skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Palenica
Ustroń

Położona w południowej części Ustronia stacja narciarska na stokach Wielkiej i Malej Palenicy, leży niemalże naprzeciwko wielkiego zgrupowania domów wczasowych w Jaszowcu – jednego z najlepiej w Polsce zaprojektowanych kompleksów wypoczynkowych, wybudowanego w latach 1961-70. Dla potrzeb tejże właśnie „dzielnicy relaksu” postawiono w latach 70. wyciąg orczykowy, przy którym funkcjonowały dwie trasy zjazdowe. Jedną z tras musiano zamknąć powodu braku możliwości poszerzenia i dostosowania do masowego ruchu, jednocześnie w latach 90. postawiono dwuosobowe krzesło „z demobilu”. Prowadzi wzdłuż niego stroma, nadająca się do dynamicznej jazdy czerwona trasa.

Na sąsiedniej Małej Palenicy, której stoki zajmuje rozległa polana, postawiono z czasem wyciąg orczykowy, przy którym funkcjonuje łatwiejsza, nadająca się dla początkujących i mniej zaawansowanych narciarzy trasa. Na Małej Palenicy znajduje się również, przeznaczony dla najmłodszych użytkowników stoku mały, darmowy wyciąg oraz Przedszkole Narciarskie, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Działa tutaj również szkoła, prowadząca szkolenia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie oraz wypożyczalnia sprzętu. W ośrodku jest także urządzony snowpark. Oczywiście stoki są oświetlone, naśnieżone i ratrakowane.

Przy obu wyciągach znajdują się karczmy, a także dwa osobne parkingi. White Park Palenica (taka jest oficjalna nazwa stacji) nie jest dużym ośrodkiem, ale ze względu na wygodny dojazd (położona blisko głównej drogi, a także darmowy skibus) i dość ciekawą trasę czerwoną, a przy tym stosunkowo niewielkie zatłoczenie ma swoich zwolenników. Chociaż nie da się ukryć, że trochę trąci standardem lat 90. (zwłaszcza wysłużone krzesło), to jednak nadrabia dość dobrymi warunkami śniegowymi (stok północy zapewnia odpowiednio twardy śnieg do połowy marca). A poza tym – leży zaledwie kilkaset metrów od domów wypoczynkowych, zapewniających komfortowy nocleg.
czytaj więcej
47. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 16/17 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 tak
Ilość tras zjazdowych:1 szt.
Długość tras zjazdowych:1.1 km
- trasy średnie1.1 km
Wysokość: 410 - 672 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.22 do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 20:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Palenica
Adres:43-450 Ustroń (Dzielnica Jaszowiec)
Telefon:602 552 200
WWW:www.palenica.ustron.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019