skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szczyrk Mountain Resort
Szczyrk

Dojazd
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski to największy teren narciarski w Szczyrku, a pod względem długości tras narciarski – największy w Polsce. Ponad 24 km tras zjazdowych o zróżnicowanej trudności, począwszy od łatwych, przez trudniejsze, dynamiczne trasy czerwone, a skończywszy na czarnej trasie – jednej z najbardziej wymagających w naszym kraju, do tego kolej gondolowa, trzy nowoczesne 6-osobowe kanapy i 3 orczyki o łącznej przepustowości prawie 12 tys. osób na godzinę – to najkrótsza z możliwych wizytówek SON-u.

Parkingi znajdują się w Czyrnej (dojazd oznakowany), Solisku i przy Hali Pośredniej (oba przy drodze 942 ze szczurku do Wisły). Najwygodniejszy dojazd (chociaż często zatłoczony) prowadzi od północy – z Bielska wyjeżdżamy na południe drogą nr 942, która doprowadza do ronda w Buczkowicach, po czym w prawo prowadzi do centrum miasta i głównego parkingu przy kolei krzesełkowej. Jadąc od strony Katowic czy Krakowa, wygodnie jest skorzystać z nowej obwodnicy miasta, która doprowadza do drogi 942 za miastem. Od strony Żywca najwygodniej dojechać jest główną drogą nr 69 do Łodygowic, gdzie skręcamy w lewo na lokalną szosę, która doprowadzi nas do ronda w Buczkowicach i drogi 942 z Bielska. Trzecia możliwość dojazdu prowadzi od strony Wisły przez wysoką Przełęcz Salmopolską (934 m n.p.m.), drogą wojewódzką nr 942 z centrum Wisły – szosa ta jest kręta i stroma, ale zazwyczaj utrzymana i przejezdna, aczkolwiek po opadach śniegu bywa śliska – zawsze warto mieć ze sobą łańcuchy.

Z Bielska-Białej – ok. 20 km; z Żywca – ok. 19 km; z Wisły – 18 km; Z Katowic (przez Tychy i Bielsko-Białą) – ok. 83 km; z Krakowa (przez Wadowice i Bielsko-Białą) – ok. 106 km.
Booking.com