Czechy, Węgry i Polska.
Aby dobrze przygotować się na powitanie nowych gości specjaliści od turystyki w regionie przyjrzeli się dokładnie odwiedzającym ich region naszym rodakom i oto co zobaczyli:
PKL poczeka do czerwca
2003.09.24
Najpóźniej do czerwca przyszłego roku PKL może poczekać na uregulowanie spraw własnościowych i zawarcie porozumień z właścicielami działek na trasie Palenica II w Szczawnicy. Inwestycja jest w dalszym ciągu skutecznie blokowana przez kilka osób, których grunty są działkami strategicznymi i przy wytyczaniu trasy nie można ich w żaden sposób ominąć - czytamy w Dzienniku Polskim
poprzednie1 - 10 z 10następne
Booking.com