skionline.pl stacje Polska Beskid Wyspowy wyślij link znajomemu dodaj opinię

Limanowa-Ski
Limanowa

Limanowa zajmuje niewielką kotlinkę wciśniętą pomiędzy masywy Beskidu Wyspowego, w centralnej części tego pasma. Na południe i południowy zachód od niej wznoszą się najwyższe szczyty – Modyń, Mogielica, Cichoń i Ostra, od zachodu wznosi się niewysoka Paproć, natomiast o północnego wschodu nad samo miasto dochodzi wysoki wał Pasma Łososińskiego, którego ostatnim bastionem, wznoszącym się nad Limanową jest Łysa Góra (785 m n.p.m.). Pod jej wierzchołkiem stoi widoczny z daleka krzyż milenijny, spod którego rozciąga się wspaniała panorama Beskidów. Stacja narciarska leży również na stokach tejże właśnie Łysej Góry, ale jest usytuowana na północnych stokach, opadających ku szerokiej przełęczy łączącej szczyt z resztą pasma, dzięki czemu w ogóle nie widać go z miasta.

Jest to niewielka, ale malownicza stacja narciarska, której położenie pozwala zapominać, że za naszymi plecami leży powiatowe miasto. Jej osią jest czteroosobowa kolej linowa Doppelmayra, o długości prawie 600 metrów, różnicy wysokości 165 metrów i przepustowości niecałych 2000 osób na godzinę. Postawiono ją na miejscu starego wyciągu orczykowego, który stał tu od połowy lat 70. – były to czasy, kiedy Limanowa przez kilka lat zdobywała tytuł krajowego Mistrza lub Wicemistrza Gospodarności, w mieście o takich aspiracjach i położonego w górach wyciągu narciarskiego po prostu nie mogło zabraknąć…

Z górnej stacji kolei schodzą w dół dwie trasy – szerokim łukiem, węższa niebieska, natomiast prosto w dół – czerwona, chociaż jej górny odcinek jest naprawdę bardzo stromy! (na szczęście również bardzo szeroki). W dolnej części stok się wywłaszcza – tutaj zlokalizowano teren dla początkujących narciarzy – stoją tu dwa orczyki. W sumie do dyspozycji narciarzy jest tu ponad 2 km tras. Przy dolnej stacji kolei znajduje się spory parking i restauracja, bar znajduje się także u góry.

Stacja narciarska na Łysej Górze ma charakter rodzinnego terenu weekendowego, chociaż bardziej wymagający narciarze też znajdą tu coś dla siebie (szkoda, że trasa wzdłuż kolei jest taka krótka). Zazwyczaj panują tu dość dobre warunki śniegowe (położenie w partiach szczytowych), lepsze, niże położonej bardziej na północ Laskowej. Mankamentem natomiast jest dojazd – prowadzi wąską dróżką, pod górę, w zimie przejazd tych kilku kilometrów zająć może niespodziewanie dużo czasu.
czytaj więcej
21. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 14/15 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:2 km
- trasy łatwe1.3 km
- trasy średnie0.7 km
Wysokość: 612 - 780 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.26 do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska Limanowa-Ski
Telefon:+48 18 33 734 34
WWW:www.limanowa-ski.pl
Zobacz
Na narty - w poszukiwaniu dobrych warunków i niskich cen
Limanowa - Ski trwają przygotowania do sezonu
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019